reklama
CNN Prima News názory

názory

Výpis příspěvků ke štítku „názory“

KOMENTÁŘ: Farský měří dvojím metrem. Zeman v nemocnici vadil, poslanec na stáži ne

11. ledna 2022 20:56

Vláda Petra Fialy není u moci ani měsíc a už řeší první nepříjemnosti. Nikoli ovšem ty, které dopadají na občany, nýbrž přešlapy svých poslanců. Nejprve šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) nabádá Maďary k vyhnání jejich premiéra, o den později poslanec STAN Jan Farský oznámil, že si na půl roku odskočí do Ameriky. A zapomíná, že sám chtěl zbavit pravomocí prezidenta, který nepoměrně kratší dobu nebyl schopen vykonávat svůj úřad.

Další hvězda Harryho Pottera se obula do Rowlingové. Autorka čelí obvinění z transfobie

30. prosince 2021 07:31

Hvězda z filmů o Harry Potterovi se ohradila proti slovům spisovatelky J. K. Rowlingové. Herec Chris Rankin, který ve filmech ztvárnil Percyho Weasleyho, označil transgender názory spisovatelky za „škodlivé“. Stal se tak dalším kritikem autorky, díky jejímuž dílu se stal slavným. Rowlingová čelí obvinění z transfobie poté, co v roce 2020 zesměšňovala článek, v němž se řešila genderová neutrálnost. V minulosti ji kritizovali i další herci. J. K. Rowlingová bude chybět na všech oslavách, které se k výročí pořádají.

KOMENTÁŘ: Ber, dokud můžeš, Sparto. Dále oddalovat odchod Hložka se může vymstít

22. prosince 2021 22:00

S každým přestupním obdobím se vrací otázka: Opustí už Adam Hložek Spartu a vydá se za zajímavou destinací v zahraničí? Zatímco dva roky zpátky by nebylo na místě mladému talentovi radit, aby zdrhal za kopečky, momentálně je situace zcela odlišná. Nabídky jsou, ale ochota klubu pustit 19letého supertalenta nikoliv. A začíná se rodit obava, aby na Letné neprováhali ideální chvíli na to, jak klenot co nejvíce zpeněžit a zároveň mu dopřát co nejlepší budoucnost.

KOMENTÁŘ: Na kapra nám nesahejte, žabožrouti. Potáhneme kvůli rybě z „Komerčky“ na Paříž?

22. prosince 2021 06:53

A nechcete to letos zkusit jinak? Na první pohled nevinná otázka v kampani jedné z největších tuzemských bank způsobila poprask na domácí politické scéně, který bude zřejmě mít i mezinárodní dohru. Co se stalo, ptáte se? To jen jeden peněžní ústav vlastněný francouzským kapitálem upozornil na uhlíkovou stopu vánočního kapra.

KOMENTÁŘ: Končí vláda ztracených příležitostí. Přesvědčí Fiala, že je lepší alternativou?

18. prosince 2021 08:25

Česko má za sebou osm let. Osm let, kdy se jen vezlo na vlně solidního hospodářského růstu. A s ním i správce státní kasy a později celé země Andrej Babiš. Česká republika však nedokázala dobré časy využít k přípravě na časy horší. A jen těžko nás může přesvědčit utěšování, že jsme ekonomicky předstihli Španělsko či Itálii, není to totiž naše zásluha, natož Babišova kabinetu.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Očkování dětí ne, burcují lékaři. Žádají svobodnou diskusi

2. prosince 2021 17:13

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Téměř tisícovka českých lékařů podepsala petici proti povinnému plošnému očkování a vakcinaci dětí. Doktorům vadí, že kdokoliv s odlišným názorem okamžitě obdrží nálepku dezinformátora, a přejí si svobodnou diskuzi. Jak na to reagují další odborníci? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

KOMENTÁŘ: Ministra, nechceš dělat ministra? Jak Fialova vláda trpí personální nouzí

30. listopadu 2021 07:36

Vláda Petra Fialy (ODS) ještě ani nenastoupila do funkce a už má za sebou ztráty několika květinek. Skutečnou raritou je pak „demise“ designovaného ministra průmyslu a obchodu Věslava Michalika, kterého do funkce nominovalo hnutí STAN. A jeho nástupce se hledal několik dní. Jak je to možné? To je už česká politika natolik vyprázdněná, že ani funkce člena vlády není dostatečným lákadlem?

Spisovatelka Rowlingová čelí výhrůžkám smrtí. Mohla bych jimi vytapetovat dům, říká

24. listopadu 2021 06:18

Nepříjemné chvíle zažívá celosvětově uznávaná spisovatelka J. K. Rowlingová. Autorka série o mladém čarodějovi čelí vyhrůžkám, které jí posílají transsexuální aktivisté. Důvodem je názor spisovatelky na trans osoby. Umlčet se prý ale nenechá: „Dostala jsem tolik výhrůžek smrtí, že bych si jimi mohla vytapetovat dům.“

KOMENTÁŘ: Nejsem očkovaný a žiji jako krysa v kanálu aneb Noví disidenti

23. listopadu 2021 21:55

Jak prožívají první dny v částečném lockdownu neočkovaní Češi? Jednoho známého s univerzitním vzděláním jsem v pondělí pozval do kavárny, aniž bych znal jeho vztah k vakcinaci. „Nejsem očkovaný a jsem nucený žít jako krysa v kanálu,“ odpověděl mi v SMS zprávě. Další přítel mi rovnou oznámil, že je od pondělí v ilegalitě. Ale i když se ze všech sil snažím pochopit jejich „hrdinsky“ oznámený vstup do disentu, nějak mi to neštymuje.

reklama