reklama
CNN Prima News názory

názory

Výpis příspěvků ke štítku „názory“

KOMENTÁŘ: Ruce vzhůru, kontrola. Jak buldozer Maláčová hraje předvolební divadlo

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) je přesvědčena, že v tuzemských firmách panuje otrokářství, šikana a/nebo zastrašování. Vydala se proto do českých „bavlníkových“ továren na kontrolu, aby dala najevo, kdo je v téhle zemi pánem. Sice nic nevyřešila, ale média jí byla plná. A o to zřejmě dodýchávající sociální demokracii před volbami jde. Bude to však ke vstupu do Sněmovny stačit?

KOMENTÁŘ: Z mesiáše šaškem. Matovičova akce se Sputnikem byla od začátku hloupost

Slováci prodávají nevyužitou vakcínu Sputnik V zpět do Ruska, odkud ji koupili. Končí tak „slovenská epopej“, kterou v březnu odstartoval někdejší premiér Igor Matovič. Ten s Rusy dohodl nákup až 2 milionů dávek této ruské vakcíny. Tím započal koloběh chyb, které ho nakonec stály post v čele vlády. Největší omyl přitom udělal hned na začátku, tah Sputnikem totiž nikdy neměl šanci na úspěch. Do Evropy už totiž mířily miliony certifikovaných vakcín.

POLEMIKA: Tornádo jim vzalo střechu nad hlavou. Má stát hradit škodu i nepojištěným?

Přírodní katastrofa, která se přehnala několika obcemi na jihu Moravy, vyvolala obrovskou vlnu solidarity. Během několika hodin se na kontech všelijakých sbírek sešly stovky milionů korun, a to jak od běžných občanů, tak od malých i velkých firem, včetně 150 milionů od jednoho z nejbohatších Čechů Karla Komárka. Další věnovali stavební materiál a spoustu dalších věcí, které lidé zasažení živlem bezprostředně potřebují.

KOMENTÁŘ: Jak Klausovo utahování opasků zvítězilo nad Komárkovou markou za tři koruny

Máme v naší historii jen málo politiků, kteří jsou schopni jít proti proudu, slibovat nepříjemné věci a ještě získávat podporu široké masy lidí. Jedním z nich je nepochybně Václav Klaus, který slaví své 80. narozeniny. A to ve stejný rok, kdy uplynulo třicet let od zahájení transformace české ekonomiky z centrálně plánovaného na tržní hospodářství.

Postřehy z duelu se Švýcary: Klasické české fauly, trápení hvězd i rychlé nohy soupeře

Zlepšení nepřišlo, ba naopak. Čeští hokejoví fanoušci po páteční prohře s Rusy čekali, jak národní tým přejede Švýcary a vrátí se do herní pohody. Jenže hloupé chyby vystřídaly fauly, tragické oslabení, těžké nohy a lekce z produktivity. Prohra 2:5 tak znamená nejhorší start od rozdělení federací. Redakce CNN Prima NEWS opět přináší několik postřehů po vystoupení českých hokejistů na MS 2021 v Lotyšsku.

reklama