CNN Prima News názory

názory

Výpis příspěvků ke štítku „názory“

KOMENTÁŘ: Babiš tvrdí, že je diplomat. Po ostudném výroku o NATO si to asi myslí jen on sám

23. ledna 2023 08:53

Slíbil, že jako český prezident by přinesl společně se svým přítelem Emmanuelem Macronem ráj na zemi. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který sám sebe vnímá jako zdatného diplomata, chce na Pražském hradě uspořádat mírový summit Ukrajiny a Ruska. Svou pravou tvář však expremiér ukázal ostudným výrokem o tom, že by Polsku ani Pobaltí v případě napadení Ruskem nepřišel na pomoc. Babiš tím vyvolal mezinárodní ostudu a jako diplomat selhal, tuto lavinu nemůže zastavit ani jeho marketingový tým.

Prorocká města, kde dokážou uhodnout prezidenta. Koho budou volit ve Veselí nad Lužnicí?

13. ledna 2023 00:51

V některých obcích výsledky voleb v minulosti téměř vždy odpovídaly tomu, jak nakonec volila celá Česká republika. Redakce CNN Prima NEWS ve spolupráci s agenturou STEM přináší jejich přehled. Do přezdívaných „věšteckých nebo prorockých obcí“ spadá také Veselí nad Lužnicí, kam zamířila reportérka Veronika Rohlíčková. Koho budou místní letos volit a jaký by měl podle nich prezident být?

KOMENTÁŘ: Bravo, junioři. Jako by v českém dresu hráli Kanaďané, vrátil se pocit velmoci

6. ledna 2023 10:58

V České republice po delší době vypukla hokejová horečka. Často se projevovala v nočních časech, což je o to větší důkaz, že juniorský národní tým svými činy na mistrovství světa v Kanadě neskutečně bavil. Zlato mu uniklo skutečně o chlup. Prvotní pocity mladíků na ledě po bitvě s „javorovými listy“ byly slzavé. Ale ti, kteří jim drželi palce u televizí, smekají klobouky, zavalují je slovy o hrdosti. Hráči po sobě zanechali něco, co dokonale vystihuje slovo „reprezentace“.

KOMENTÁŘ: Prsa Korejky? Šípová rozpoutává „dívčí válku“, záměr se totálně míjí účinkem

22. prosince 2022 09:24

Nedělní katarské fotbalové finále rozpoutalo v řadách Pirátů nepříjemný spor. Pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík totiž k těsnému vítězství fotbalistů Argentiny nad Francií napsal, že bylo „o prsa korejské ženy“. Ve sportu běžně používaná hláška však naštvala senátorku Adélu Šípovou (za Piráty), která nyní kvůli své ostré reakci čelí posměchu na sociálních sítích. Jde o útok privilegovaných mužů na ženské pohlaví, nebo hyperkorektní část společnosti znovu ukázala, že postrádá smysl pro humor a sama sebe bere příliš vážně?

GLOSA: Dnes se cítím jako Argentinec. Messimu zlato nesmírně sluší, škoda, že je z Kataru

18. prosince 2022 21:51

V Kataru se mistrovství světa nikdy nemělo hrát. A organizace FIFA si stále zaslouží být vláčená bahnem za to, že toto umožnila. Ale fakt, že se tak intenzivně celý šampionát kritizoval ještě před startem, až to leckoho otravovalo, pořadatelům vlastně pomohl. Obraz už nemohl být horší a fotbalové dění ho spolu s organizací mohlo jen vylepšit. Na mundial 2022 se tak nebude vzpomínat jen jako na akci, za niž položily život možná až tisícovky dělníků, ale také jako na událost, na které se Lionel Messi konečně dočkal. Podle všeho po nejvíce strhujícím finále v historii.

Katarská rozprava: Portugalce srazí Ronaldova revolta, kdy bude MS pořádat Islámský stát?

19. listopadu 2022 05:43

Ačkoliv nás čeká turnaj s pořádným cejchem, je se na co těšit. Třeba na poslední pokus Lionela Messiho ulovit s Argentinou zlatý Světový pohár. Nebo na mexického čaroděje s čelenkou. A budeme svědky amerického či dánského překvapení? O startujícím fotbalovém mistrovství světa v Kataru si popovídali tři redaktoři CNN Prima NEWS.

Na mítinku Nerudové: Nepotřebujeme na Hradě dalšího starce. Líbí se nám vstřícnost k LGBT

13. listopadu 2022 10:31

Názory ekonomky Danuše Nerudové většina lidí donedávna neznala. Přesto bývalá rektorka Mendelovy univerzity podle průzkumů i bookmakerů patří do trojice favoritů prezidentské volby. Jak umí mluvit s voliči a opravdu lidem imponuje coby „česká Čaputová“? CNN Prima NEWS to zjišťovala mezi účastníky besedy v Rakovníku.

KOMENTÁŘ: Greta chce skoncovat s kapitalismem. Ať přizná, že chce konec lidství

3. listopadu 2022 20:17

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se po několikaměsíční přestávce opět hlasitě přihlásila o pozornost veřejnosti. A přiostřila svou rétoriku. Už jí nestačí jen prosazovat politiku, jež by chránila klima a životní prostředí. Teď dokonce volá po konci kapitalismu. Tím ale přiznává, že chce i konec demokracie a hodnot, na kterých stojí současný západní humanismus.

Seriál Přátelé byl první kapkou západního ultraliberálního boršče, tvrdí ruská novinářka

2. listopadu 2022 00:05

Západ je nebezpečím pro Rusko, vzájemně jsme se už velmi vzdálili. Takový názor má známá ruská novinářka Margarita Simonjanová, vedoucí manažerka oficiálních prokremelských médií Russia Today a Sputnik. Celé to prý začalo už v devadesátých letech. První kapkou jejich ultraliberálního boršče byl seriál Přátelé, prohlásila ve vysílání ruské televize.

GLOSA: Babiš dá do boje o Hrad všechno. Miliony ani tuny špíny mu však nepomohou

31. října 2022 11:45

Nekonečné mlžení a lavírování je u konce. Andrej Babiš oznámil, že bude kandidovat na nejvyšší funkci v zemi. Přestože už před osmi lety tvrdil, že na prezidenta nikdy kandidovat nebude – prý by ho to nebavilo a ani k tomu nemá předpoklady. Expremiér však (jako téměř vždy) otočil a do boje o Hrad půjde. A půjde do něho naplno. Stačit mu to ale nebude, jak naznačil nedávný pokus na Vysočině o vyšachování předsedy Senátu z horní parlamentní komory.

KOMENTÁŘ: Mají firmy s energiemi opravdu problém, nebo se nám šéf Madety jen vysmívá?

24. října 2022 08:18

Pokud stát rychle nepomůže tuzemským firmám s rostoucími cenami energií, bude následovat vlna krachů a desetitisíce, možná statisíce lidí přijdou o práci. Takovou rétorikou nás masírují zástupci nejrůznějších podnikatelských svazů, komor nebo asociací. Jako jeden z prvních s takovým varováním přišel šéf mlékárenského gigantu Madeta Milan Teplý, který si v létě stěžoval, že jeho firma nebude mít na elektřinu. Nyní se z jeho úst dozvídáme, že Madeta letos vydělá slušných 80 milionů korun.

GLOSA: Ti, co měli přijít, nepřišli. Středulův protest proti chudobě vzbudil spíš lítost

8. října 2022 19:40

Odborový předák Josef Středula musel být zklamaný. Přestože už řadu týdnů popisuje Českou republiku jako chudou středoafrickou zemi, kde se nedá žít, u jeho oveček takové strašení příliš nezabralo. Důkazem je účast pár tisícovek lidí na demonstraci proti chudobě na Václavském náměstí. Středula se bohužel nemůže vymluvit ani na počasí, které k výletu do hlavního města vyloženě vyzývalo. Nic nepomohla ani pětistovka na občerstvení, kterou účastníkům odbory slibovaly.