reklama

Nečesaný požaduje 20 milionů. Kvůli obvinění z vraždy kadeřnice utrpěl psychickou újmu

Případ Lukáše Nečesaného se znovu dostal před soud. Tentokrát ale kvůli výši odškodného, které Nečesaný požaduje za své nezákonné trestní stíhání. Po ministerstvu spravedlnosti chce vyplatit 20 milionů korun.

reklama

Tehdejšího středoškolského studenta Lukáše Nečesaného považovali policisté za pachatele brutálního útoku na kadeřnici v Hořicích na Jičínsku z února roku 2013. Pak začaly nekonečné soudní tahanice, které kvůli nedostatku důkazů vyústily v osvobozující rozsudek. Ministerstvo spravedlnosti mu pak jako odškodnění vyplatilo 1,2 milionu korun. S tím ale Nečesaný nesouhlasil a obrátil se na soud s požadavkem na 20 milionů korun.

Soudkyně v pátek plánovala začít výslechem Lukáše Nečesaného. Ten se ale na poslední chvíli omluvil kvůli náhlé zdravotní indispozici.

Bude nakonec stačit deset milionů?

Právník pak soudu sdělil, že jsou s Nečesaným ochotni se s ministerstvem spravedlnosti dohodnout na nižším odškodném –⁠ zhruba na 10 milionech korun. Zástupkyně úřadu ale reagovala tak, že se jedná o naprosto nepřiměřenou částkou, kterou ministerstvo nikdy v minulosti nepřiznalo, a že na tento požadavek není možné přistoupit.

„Důvodem jednání o nižším odškodnění je, aby si můj klient nemusel ve svém duchu znovu procházet celým strašným utrpením nespravedlivého trestního procesu,“ řekl advokát Lukáše Nečesaného Michal Pokorný.

Dalším bodem pátečního projednávání byl výslech otce Lukáše Nečesaného. Ten před soudem popisoval, že trestní stíhání se na jeho synovi značně podepsalo. Hlavně po psychické stránce. Podle jeho otce si změnil jméno, aby ho lidé nepoznávali. Stal se z něj prý introvert a do Hořic, kde vyrůstal a kde se osudný útok odehrál, už údajně nechce vůbec jezdit.

Další soudní líčení je naplánováno na začátek ledna. To už by měl vypovídat i Lukáš Nečesaný. Útok polenem na kadeřnici, za který byl obžalován, se policistům nepodařilo vyřešit, a byli tak nuceni případ na konci minulého roku odložit.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch: Musíme zpřísnit, hospitalizovaných přibývá. Do konfliktu s Plagou ale jít nechci
Koronavirus

Vojtěch: Musíme zpřísnit, hospitalizovaných přibývá. Do konfliktu s Plagou ale jít nechci

Vláda se zatím neshodla na protikoronavirových opatřeních ve školství, a je tak otázkou, k čemu se odborníci přikloní. Jak ale uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, se šéfem resortu školství Robertem Plagou by šel do konfliktu nerad . Chápe také, že roušky nebo testování ve školách by nemusely být komfortní. Nerad by ale opakoval černý scénář, dodal ve Hlavních zprávách CNN Prima NEWS.

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
Rádce

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

Aktualizováno

V pražských Malešicích hořela spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dojel i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Podle nich došlo k požáru technologií v budově o rozměru 30 × 40 metrů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod je v řádech stovek milionů korun.

Respirátory, konec testů zdarma i tvrdé kontroly v hospodách. Vláda přijala nová opatření

Restauratéři budou muset kontrolovat doklad o bezinfekčnosti hostů, a to od 1. listopadu. Nové opatření schválila vláda po středečním mimořádném jednání, potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Ten zmínil také návrat respirátorů uvnitř budov, konec testování zdarma s výjimkami či zkrácení karanténní doby. Vláda se naopak nedokázala shodnout na opatřeních ve školách a bude o tom dále jednat.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama