CNN Prima News odškodnění

odškodnění

Výpis příspěvků ke štítku „odškodnění“

Cyklista skopl dívenku, kvůli videu z incidentu požaduje odškodné. Soud mu dal za pravdu

Belgický cyklista, který v roce 2020 zdánlivě schválně za jízdy skopnul pětiletou dívenku, uspěl se svou žalobou a žádostí o odškodné. Otec holčičky totiž tehdy incident natočil a video se dostalo na sociální sítě. Jezdce to údajně mělo vystavit narušení soukromí a poškození pověsti. Cyklista muže zažaloval již v roce 2021, soud mu nyní vyhověl. Za údajnou újmu požadoval 4 500 eur (110 tisíc korun), což je podle něj symbolická částka zhruba v hodnotě jeho kola. O finální podobě sumě rozhodne příští rok v dubnu.

Vlak ze Šumavy se proměnil v pekelný skleník, lidé za utrpení dostali 30 Kč. ČD situace mrzí

V noční můru se pro cestující proměnila v srpnu jízda vlakem Českých drah. Během výletu z Českého Krumlova do Prahy v kupé, kde cestoval pan Karel s rodinou, nefungovala klimatizace a nešlo otevřít okno. Syn jeho partnerky měl kvůli úmornému vedru ve vlaku dokonce zkolabovat. Nabídnutá kompenzace národním dopravcem v podobě 30 korun je následně zaskočila. O případu informoval web TN.cz. Nepříjemnosti ve vlaku IC 534 potvrdila i mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová, která zároveň osvětlila, jak v takových případech postupovat.

Převratný verdikt: Cesta k odškodnění za covid je volná, pražská prodejna uspěla u soudu

Nejvyšší soud (NS) novým rozhodnutím otevřel cestu k náhradě škody způsobené krizovými opatřeními v době pandemie koronaviru. Vyhověl dovolání firmy, která musela omezit a pak zcela přerušit maloobchodní prodej potravin. Za období od října 2020 do února 2021 žádala náhradu škody 1,1 milionu korun, což označila za ušlý zisk. O nároku musí znovu rozhodnout Městský soud v Praze. Rozsudek NS je dočasně zpřístupněný na úřední desce.

Natálka popálená na táboře roky čeká na odškodné. Za sebou má transplantace a 26 narkóz

Rodina popálené Natálky Černé ani po čtyřech letech nedostala ani korunu odškodného, které měla na základě soudního verdiktu zaplatit vedoucí příměstského tábora Martina Skočilová. Žena totiž ihned po vyhlášení rozsudku vyhlásila osobní bankrot, sdělil redakci CNN Prima NEWS otec dívenky Václav Černý. Podle rozsudku měla žena zaplatit rodičům popálené dívky 2,6 milionu korun.

Jak získat zpět peníze za zrušený let? Pomůžou banky, musíte ale splnit tři podmínky

Dostat zpátky peníze za odložený či zrušený let je mnohdy nadlidský úkol. Nespokojení cestovatelé nejčastěji narazí na nepřehledné reklamační formuláře, neochotný personál aerolinek či nekomunikující zákaznickou podporu. Situace, kdy selžou všechny pokusy získat peníze od leteckých společností, mohou překvapivě zachránit banky. Pokud zákazníci kupovali letenky platební kartou, pravděpodobně dostanou své finance zpátky, a to do měsíce. Je ale potřeba splnit několik podmínek.

Otec nemohl kvůli pandemii k porodu, soud mu nyní dal šanci na odškodné. Na účast měl právo

Ústavní soud (ÚS) dal rodině novou šanci na odškodnění za to, že otec nemohl být u porodu kvůli tehdy platným opatřením proti šíření koronaviru. Účast je součástí práva na rodinný život, zdůraznila justice v nálezu. Doplnil, že narození dítěte je velmi významným, možná nejvýznamnějším okamžikem pro rodinu, jehož společné prožití může posílit pouto mezi matkou, otcem a dítětem.

Přišla o nohu, teď jí hrozí i vystěhování. Viléma trpí následky nehody, kterou nezavinila

Při nezaviněné nehodě přišla o nohu, teď jí navíc hrozí vystěhování z domu. O případu Vilémy Novákové z Třemošné jsme vás už informovali. Na soudem přiznané sedmimilionové odškodné ale marně čeká už půldruhého roku. Očekávala, že částku uhradí pojišťovna seniorky, která nehodu zavinila. Teď se bojí, že skončí na ulici, protože si půjčila peníze na bezbariérové bydlení.

Harry si šokující výpovědí zatloukl další hřebíček. William ho teď nenávidí, tvrdí přítel

Absolutně ho nenávidí. Takové emoce má vůči svému mladšímu bratrovi cítit korunní princ William, tvrdí to jeho blízký přítel. Další pomyslný hřebíček do rakve si měl Harry zatlouct svědeckou výpovědí v žalobě, kterou podal na britskou skupinu News Group Newspapers, a to kvůli hrubému narušování soukromí. Uvedl, že následník trůnu dostal od mediálního domu milionové odškodné za telefonní odposlechy a hackerské útoky. Tématu se věnuje web Daily Best.