CNN Prima News odškodnění

odškodnění

Výpis příspěvků ke štítku „odškodnění“

Miliony dolarů pro vdovu po Bryantovi. Vysoudila je kvůli hrůzným fotografiím havárie

25. srpna 2022 10:38

Dva a půl roku po havárii vrtulníku vysoudila vdova po Kobe Bryantovi v přepočtu téměř 400 milionů korun. Vanessa Bryantová od časných ranních hodin dne 26. ledna 2020 zažívala situaci, do které se zkrátka nelze vcítit. Při neštěstí tehdy zemřeli její dcera Gianna a manžel Kobe – jeden z nejlepších a nejoblíbenějších basketbalistů historie. Truchlení bylo o to složitější, že losangeleští policisté i hasiči si vzájemně sdíleli fotografie z místa tragédie. Soud dal v případu narušení soukromí a způsobení psychické újmy za pravdu Bryantové, přestože snímky nikdy neunikly na veřejnost.

Jak získat zpět peníze za zrušený let? Pomůžou banky, musíte ale splnit tři podmínky

16. července 2022 05:11

Dostat zpátky peníze za odložený či zrušený let je mnohdy nadlidský úkol. Nespokojení cestovatelé nejčastěji narazí na nepřehledné reklamační formuláře, neochotný personál aerolinek či nekomunikující zákaznickou podporu. Situace, kdy selžou všechny pokusy získat peníze od leteckých společností, mohou překvapivě zachránit banky. Pokud zákazníci kupovali letenky platební kartou, pravděpodobně dostanou své finance zpátky, a to do měsíce. Je ale potřeba splnit několik podmínek.

Odškodnění za výbuchy ve Vrběticích získá víc lidí. Ústavní soud zrušil část zákona

15. června 2022 11:03

Ústavní soud (ÚS) zrušil část zákona o odškodnění lidí z okolí Vrbětic na Zlínsku, kde v roce 2014 explodovaly muniční sklady. Nárok na odškodnění nově získají lidé, kteří v obcích sice prokazatelně žili, ale neměli tam trvalý pobyt. Soud zároveň otevřel také cestu k odškodnění lidí, kteří měli pobyt zapsaný na ohlašovně obecních úřadů. Úspěšný návrh na zrušení výjimek v zákoně podávala skupina 19 senátorů z klubu Starostů a nezávislých.

Rozhodnuto. Soud dal za pravdu Deppovi, Heardová musí zaplatit stovky milionů

1. června 2022 21:31

Šest týdnů sledovala veřejnost soudní proces mezi herci Johnnym Deppem a Amber Heardovou. Exmanželé se obviňovali ze vzájemného fyzického i psychického násilí, navíc požadovali astronomické odškodné. Čekání na verdikt nyní po čtrnácti hodinách jednání poroty skončilo. Jednomyslně rozhodla ve prospěch Deppa. Heardová se dopustila pomluvy a soud jí uložil zaplatit odškodné ve výši 10,35 milionu dolarů (v přepočtu asi 240 milionů korun). Platit však bude i Deppova strana, herec tak po odečtení získá 8,35 milionu dolarů (necelých 200 milionů korun).

Tempel žádá rekordní odškodnění, ministerstvo to nevylučuje. Dojde na zápas s Kajínkem?

31. května 2022 06:09

Stát bude možná muset vyplatit rekordní odškodnění. Požaduje ho Robert Tempel, který strávil ve vězení přes 20 let a část trestu si odpykával i za dvojnásobnou vraždu. Jenže se ukázalo, že v případě vraždy šlo o justiční omyl, a místo doživotí byl loni v říjnu propuštěn. Dojde na boxerský souboj s jiným doživotně odsouzeným a propuštěným vězněm Jiřím Kajínkem?

Záněty kloubů i plicní embolie. Lékařka podezírá z problémů dětí vakcínu proti covidu

27. března 2022 23:36

Stovky milionů korun žádají po ministerstvu zdravotnictví lidé, kteří měli po očkování proti covidu zdravotní problémy. Většinou jde o dospělé, nicméně potíže po vakcinaci se nevyhýbají ani dětem, jak potvrzuje pediatrička z Teplicka. I mezi nimi jsou případy, kdy museli být pacienti hospitalizováni – se záněty kloubů nebo i plicní embolií.

Polčák: Své části odměny za Vrbětice se zřeknu. Mohl jsem požadovat i víc, hájí se

21. března 2022 14:46

Místopředseda vládního hnutí STAN Stanislav Polčák se zřekne své části odměny, kterou měl získat za vymáhání odškodnění pro obce kvůli výbuchu muničních skladů ve Vrběticích. Po kritice, která se na jeho hlavu snesla, to europoslanec oznámil na svém twitterovém účtu. „Přitom osobně i s mými kolegy jsme na celém případu odvedli obrovské množství práce,“ hájí se přesto politik.