reklama

Vandal na Liberecku rozkopal včelí úly. Nemá žádné svědomí, zlobí se na něj majitel

Nepochopitelné vandalství vyšetřují policisté na Liberecku. Někdo tam vlezl na zahradu rodinného domu a rozšlapal dva včelí úly. Začínající včelař přišel minimálně o jedno včelstvo.

reklama

Na pohled, jaký se mu naskytl po návratu z práce, jen tak nezapomene. Převrácené, rozšlapané úly, spousta mrtvých včel, tři roky trpělivé práce k ničemu. Majitel úlů Martin Pavlík z Mníšku se domnívá, že vandal musel být sám včelař, protože prý dobře věděl, co dělá.

„Začínal jsem od jednoho plodu, postupně jsme to s kamarádem rozšiřovali,“ ukazuje na tři úly v rohu zahrady, které už znovu sestavil. Snaží se zachránit, co se dá.

„Děti mi pomáhaly, sbírali jsme mrtvé včelky, plakali jsme u toho všichni. Doteď to nemůžu pochopit. Proč se ten člověk nevybije třeba radši na autě nebo na baráku, ale ty včely přece za nic nemůžou, to jsou jenom zvířata, to je, jako kdyby vám někdo zabil psa,“ kroutí smutně hlavou a v ruce drží prošlápnutý rámeček s plástvemi.

„Tady vidíte jasně, že tam je stopa, že po tom někdo dupal, vzteky,“ dodává. Podle policistů se vandal na zahradu dostal tak, že přelezl branku. „Na plotě našli nějaké otisky prstů a byla tu i stopa v hlíně, velikost boty zhruba 42 nebo 43,“ říká včelař.

Porušování domovní svobody

Policisté zatím věc vyšetřují jako porušování domovní svobody, protože vandal neměl na zahradě co dělat. „Pokud ale nějaké včelstvo uhyne, rozšíříme to o poškození cizí věci,“ upřesnila Ivana Baláková, mluvčí PČR Libereckého kraje.

A to je velmi pravděpodobné, podle Martina Pavlíka minimálně jedno včelstvo nepřežije, protože přišlo o matku. Podle majitele úlů musel být pachatel sám včelař, dobře prý věděl, které úly shodit a zničit.

„Ten krajní má zavřené česno, ten otvor, kudy včely létají dovnitř a ven. Takže on poznal, že tenhle je prázdný, a shodil ty zbylé dva, kde včely byly. Je to nepochopitelné. Ten člověk asi nemá žádné svědomí, když to dokáže udělat,“ tvrdí Martin Pavlík.

Včelař, který se pořád považuje za začátečníka, to ale vzdát nechce. „Nechci skončit, chci to obnovit –⁠ ty včely –⁠ a chci pokračovat dál,“ říká odhodlaně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry
Politika

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Expert: Zeman chce ukázat, že stále drží moc v rukou. Schůzky s ministry ale nic neposunou

Prezident Miloš Zeman chce po své indispozici ukázat, že stále drží moc v rukou, řekl v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS komentátor Aktuálně.cz David Klimeš. Hlava státu se bude následující dva týdny setkávat s kandidáty na ministry. Podle Klimeše je ale série schůzek zbytečně dlouhá a nic neposune. Navíc všichni čekají jen na schůzku s kandidátem na ministra zahraničí Janem Lipavským (Piráti), s jehož nominací podle spekulací Zeman nesouhlasí.

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

reklama

Domácí zpravodajství

Vojtěch: Očkováním dětí stabilizujeme školy. Píšou mi rodiče, kteří na vakcíny už čekají

Očkování dětí je bezpečné a může díky němu dojít ke stabilizaci ve školství, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS končící ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Naočkovaný člověk je podle něj o 60 procent méně infekční. V rozhovoru mluvil dále i o tom, zda na třetí dávku musí i lidé, kteří nákazu prodělali a mají zároveň i ukončené očkování.

reklama