CNN Prima News kadeřnice

kadeřnice

Výpis příspěvků ke štítku „kadeřnice“

Klečela a zvracela. Svědci popsali, co předcházelo smrti Polky, která nemohla na potrat

6. listopadu 2021 23:26

Říkala, že se pořád cítí špatně. Doktor ale opakoval, že nevidí nic znepokojivého. Tak popisují svědci smrt 30leté polské kadeřnice Izabely. Podle právní zástupkyně její rodiny zdravotníci čekali na to, až odumře poškozený plod, žena nakonec zemřela v důsledku septického šoku. Polský ministr zdravotnictví už nařídil situaci v okresní nemocnici ve městě Pszczyna prověřit.

Mladá kadeřnice spáchala sebevraždu. Její podnik neustál lockdown

26. listopadu 2020 08:35

V neděli se v belgickém Lutychu sešlo několik set lidí, aby uctili památku 24leté kadeřnice Alysson Jadinové, která byla minulý týden nalezena mrtvá. Její rodina se domnívá, že dívka spáchala sebevraždu kvůli finančním problémům spojeným s jejím podnikáním. Jadinová otevřela svůj kadeřnický salón v srpnu, kvůli lockdownu jej ale musela zavřít. Její sebevražda se stala symbolem finanční tísně způsobené pandemií koronaviru.

Sotva jsme přežily jaro. Další dlouhé uzavření nepřežijeme, bojí se kadeřnice

21. října 2020 18:00

Jihomoravské podnikatelky provozující kadeřnické či kosmetické služby se obávají letos již druhého uzavření svých provozů kvůli pandemii koronaviru, které podle vládního nařízení platí od čtvrtka. Většinu svých úspor vynaložily při jarním omezení služeb. Oslovené podnikatelky se shodují na tom, že pokud budou muset mít zavřeno pouze do začátku listopadu, situaci ustojí. V případě delšího uzavření o tom pochybují.

Komplikace pro kadeřnice: Kromě roušky budou muset nosit i štít

1. května 2020 10:00

Kadeřníci, manikérky a pedikérky budou muset nosit roušku i ochranný štít. Nutné bude sledovat teplotu těchto pracovníků, při tělesné teplotě nad 37 stupňů nebudou moci pracovat, platí to i pro další symptomy nákazy novým koronavirem. Mezi zákazníky budou muset být dvoumetrové rozestupy, což platí i pro čekací zóny. Na dnešní tiskové konferenci k novým bezpečnostním a hygienickým standardům to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).