CNN Prima News kadeřnice

kadeřnice

Výpis příspěvků ke štítku „kadeřnice“

Tři boží rány deptají živnostníky. Bojíme se, jakoby nás stát trestal, zní zoufalé zpovědi

Nejdřív museli ustát covid, pak všechno zdražila energetická krize. A teď tři boží rány doplňuje konsolidační balíček Fialovy vlády. Tak to alespoň vidí drobnější živnostníci, které osudová trojice vnějších vlivů postihla asi vůbec nejvíc – kadeřnice, kosmetičky, květinářky, provozovatelé restaurací, bazénů či saun, spousta podobných profesí, v nichž se najednou musí ještě více šetřit. Anebo rovnou zavřít krám.

Nečesaný dostane odškodné za stíhání a vězení. Soud mu přiznal 1,5 milionu za újmu

Městský soud v Praze potvrdil Lukáši Nečesanému náhradu újmy 1,577 milionu korun a úroky z prodlení za nezákonné stíhání a za dva roky ve vězení. Vyplývá to z justiční databáze, na pravomocné rozhodnutí upozornila Česká televize (ČT). Nečesaný čelil šest let stíhání za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku, za mřížemi strávil dva roky. Justice ho ale nakonec po zásahu Nejvyššího soudu osvobodila pro nedostatek důkazů a případ zůstal neobjasněný.

Klečela a zvracela. Svědci popsali, co předcházelo smrti Polky, která nemohla na potrat

Říkala, že se pořád cítí špatně. Doktor ale opakoval, že nevidí nic znepokojivého. Tak popisují svědci smrt 30leté polské kadeřnice Izabely. Podle právní zástupkyně její rodiny zdravotníci čekali na to, až odumře poškozený plod, žena nakonec zemřela v důsledku septického šoku. Polský ministr zdravotnictví už nařídil situaci v okresní nemocnici ve městě Pszczyna prověřit.

Mladá kadeřnice spáchala sebevraždu. Její podnik neustál lockdown

V neděli se v belgickém Lutychu sešlo několik set lidí, aby uctili památku 24leté kadeřnice Alysson Jadinové, která byla minulý týden nalezena mrtvá. Její rodina se domnívá, že dívka spáchala sebevraždu kvůli finančním problémům spojeným s jejím podnikáním. Jadinová otevřela svůj kadeřnický salón v srpnu, kvůli lockdownu jej ale musela zavřít. Její sebevražda se stala symbolem finanční tísně způsobené pandemií koronaviru.

Sotva jsme přežily jaro. Další dlouhé uzavření nepřežijeme, bojí se kadeřnice

Jihomoravské podnikatelky provozující kadeřnické či kosmetické služby se obávají letos již druhého uzavření svých provozů kvůli pandemii koronaviru, které podle vládního nařízení platí od čtvrtka. Většinu svých úspor vynaložily při jarním omezení služeb. Oslovené podnikatelky se shodují na tom, že pokud budou muset mít zavřeno pouze do začátku listopadu, situaci ustojí. V případě delšího uzavření o tom pochybují.