reklama

Nechte ho, má tu dítě. Otec s dcerou odmítali roušky, ostraha se do muže pustila

Konflikt mezi ostrahou a zákazníkem kvůli roušce propukl v obchodním centru v Českých Budějovicích. Muž ani dívka, která přišla s ním, neměli zakrytá ústa a nos. Na upozornění ochranky reagoval muž nejprve slovním, poté i fyzickým útokem, který vyprovokoval i strážné. Video z incidentu se objevilo na Facebooku.

reklama

Spor o roušku se rozhořel v obchodním domě Mercury ve středu v podvečer. Záběry na sociální síti zachycují až násilnou potyčku mezi mužem, který do nákupního centra přišel s dcerou, a dvěma členy ochranky. „Oba běžte pryč, nebo zavolám policii,“ je slyšet na záznamu, zatímco dívka pláče a volá „tati“.

Křik ještě zesílí, když jeden ze sekuriťáků chytne muže za tričko a snaží se ho dotlačit k východu. „Sáhl jsi na moji dceru, ty blbečku,“ nadává muž ochrance. Postupně se přidají i prodavačky z obchodů a další zákazníci. „Nechte ho, vždyť tu má dítě,“ vyzývá dvojici strážných jedna z žen.

„On zaútočil jako první, já se jen bránil,“ hájí se sekuriťák. „Protože saháš na moje dítě,“ reaguje muž. Zda se ho nakonec podařilo ochrance vyvést ven, není z videa jasné. Podle ředitelky obchodního centra Mercury Niny Vališové na místo dorazila policie, která si celou věc převzala a v současnosti ji řeší jako přestupek. To potvrdil i policejní mluvčí Jiří Matzner.

„Zaměstnanci ostrahy daného zákazníka slušně požádali o nasazení roušky. Ten opakovanou žádost odmítl a zaměstnance ostrahy nejprve slovně a následně i fyzicky napadl. Vzhledem k této agresi jsme samozřejmě kontaktovali Policii České republiky, která dorazila na místo a situaci s daným zákazníkem řešila. I přes naše výzvy se zákazník bez roušky do obchodního centra opakovaně vracel,“ uvedla Vališová pro web budejcka.drbna.cz.

Podobný případ se stal v pondělí v supermarketu ve Vysokém Mýtě. Tam měl ale nesprávně nasazenou roušku sám člen ochranky, kterého na to upozornil zákazník. Strážný mu začal nadávat a nakonec na něj před obchodem plivl.

K tématu

Tagy: České Budějovice rouška obchodní centrum spory nákupní centrum ostraha ochranka

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Že do rozhodujícího dne amerických prezidentských voleb zbývá už jen týden a půl, připomněla i politicky rušná sobota, v níž o sobě dali vědět současný prezident Donald Trump i bývalý prezident Barack Obama. Oba tak učinili ve státě, který tradičně hraje ve volebním klání naprosto zásadní roli – na Floridě. Zatímco současný šéf Bílého domu v předčasném termínu odvolil (a pochlubil se tím, že zvolil sám sebe), ten bývalý se proti němu silně vymezil. Emocemi nabitá předvolební kampaň v nebývale rozdělených Spojených státech se blíží do svého dramatického finále. A my pro vás situaci sledujeme přímo na místě.

Koronavirus

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Mezi Čechy roste strach z pandemie koronaviru. Uvádí to společný projekt výzkumných agentur s názvem National Pandemic Alarm. Vyplývá z něj, že nadpoloviční většina Čechů se na vývoj pandemie dívá pesimisticky. Češi se navíc nepříliš kladně vyjadřují směrem k očkování proti nemoci COVID-19. Do výzkumu se kromě Čechů zapojili i Slováci, Poláci, Maďaři a Bulhaři.

reklama
Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili nejméně osm dětí
Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna
reklama
reklama
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Vláda

Domácí zpravodajství

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama