Strach o další pěveckou legendu. Neckář skončil ve stejné nemocnici jako Kubišová

Zradilo je zdraví ve stejnou chvíli. Poté, co se objevily zprávy o hospitalizaci Marty Kubišové, přišel deník Blesk s informací, že do stejné nemocnice byl převezen i zpěvák Václav Neckář. Zpěvačce chce podle svých slov zavolat.

Neckářovi se udělala nevolno ve čtvrtek. Podle deníku Blesk najednou nemohl hýbat prsty u jedné ruky, prsty ho navíc brněly. Známého zpěváka proto lékaři hospitalizovali v Nemocnici na Homolce.

V noci ze čtvrtka na pátek pak do nemocnice převezli i Kubišovou. Informaci o hospitalizaci CNN Prima NEWS potvrdila i mluvčí nemocnice Martina Dostálová. Umělkyni trápila perforace střeva.

Má o ni strach

„Okamžitě jsem přestal myslet na sebe a dostal jsem o ni strašný strach, znovu se mi udělalo zle,“ přiznal Blesku Neckář. On sám se už zdravotně cítí líp. „Mě naštěstí pustili hned v pátek, prsty už nebrní a je mi fajn. Nevím, co to bylo,“ sdělil.

Nyní ho tíží stav Kubišové. „Teď se odhodlávám, že Martě zavolám. Možná až ale zítra, nechci ji rušit, ať má klid na zotavení se,“ dodal Neckář. O tom, že bude Kubišová potřebovat rekonvalescenci, mluví i odborníci.

„Perforace střeva je jednoznačně akutní záležitost, může být komplikovaná zánětem a skončit i smrtí. Je to stav, který se musí řešit ihned,“ popsal diagnózu pro CNN Prima NEWS gastroenterolog v IKEM Jan Král.

Turné prý bude

Zdravotní stav Kubišové se ale zlepšil natolik, že už v pondělí mohla promluvit se svým manažerem, který její slova přetlumočil do médií. „Její první slova poté, co mi zavolala, byla: ‚Petře tu Noc s legendou a celé turné stíhám, nemusíte mít strach.‘ Já jsem měl přitom strach o ni, a ne o turné. Marta je za každé situace zodpovědná a podle jejích prvních vět jsem věděl, že to dobře dopadne,“ svěřil se manažer Petr Větrovský.

Neckář je o něco smutnější, s Kubišovou chtěl oslavit jubileum. „Vidíte, a to jsem se tak těšil na pátek, že Martu uvidím v Muzeu Kampa, kde máme s bráchou koncert k 50. narozeninám naší kapely Bacily a v rámci něho představíme i skvělé kvarteto Až do dna. Martička tam měla být tím nejčestnějším hostem,“ posteskl si.

Tagy:

Hlavní zprávy

Evropa nám ukázala, kde vzít peníze. Síkela toho ale přes léto moc neudělal, míní Pospíšil
Energetika

Evropa nám ukázala, kde vzít peníze. Síkela toho ale přes léto moc neudělal, míní Pospíšil

Členské země Evropské unie se dohodly na snižování spotřeby elektřiny. Shodují se také na zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) ale zdůraznil, že záleží na tom, jak dohodu naplní česká vláda. Místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová (ANO) následně podotkla, že z komunikace ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (STAN) není jasné, jakým způsobem se bude evropská dohoda v Česku implementovat.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:28

Pobaltské státy podpořily vstup Ukrajiny do NATO

23:24

VIDEO: Zelenskyj poslal vzkaz Rusům

22:56

Rusko je nemoc, přišel s tvrdou kritikou Horáček. Anexi odsuzují i další osobnosti

22:35

Ministerstvo obrany: Ukrajina osvobozuje Drobysheve v Doněcké oblasti

Řádění hurikánu Ian pokračuje. Udeřil v Jižní Karolíně, stovky tisíc lidí jsou bez proudu

Bouře Ian dorazila k pobřeží Jižní Karolíny jako hurikán prvního stupně z pěti s rychlostí větru 136 kilometrů v hodině. Bez proudu je nyní podle monitorovacího serveru PowerOutage přes 180 tisíc odběratelů. Prezident Joe Biden vyhlásil v pátek na žádost guvernéra Henryho McMastera v Jižní Karolíně stav nouze. Na rozdíl od Floridy, kde Ian udeřil výrazně větší silou, úřady v Jižní Karolíně nevydaly plošné nařízení k evakuaci. Domovy ale opustili lidé v nejvíce rizikových záplavových oblastech.

Živě
ON-LINE: Putinovy hrozby dokazují slabost Moskvy, prohlásil Stoltenberg. Anexi odsoudil

Válka na Ukrajině trvá už déle než sedm měsíců. Nejméně 23 lidí v pátek zahynulo a dalších 28 bylo zraněno při ruském raketovém útoku na civilní humanitární konvoj u jihoukrajinského města Záporoží. Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili zástupci těchto Ruskem okupovaných a ovládaných oblastí. Kyjev a Západ anexi odmítá.

První den druhého kola senátních voleb skončil. Víc lidí přitáhl jen souboj Vystrčil–Nagyová

Aktualizováno

První den závěrečného kola letošních senátních voleb ve 22:00 skončil. Zájem ovlivnit složení horní komory byl zatím podle očekávání nižší než před týdnem, dorazila zhruba desetina voličů. Vyšší účast je pouze na Jihlavsku, kde proti sobě stojí předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a Jana Nagyová (za ANO), která je obžalovaná v kauze Čapí hnízdo.

Grande 100. Hrdličky Rolins a Nedvěd uspořádali velkolepou párty, pozvali hvězdné hosty

Pavel Nedvěd a Dara Rolins si užili společnou oslavu 50. narozenin. Bývalý fotbalista je měl na konci srpna a Daru čekají kulatiny na začátku prosince, teď si ale u italského jezera Lago Maggiore uspořádali velkolepý mejdan nazvaný Grande100. Pár se sladil do růžových kostýmků a personál restaurace přinesl pro každého jeden dort. Hrdličky si zazpívaly happy birthday, navzájem si padly do náruče a zasypaly se polibky. Zbytek večera strávili s přáteli – tančili a zpívali v klubu a na jachtě.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Domácí zpravodajství

Podporujme ruskou migraci do států mimo EU, nikoliv do Česka, říká Gregorová

Evropské země se neshodnou, zda ruské migranty přijímat, či nikoliv. České ministerstvo zahraničí rozhodlo, že Rusům prchajícím před mobilizací humanitární víza udělovat nebude. S tím souhlasí i europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti). Kromě ruské migrace se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozpovídala i o loutkových referendech na okupovaných územích Ukrajiny či o situaci v postsovětském prostoru.