CNN Prima News neděle

neděle

Výpis příspěvků ke štítku „neděle“

Hypermarket otevřený v neděli: Shluky lidí a fronty u pokladen

Českobudějovický hypermarket Albert na autobusovém nádraží měl otevřeno i v neděli, splňuje totiž výjimku vládního nařízení. Zájem zákazníků o nákup v neděli srovnává s pátky, kdy jsou prodeje silné. Proti běžným nákupům se prodávalo víc pečiva a dalšího čerstvého zboží, uvedl mluvčí Albertu ČR Jiří Mareček. Kvůli vládnímu zákazu nedělního prodeje v souvislosti s koronavirem přibylo řetězci po celé České republice o desítky procent zákazníků v pátek, sobotu a pondělí. Prodeje jsou ale celkově nižší.

Urážka obětí! Nebereme nikomu nárok na názor. Hosté Partie řešili výrok poslance Grospiče, platy učitelů nebo rodičovský příspěvek

Hosty nedělní Partie byli předseda KSČM Vojtěch Filip a šéf hnutí STAN Vít Rakušan. Nejsilnější slova si vyžádala diskuze o nedávném kontroverzním výroku poslance Grospiče, že v srpnu 1968 šlo vesměs o oběti dopravních nehod. Dále hosté debatovali o navyšování platu učitelů, o rozpočtu nebo o projednávaném navýšení rodičovského příspěvku a daňovém balíčku.

VIDEO: V Portugalsku jdou dnes lidé k volbám. Volí parlament

Portugalci jdou dnes po čtyřech letech k parlamentním volbám. Podle předvolebních průzkumů má šanci na výhru Socialistická strana současného premiéra Antónia Costy. Nezíská ale zřejmě absolutní většinu z 230 křesel jednokomorového parlamentu a bude muset opět vládnout s podporou dalších levicových stran.