reklama
CNN Prima News nedostatek

nedostatek

Výpis příspěvků ke štítku „nedostatek“

PlayStation 5 i grafické karty pod stromečkem chyběly. Nejsou téměř k sehnání

24. prosince 2021 23:31

Kvůli problémům s dodávkami čipů, složité logistice i těžbě kryptoměn museli zákazníci po celém světě oželet některé dárky. Jde především o konzole PlayStation 5 a grafické karty, které bylo obtížné sehnat už od loňského roku. Nedostatku se snaží využít přeprodejci, kteří herní konzole nebo grafické karty prodávají na internetových bazarech za přemrštěné ceny.

Došly protilátky na covid, hlásí Příbram. Problém mají i další nemocnice, hejtmanka zuří

19. listopadu 2021 14:18

Některé středočeské nemocnice mají nedostatek monoklonálních protilátek, tedy léků, které chrání nakaženého covidem před těžkým průběhem nemoci. Příbramská nemocnice od pondělí pozastavila jejich aplikaci, s nedostatkem léků se potýká i nemocnice v Kladně. Zařízení v Kolíně a Benešově mají zásoby zhruba na týden a v Mladé Boleslavi asi na deset dnů. Chybějící protilátky pro nejbližší období zajistí krajští koordinátoři intenzivní péče a očkování z jiných zařízení. Nejpozději v úterý by do ČR měla dorazit nová dodávka léků, informoval v pátek mluvčí hejtmanství David Šíma.

Vánoce jako za socialismu? Dárky nebudeme kupovat, ale shánět, herní konzole nejsou

13. listopadu 2021 05:29

Letošní Vánoce nebudou jen jedny z nejdražších v historii, ale také jedny z nejchudších. Zejména lidé ve středím věku si vzpomenou na éru reálného socialismu, kdy se dárky nekupovaly, nýbrž sháněly. To proto, že o regálech plných zboží si mohli nechat jen zdát. Něco podobného nás čeká i letos, a to hlavně u zboží, které se neobejde bez elektronických součástek. Šest lidí ze sta připouští, že si na vánoční dárky půjčí.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Rozhořčené reakce lidí na vysoké účty za energie

26. října 2021 18:28

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Do naší redakce přicházejí rozhořčené reakce lidí na to, že po krachu jejich dodavatele plynu nebo elektřiny musí platit mnohonásobně vyšší částky. Ozvala se nám například paní Jana z obce Hrušky a také manželé Heppovi, kterým nové výdaje pořádně zahýbaly s rozpočtem. Sledujte Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Britové se děsí prázdných regálů, skoupili vánoční pudinky. Zmizelo jich půl milionu

23. října 2021 22:37

Velká Británie se ještě neoklepala z logistické krize, kvůli které došly v zemi zásoby pohonných hmot, a občané se už se strachem zabývají otázkou, zda bude dost zboží na Vánoce. Někteří se proto před další krizí chtěli pojistit. A tak ve velkém skoupili dárková balení, hračky, ale hlavně – v Británii tradiční – vánoční pudinky.

Česko zachvátila panika jménem AdBlue. Proč kapalina zdražuje a k čemu je potřeba?

21. října 2021 11:20
Aktualizováno

Náklady na silniční dopravu stoupají v posledních týdnech a měsících o desítky procent, a to téměř ve všech aspektech. Zdražují paliva, samotná vozidla, energie, náklady na lidské zdroje a vyšší jsou i úroky. Nyní ale může dojít k nejhoršímu: Nedostatek kapaliny AdBlue může zastavit provoz všech nákladních vozidel i autobusů. A na silnice nevyjedou ani řidiči osobních vozů vyrobených podle normy Euro 6.

Ekonomika brzdí: Stále chybí materiál, Česko doplatí na potíže Německa a autoprůmyslu

14. října 2021 09:26

Světové hospodářství se stále nevzpamatovalo z postcovidového šoku. Mezinárodní měnový fond věští pro letošní rok pomalejší oživení, než původně očekával. Ekonomiku stále dusí problémy v dodavatelském řetězci. Chybí součástky, lodní kontejnery nebo řidiči kamionů. Potíže už dorazily do Evropy a dotknou se i české ekonomiky.

Máte dost uhlí na zimu? Je téměř čtyřikrát dražší než před rokem, varují experti

29. září 2021 12:53

Ceny energetických surovin stoupají na historická maxima. Zásoby zemního plynu v Evropě jsou v těchto měsících na rekordně nízkých úrovních a sehnat uhlí je rovněž téměř nadlidský výkon. Předpovědi meteorologů, že nadcházející zima bude tuhá, přidělávají domácnostem další vrásky na čele. Na vině je rostoucí poptávka po energiích v průmyslu a nedostatečné dodávky z Ruska a Norska.

reklama