reklama

Nehoda vlaku a autobusu na Benešovsku: Deset zraněných

Na železničním přejezdu u Struhařova na Benešovsku došlo ke srážce autobusu s vlakem. Na místě zasahovali policisté, záchranáři i hasiči. Deset lidí se při srážce zranilo, z toho jedna žena vážně.

reklama

K nehodě došlo podle Drážní inspekce v 6:40 na železničním přejezdu mezi Struhařovem a Dobříčkovem. „Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil. Dle informací Drážní inspekce je na místě větší počet zraněných,“ upřesnila na svém webu.

Podle Správy železnic byla podle předběžných informací výstražná světla v činnosti. Škoda byla odhadnuta na pět milionů korun.

„Na místě zasahují všechny složky IZS a povolány byly i vrtulníky. Zraněných cestujících je více než patnáct. Provoz na trati je po dobu činnosti složek IZS zastaven,“ uvedla ráno policie.

Záchranáři upřesnili, že na místě nehody zasahovalo celkem pět posádek a dva vrtulníky. Mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová řekla, že se při nehodě zranilo deset lidí. „Jedna žena je zraněna velmi vážně, po intenzivní lékařské péči byla letecky přepravena do motolské nemocnice,“ uvedla. Podle mluvčí motolské nemocnice Pavlíny Dankové žena utrpěla četné zlomeniny. Zbylých devět lidí podle utrpělo různá zranění lehčího charakteru. Osm cestujících bylo převezeno záchrannými složkami do benešovské nemocnice.

Hasiči dorazili se třemi jednotkami. Zranění byli rozděleni pomocí systému START, který je rozřazuje do čtyř skupin podle závažnosti zranění.

Reportér CNN Prima NEWS hovořil se svědkem nehody, který při nárazu seděl ve vlaku. „Viděl jsem, jak přijíždí autobus. Nejel nijak rychle, najednou jsem zjistil, že snad nezastaví. Šílená rána,“ popisuje svědek. Záchranné složky podle něj reagovaly rychle. „Chtěl bych poděkovat záchranářům, do pěti minut byli tady. Všechny nás ošetřili a odvezli na prohlídku do nemocnice,“ dodává svědek. Podle něj cestující ve vlaku dopadli po srážce dobře. Na celý rozhovor se podívejte ve videu níže.

Provoz na trati mezi Benešovem a Vlašimí byl zastaven, příčinu a okolnosti nehody policie zjišťuje.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama