reklama

Nehoda vlaku a autobusu na Benešovsku: Deset zraněných

Na železničním přejezdu u Struhařova na Benešovsku došlo ke srážce autobusu s vlakem. Na místě zasahovali policisté, záchranáři i hasiči. Deset lidí se při srážce zranilo, z toho jedna žena vážně.

reklama

K nehodě došlo podle Drážní inspekce v 6:40 na železničním přejezdu mezi Struhařovem a Dobříčkovem. „Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil. Dle informací Drážní inspekce je na místě větší počet zraněných,“ upřesnila na svém webu.

Podle Správy železnic byla podle předběžných informací výstražná světla v činnosti. Škoda byla odhadnuta na pět milionů korun.

„Na místě zasahují všechny složky IZS a povolány byly i vrtulníky. Zraněných cestujících je více než patnáct. Provoz na trati je po dobu činnosti složek IZS zastaven,“ uvedla ráno policie.

Záchranáři upřesnili, že na místě nehody zasahovalo celkem pět posádek a dva vrtulníky. Mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová řekla, že se při nehodě zranilo deset lidí. „Jedna žena je zraněna velmi vážně, po intenzivní lékařské péči byla letecky přepravena do motolské nemocnice,“ uvedla. Podle mluvčí motolské nemocnice Pavlíny Dankové žena utrpěla četné zlomeniny. Zbylých devět lidí podle utrpělo různá zranění lehčího charakteru. Osm cestujících bylo převezeno záchrannými složkami do benešovské nemocnice.

Hasiči dorazili se třemi jednotkami. Zranění byli rozděleni pomocí systému START, který je rozřazuje do čtyř skupin podle závažnosti zranění.

Reportér CNN Prima NEWS hovořil se svědkem nehody, který při nárazu seděl ve vlaku. „Viděl jsem, jak přijíždí autobus. Nejel nijak rychle, najednou jsem zjistil, že snad nezastaví. Šílená rána,“ popisuje svědek. Záchranné složky podle něj reagovaly rychle. „Chtěl bych poděkovat záchranářům, do pěti minut byli tady. Všechny nás ošetřili a odvezli na prohlídku do nemocnice,“ dodává svědek. Podle něj cestující ve vlaku dopadli po srážce dobře. Na celý rozhovor se podívejte ve videu níže.

Provoz na trati mezi Benešovem a Vlašimí byl zastaven, příčinu a okolnosti nehody policie zjišťuje.

Další hlavní zprávy

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek
Česká pošta porušila normy distribuce zdravotnického materiálu, uvádí SÚKL
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama