reklama

Nejlepší putování Českem se psem? Vítězí Kralický Sněžník a Divoký důl

Nový Malín –⁠ jeden z tipů, kam vyrazit se psem.

Každé místo České republiky, které jsme tento rok navštívily, mělo své jedinečné kouzlo a bylo něčím výjimečné. Na konec roku jsem se rozhodla vybrat a připomenout naše tři nejlepší Česko-cesto-psí výpravy.

reklama

Divoký důl v Jeseníkách

Divoký důl, za nás jedno z nejkrásnějších míst Jeseníků. Nezapomenutelný zážitek s Locou, kdy vší silou bojovala o klacek s hravými návštěvníky. Náročný a kluzký terén, který mi zanechal po pádu na zadku modřinu, i setkání s nepříliš zodpovědnými pejskaři. Všude kolem nás divoká příroda, lesní vodopády s tůňkami, ve kterých holky našly příjemné osvěžení. Ticho a klid s minimem turistů kousek od turistického ruchu nejvyššího vrcholu Jeseníků, Pradědu. Krásná vyhlídka, kterou nám tehdy díky podzimnímu sychravému počasí zakrývala jemná mlha. To vše a mnohem více nabízí tento nedotčených kousek divoké přírody.

Českem se psem Divokým dolem.
Českem se psem Divokým dolem.

Pohoří Kralický Sněžník

Pohoří Kralického Sněžníku, naše dlouho očekávaná výprava, kterou jsme se nakonec rozhodly absolvovat ze dne na den, byla ve znamení prvního sněhu a promáčených bot. První turisty jsme potkaly až těsně pod stejnojmenným vrcholem. Objevily jsme opravdové přírodní skvosty. Velké skalnaté útvary nám umožnily překrásné výhledy na českou a polskou stranu. Cesta byla místy díky sněhem zasypané stezce nepřehledná a v nižších polohách tající sníh přeměnil lesní pěšinu v potůček. Z prvního sněhu měly holky velkou radost. Spokojenost byla na obou stranách – lidské i psí a holky na konci naší výpravy samou únavou už ani trochu neznepokojoval fakt, že procházíme ohradou plnou ovcí, přes kterou vedla značená stezka zpět k parkovišti.

Kralický Sněžník stál opravdu za to.
Kralický Sněžník stál opravdu za to.

Nový Malín – Jeseníky

Nový Malín, zimní výprava, při které jsme se místy cítily jako v pohádce. První mrazíky daly stromům kouzelný bílý nádech. V přírodě se ještě střídala pozdně podzimní atmosféra se zimní. Proběhlo i zprvu znepokojivé blízké setkání psího druhu, které nakonec dobře dopadlo. Cestou jsme míjely spoustu značených i neznačených vyhlídek. A výhledy to byly opravdu dech beroucí.

K tématu

Tagy: pes příroda zima cestování po Česku Českem se psem
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Epidemická situace v Česku se už několik týdnů lepší. Vláda proto začíná připravovat plán postupného rozvolňování. Veřejnosti ho ale nepředstaví dříve než ve čtvrtek. CNN Prima NEWS se ale přesto podařilo zjistit, že by se v první vlně měly otevřít obchody. A pokud postrádáte některou ze služeb – třeba kadeřníka – budete si nejspíš muset počkat až na druhou fázi rozvolnění.

Joe Biden

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Ihned poté, co byl bývalý policista Derek Chauvin uznán vinným z vraždy Afroameričana George Floyda, volal rodině zesnulého muže americký prezident Joe Biden. Spolu s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou mluvili s Floydovým bratrem Philonisem. Veřejné prohlášení plánují Biden a Harrisová později. Chauvin byl v úterý večer středoevropského času prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně.

Krimi

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Policie ukončila vyšetřování střelby před domem vlivného podnikatele z Liberce. Jiří Vařil, který podle zasvěcených dlouhou dobu skrytě ovládal jednoho z největších autobusových dopravců v zemi, s největší pravděpodobností stane před soudem kvůli vydírání, poškození cizí věci a výtržnictví. A není to jediný jeho problém se zákonem. Už tři roky jeho jméno figuruje v policejním spisu rozsáhlé korupční kauzy ve veřejné dopravě.

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Další články
reklama
reklama