reklama

Nejlepší putování Českem se psem? Vítězí Kralický Sněžník a Divoký důl

Každé místo České republiky, které jsme tento rok navštívily, mělo své jedinečné kouzlo a bylo něčím výjimečné. Na konec roku jsem se rozhodla vybrat a připomenout naše tři nejlepší Česko-cesto-psí výpravy.

reklama

Divoký důl v Jeseníkách

Divoký důl, za nás jedno z nejkrásnějších míst Jeseníků. Nezapomenutelný zážitek s Locou, kdy vší silou bojovala o klacek s hravými návštěvníky. Náročný a kluzký terén, který mi zanechal po pádu na zadku modřinu, i setkání s nepříliš zodpovědnými pejskaři. Všude kolem nás divoká příroda, lesní vodopády s tůňkami, ve kterých holky našly příjemné osvěžení. Ticho a klid s minimem turistů kousek od turistického ruchu nejvyššího vrcholu Jeseníků, Pradědu. Krásná vyhlídka, kterou nám tehdy díky podzimnímu sychravému počasí zakrývala jemná mlha. To vše a mnohem více nabízí tento nedotčených kousek divoké přírody.

Pohoří Kralický Sněžník

Pohoří Kralického Sněžníku, naše dlouho očekávaná výprava, kterou jsme se nakonec rozhodly absolvovat ze dne na den, byla ve znamení prvního sněhu a promáčených bot. První turisty jsme potkaly až těsně pod stejnojmenným vrcholem. Objevily jsme opravdové přírodní skvosty. Velké skalnaté útvary nám umožnily překrásné výhledy na českou a polskou stranu. Cesta byla místy díky sněhem zasypané stezce nepřehledná a v nižších polohách tající sníh přeměnil lesní pěšinu v potůček. Z prvního sněhu měly holky velkou radost. Spokojenost byla na obou stranách – lidské i psí a holky na konci naší výpravy samou únavou už ani trochu neznepokojoval fakt, že procházíme ohradou plnou ovcí, přes kterou vedla značená stezka zpět k parkovišti.

Nový Malín – Jeseníky

Nový Malín, zimní výprava, při které jsme se místy cítily jako v pohádce. První mrazíky daly stromům kouzelný bílý nádech. V přírodě se ještě střídala pozdně podzimní atmosféra se zimní. Proběhlo i zprvu znepokojivé blízké setkání psího druhu, které nakonec dobře dopadlo. Cestou jsme míjely spoustu značených i neznačených vyhlídek. A výhledy to byly opravdu dech beroucí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl
Politika

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

Babiš řekl, kdy do Česka dorazí vakcína pro děti. Očkovat se budou moci už během svátků

Vakcína pro děti mezi pěti až jedenácti let do Česka dorazí 21. prosince, řekl ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Základní dodávka od firmy Pfizer/BioNTech by měla obsahovat 300 tisíc dávek. Podle Babiše budou pediatři děti očkovat až od příštího ledna. Ve velkých nemocnicích s tím ale začnou už mezi svátky.

Kolonoskopie: Jsou na světě příjemnější věcí, ale může vám zachránit život, říká lékař

Nádor tlustého střeva, který stejnou měrou postihuje muže i ženy, patří mezi nejčastější typy rakoviny v Česku. Mnoho lidí prvotní příznaky banalizuje a zaměňuje jejich projevy s hemoroidy. Onkolog Jiří Tomášek upozorňuje, že objeví-li se krev ve stolici, je vhodné raději navštívit lékaře a vyloučit vážnější příčinu krvácení. Jaké jsou další příznaky karcinomu tlustého střeva a na jaká preventivní vyšetření mají lidé nárok?

Jak funguje mRNA vakcína? S DNA se ani nepotká, podívejte se na vysvětlující video

Řada lidí má nadále obavu z nového typu mRNA vakcín, mezi které patří i očkovací látky od společností Pfizer a Moderna. Společnost The Vaccine Makers Project proto představila velmi přehledné video, které se snaží obavy vyvrátit a přiblížit, jakým způsobem vakcíny ve skutečnosti fungují. Ukazují, že očkovací látka nijak nemění DNA, ale pouze učí imunitní systém vytvářet si protilátky.

reklama

Domácí zpravodajství

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

reklama