reklama

Nejlepší putování Českem se psem? Vítězí Kralický Sněžník a Divoký důl

Nový Malín –⁠ jeden z tipů, kam vyrazit se psem.

Každé místo České republiky, které jsme tento rok navštívily, mělo své jedinečné kouzlo a bylo něčím výjimečné. Na konec roku jsem se rozhodla vybrat a připomenout naše tři nejlepší Česko-cesto-psí výpravy.

reklama

Divoký důl v Jeseníkách

Divoký důl, za nás jedno z nejkrásnějších míst Jeseníků. Nezapomenutelný zážitek s Locou, kdy vší silou bojovala o klacek s hravými návštěvníky. Náročný a kluzký terén, který mi zanechal po pádu na zadku modřinu, i setkání s nepříliš zodpovědnými pejskaři. Všude kolem nás divoká příroda, lesní vodopády s tůňkami, ve kterých holky našly příjemné osvěžení. Ticho a klid s minimem turistů kousek od turistického ruchu nejvyššího vrcholu Jeseníků, Pradědu. Krásná vyhlídka, kterou nám tehdy díky podzimnímu sychravému počasí zakrývala jemná mlha. To vše a mnohem více nabízí tento nedotčených kousek divoké přírody.

Českem se psem Divokým dolem.
Českem se psem Divokým dolem.

Pohoří Kralický Sněžník

Pohoří Kralického Sněžníku, naše dlouho očekávaná výprava, kterou jsme se nakonec rozhodly absolvovat ze dne na den, byla ve znamení prvního sněhu a promáčených bot. První turisty jsme potkaly až těsně pod stejnojmenným vrcholem. Objevily jsme opravdové přírodní skvosty. Velké skalnaté útvary nám umožnily překrásné výhledy na českou a polskou stranu. Cesta byla místy díky sněhem zasypané stezce nepřehledná a v nižších polohách tající sníh přeměnil lesní pěšinu v potůček. Z prvního sněhu měly holky velkou radost. Spokojenost byla na obou stranách – lidské i psí a holky na konci naší výpravy samou únavou už ani trochu neznepokojoval fakt, že procházíme ohradou plnou ovcí, přes kterou vedla značená stezka zpět k parkovišti.

Kralický Sněžník stál opravdu za to.
Kralický Sněžník stál opravdu za to.

Nový Malín – Jeseníky

Nový Malín, zimní výprava, při které jsme se místy cítily jako v pohádce. První mrazíky daly stromům kouzelný bílý nádech. V přírodě se ještě střídala pozdně podzimní atmosféra se zimní. Proběhlo i zprvu znepokojivé blízké setkání psího druhu, které nakonec dobře dopadlo. Cestou jsme míjely spoustu značených i neznačených vyhlídek. A výhledy to byly opravdu dech beroucí.

K tématu

Tagy: pes příroda zima cestování po Česku Českem se psem
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením

Desítky lidí s transparenty, českými i černými vlajkami, koňmi a rakví se v sobotu odpoledne vydaly k domu ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v Jinačovicích na Brněnsku. Účastníci akce protestovali proti vládním opatřením a protiepidemickému systému (PES), který vnímají jako nesmyslný. Opatření decimují ekonomiku, a i přesto počet nakažených koronavirem stále roste, řekl novinářům organizátor akce Tomáš Franzki.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější

PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější

Nové mutace koronaviru se začínají rozšiřovat po celém světě a najdou se státy, které už kvůli obavám z nové varianty začínají rušit například lety z rizikových zemí. Odborníci odhadují, že i když je mnoho mutací nakažlivějších než původní typ, vakcína by na ně měla zabírat. Podle některých expertů už SARS-CoV-2 dokázal zmutovat více než tisíckrát, potvrzena je ale zatím necelá desítka čerstvě objevených proměn nemoci COVID-19. Do Česka zatím dorazila mutace s označením „britská“.

Nehody

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Vláda zvažuje otevření některých obchodů. Co by se mohlo začít prodávat?
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Lopraisova omluva nezabrala. Nejsme kusy masa, vzkazují šestnáctileté dívky
Němci sáňkují u bývalého koncentračního tábora. Nepřijatelné, zuří ředitel památníku
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu
Slovensko letos předstihne Česko ve výstavbě dálnic o více než 11 kilometrů
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Zima pokračuje. Česko čeká mrazivý víkend, přes noc bude až −18 °C
Další články
reklama
reklama