reklama

Nejlepší putování Českem se psem? Vítězí Kralický Sněžník a Divoký důl

Každé místo České republiky, které jsme tento rok navštívily, mělo své jedinečné kouzlo a bylo něčím výjimečné. Na konec roku jsem se rozhodla vybrat a připomenout naše tři nejlepší Česko-cesto-psí výpravy.

reklama

Divoký důl v Jeseníkách

Divoký důl, za nás jedno z nejkrásnějších míst Jeseníků. Nezapomenutelný zážitek s Locou, kdy vší silou bojovala o klacek s hravými návštěvníky. Náročný a kluzký terén, který mi zanechal po pádu na zadku modřinu, i setkání s nepříliš zodpovědnými pejskaři. Všude kolem nás divoká příroda, lesní vodopády s tůňkami, ve kterých holky našly příjemné osvěžení. Ticho a klid s minimem turistů kousek od turistického ruchu nejvyššího vrcholu Jeseníků, Pradědu. Krásná vyhlídka, kterou nám tehdy díky podzimnímu sychravému počasí zakrývala jemná mlha. To vše a mnohem více nabízí tento nedotčených kousek divoké přírody.

Pohoří Kralický Sněžník

Pohoří Kralického Sněžníku, naše dlouho očekávaná výprava, kterou jsme se nakonec rozhodly absolvovat ze dne na den, byla ve znamení prvního sněhu a promáčených bot. První turisty jsme potkaly až těsně pod stejnojmenným vrcholem. Objevily jsme opravdové přírodní skvosty. Velké skalnaté útvary nám umožnily překrásné výhledy na českou a polskou stranu. Cesta byla místy díky sněhem zasypané stezce nepřehledná a v nižších polohách tající sníh přeměnil lesní pěšinu v potůček. Z prvního sněhu měly holky velkou radost. Spokojenost byla na obou stranách – lidské i psí a holky na konci naší výpravy samou únavou už ani trochu neznepokojoval fakt, že procházíme ohradou plnou ovcí, přes kterou vedla značená stezka zpět k parkovišti.

Nový Malín – Jeseníky

Nový Malín, zimní výprava, při které jsme se místy cítily jako v pohádce. První mrazíky daly stromům kouzelný bílý nádech. V přírodě se ještě střídala pozdně podzimní atmosféra se zimní. Proběhlo i zprvu znepokojivé blízké setkání psího druhu, které nakonec dobře dopadlo. Cestou jsme míjely spoustu značených i neznačených vyhlídek. A výhledy to byly opravdu dech beroucí.

Tagy:

Zbytečná úmrtí na rakovinu plic. Až 85 procent nemocných přichází k lékaři pozdě

Rakovina plic patří mezi nejzávažnější karcinomy. Její zrádnost spočívá především v tom, že o sobě dlouho nedává vědět. Drtivá většina pacientů přichází k lékaři pozdě. Tento verdikt si z úst lékařů vyslechla i paní Petra, která s nemocí bojuje už dlouho. Její příběh zveřejňujeme při příležitosti Světového dne rakoviny plic, který letos připadá na první srpnový den.

Živě
ON-LINE desátý den olympiády: Krejčíková a Siniaková jsou olympijské šampionky

Markétě Vondroušové se na krku blýská stříbrná medaile. O kov nejcennější přišla kvůli Švýcarce Belindě Bencicové. Česká republika má ale ještě jedno tenisové želízko v ohni, které může získat čtvrté zlato z olympijských her v Tokiu pro tuzemské barvy. Respektive dvě. Deblistky Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou hrají finále právě s finálovou přemožitelkou Vondroušové a Viktorijí Golubicovou. A daří se jim náramně – vyhrály totiž první set a jsou blízko zlatým medailím.

Alžběta se zbraní a rozmazlený Harry. Seriál o královské rodině nešetří břitkým humorem

Netrpělivě očekávaný seriál z pera Garyho Janettiho hlásí příchod. Od 29. července se svět kinematografie rozrostl o satirický animovaný seriál The Prince, který si bere na paškál celou královskou rodinu. Dvanáctidílným výtvorem provází nejmladší následovník britského trůnu, princ George. Hlas mu propůjčil sám tvůrce seriálu Janetti. Prince Harryho pak dabuje hvězda série Piráti z Karibiku Orlando Bloom.

Nová fakta o mutaci delta: Šíří se rychle jako neštovice. Ohrožuje neočkované těhotné

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v USA varovalo, že koronavirová mutace delta se šíří stejně rychle a snadno jako plané neštovice. Zkoumání institutu také naznačuje, že plně očkovaní jedinci šíří mutaci viru ve stejném rozsahu jako neočkovaní. Přesto vakcíny podle studií chrání proti vážnému průběhu covidu, a to i v případě varianty delta.

Oblíbenou destinaci Čechů v Turecku sužují požáry. Tisíce turistů byly evakuovány

Rozsáhlé lesní požáry sužují turistické destinace v Turecku, nejhůře je na tom Antalya na jihu země. Úřady už musely evakuovat z desítek hotelů tisíce turistů. Nejméně šest lidí už zemřelo, téměř stovka skončila v nemocnici. Oheň za sebou nechává spálené celé vesnice. Podle dostupných zpráv jsou všichni čeští turisté v pořádku. Nicméně místní obyvatelé zoufale prosí celý svět o pomoc.

reklama

Domácí zpravodajství

Život bez roušek i restrikcí. Rozvolníme, když to v září půjde dobře, slibuje Vojtěch

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) nehrozí povinné očkování hasičům, zdravotníkům ani policistům. Ti, kteří by se chtěli očkování vyhnout, by totiž mohli ze svého povolání odejít, což by představovalo značný problém. Vojtěch také v rozhovoru MF Dnes řekl, že pokud bude v září situace s covidem v Česku dobrá, rozvolní se jako ve Velké Británii. Tam už neplatí téměř žádné restrikce.

Je libo prohlídku lachtanů či vakcínu? V pražské zoo se můžete o víkendu nechat očkovat

Lidé, kteří o víkendu navštíví pražskou zoologickou zahradu, se mohou nechat v areálu očkovat bez registrace. Praha připravila očkovací autobus, který stojí hned za vstupem do zahrady a podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se vydá i na další místa v Praze, kde se předpokládá velká koncentrace lidí. Za sobotní dopoledne možnost využilo už několik desítek lidí.

Pirátský kandidát na ministra sponzoroval radikální aktivisty. Byla to chyba, přiznává

Kandidát Pirátů na ministra pro místní rozvoj a pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský finančně podporoval radikální ekologické hnutí Extinction Rebellion. Od loňského srpna do letošního června mu posílal pětistovku měsíčně jako příspěvek na činnost. Vyplývá to z jeho transparentního účtu. Zpětně vnímá jako chybu, že podporu neukončil dříve.

reklama