reklama

Ochránci zvířat se spojili se zoo, tři delfíni se tak dostanou do mořského azylu

Bella je jedním ze tří delfínů, kteří se přesunou do mořského azylu. Zdroj: Dolphine Marine Conservation Park
Foto:

V Delfíním parku v australském státě New South Wales žijí tři delfíni skákaví. A právě kvůli nim se ochránci zvířat netradičně spojili s představiteli zoo. Delfíni tak díky tomu poputují do nového mořského azylu.

reklama

Nezisková organizace Action for Dolphins za jejich propuštění lobuje už dlouho. Park dokonce několikrát žalovala u soudu. Teď se s ní zástupci parku konečně dohodli a všichni tři delfíni získají nový domov, který bude vyhovovat jejich potřebám a touhám.

Vše se začalo měnit v roce 2018, kdy se do vedení parku dostal Terry Goodall. Obě skupiny se shodly na tom, že jim jde především o blaho delfínů. Protože se všichni tři delfíni narodili v zajetí, jejich rehabilitace do volné přírody by byla složitá, snad i nemožná. Kompromisem mezi držením v zajetí a propuštěním do přírody je tedy nově vznikající azyl u pobřeží Coffs Harbour. Stane se domovem tří delfínů: Zippyho, Belly a Jeta. Díky přesunu získají desetinásobný prostor k plavání a návštěvníci je budou moci pozorovat jen z mola.

Názor veřejnosti na držení těchto inteligentních zvířat v zajetí se v Austrálii natolik změnil, že zde zbývá již jen poslední mořský park, Sea World. Díky tomu, že se Delfíní park změní na rehabilitační centrum propojené s mořským azylem, bude zde možné nadále zachraňovat a rehabilitovat i zraněná mořská zvířata.

Podobný azyl již funguje na Islandu, kam byly přesunuty dvě běluhy z čínského akvária.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Finance

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Firmy žádají náhradu škody kvůli zajišťovacím příkazům, kterými Finanční správa blokovala majetek společností podezřelých z nezaplacení daně. Jde o celkovou sumu ve výši téměř 900 milionů korun. Ta zahrnuje finanční nároky za škodu, ušlý zisk či jiné formy újmy. Zajišťovací příkazy jsou kontroverzním tématem – jedná se o mimořádný nástroj berních úřadů, jehož využívání v minulých letech značně stouplo. Řada případů skončila u soudu, který v některých kauzách rozhodl ve prospěch firem.

Cestování

Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize

Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize

Devatenáctiletý instalatér Brad Duff ze skotského města Dundee navštívil v neděli večer svého kamaráda Reeceho Lornieho. Když pokročila noc, opilý tandem se zničehonic rozhodl, že si koupí letenky na Ibizu. Za pár hodin už si kamarádi užívali party na španělském ostrově. Pak přišlo ráno. A Brad v kocovině zjistil, že kvůli výletu přišel nejen o dost peněz, ale i o přítelkyni.

reklama
Do obchodu jen s rouškou. Chorvatsko zpřísňuje opatření, v zemi je půl milionu turistů
Hlasy z noční Karviné: Strach nemáme. Pražáci, přijeďte, nejsme malomocní
reklama
reklama
Vědecké objevy v obrazech: Kokosový olej je nebezpečnější než palmový

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Na Kutnohorsko se vracejí roušky. Omezeny jsou hromadné akce
Další články
reklama
reklama