Ochránci zvířat se spojili se zoo, tři delfíni se tak dostanou do mořského azylu

V Delfíním parku v australském státě New South Wales žijí tři delfíni skákaví. A právě kvůli nim se ochránci zvířat netradičně spojili s představiteli zoo. Delfíni tak díky tomu poputují do nového mořského azylu.

Nezisková organizace Action for Dolphins za jejich propuštění lobuje už dlouho. Park dokonce několikrát žalovala u soudu. Teď se s ní zástupci parku konečně dohodli a všichni tři delfíni získají nový domov, který bude vyhovovat jejich potřebám a touhám.

Vše se začalo měnit v roce 2018, kdy se do vedení parku dostal Terry Goodall. Obě skupiny se shodly na tom, že jim jde především o blaho delfínů. Protože se všichni tři delfíni narodili v zajetí, jejich rehabilitace do volné přírody by byla složitá, snad i nemožná. Kompromisem mezi držením v zajetí a propuštěním do přírody je tedy nově vznikající azyl u pobřeží Coffs Harbour. Stane se domovem tří delfínů: Zippyho, Belly a Jeta. Díky přesunu získají desetinásobný prostor k plavání a návštěvníci je budou moci pozorovat jen z mola.

Názor veřejnosti na držení těchto inteligentních zvířat v zajetí se v Austrálii natolik změnil, že zde zbývá již jen poslední mořský park, Sea World. Díky tomu, že se Delfíní park změní na rehabilitační centrum propojené s mořským azylem, bude zde možné nadále zachraňovat a rehabilitovat i zraněná mořská zvířata.

Podobný azyl již funguje na Islandu, kam byly přesunuty dvě běluhy z čínského akvária.

Tagy: