reklama

Nejsem žádný ustrašený králíček, brání se Schillerová. Pan Veselý lže, tvrdí premiér

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se důrazně ohradila proti výroku místopředsedy ČSSD Ondřeje Veselého. Ten označil ministry ANO za poslušné králíky, kteří po zařvání premiéra Andreje Babiše (ANO) zalezou pod stůl. Řekl to v pořadu Partie Terezie Tománkové. Podle premiéra Andreje Babiše poslanec Veselý lže.

reklama

„Pan Veselý byl na jednání poslaneckého klubu, když nám ČSSD kladla podmínky na schválení rozpočtu, a není to pravda. Pan Veselý lže. Já bych chtěl, abyste se zeptali pana Hamáčka, jestli je pravda, že bych takhle jednal. Není to pravda. Jednal jsem poníženě,“ řekl premiér na nedělní tiskové konferenci.

Důrazně se ohradila také Schillerová. „Nevím, jestli stojí za to komentovat komentář někoho, kdo nikdy nebyl na vládě ani u žádného jednání, kam moje paměť sahá. Určitě nejsem žádný ustrašený králíček, věřte mi.“ řekla ministryně financí.

Její slova podpořil i vicepremiér Karel Havlíček. „I když nejsem členem hnutí ANO, mám možnost být součástí vládního týmu a mohu potvrdit, že to v rámci ANO není o stranických knížkách, je to o výkonosti,“ doplnil.

Jednání s Babišem jsou šílená, říkal Veselý

Výrok poslance sociální demokracie proti ministrům hnutí ANO padl v pořadu Partie. „Devět ministrů se tam bojí jako králíci. Premiér zařve a lezou pod stůl. Jenom pět ministrů tam bojuje,“ prohlásil Veselý v pořadu Partie Terezie Tománkové. Králíky měl na mysli šéfy resortů za hnutí ANO, pěticí bojujících ministrů myslel ty, kteří jsou ve vládě za ČSSD.

Přestože Veselý během vysílání CNN Prima NEWS použil vůči Babišovi a jeho ministrům silná slova, odchod sociálních demokratů z vlády nevidí jako reálný. „Jestli zmizíme, úplně se to rozpadne,“ řekl místopředseda ČSSD.

Veselý také zmínil, že jednání s premiérem bývají často velmi drsná až šílená. „Jednání s ním jsou šílená a potvrzuji, že pokud by od toho ustoupil a nechal to řídit Ústřední krizový štáb jako na jaře, dopadlo by to lépe. Někdo odborně rozhodne a on si PR vyhodnotí a změní to,“ uvedl místopředseda ČSSD. V čele Ústředního krizového štábu zprvu stál epidemiolog Roman Prymula, kterého později vystřídal ministr vnitra a šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Šinkora: Komu je blbě, ať zůstane doma. Omikron napadne všechny, testování bych zrušil

V pondělí začala platit nová protiepidemická opatření, kterými chce vláda premiéra Petra Fialy (ODS) čelit přítomnosti covidové varianty omikron. Mimo jiné se vrací povinné plošné testování v zaměstnáních. To kritizují někteří odborníci včetně biochemika Zdeňka Hostomského či imunologa Jiřího Šinkory. Podle něj testování nemá smysl, protože omikron infikuje celou populaci tak jako tak.

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama