reklama

Nejsem žádný ustrašený králíček, brání se Schillerová. Pan Veselý lže, tvrdí premiér

Ministryně financí Alena Schillerová (Zdroj: Profimedia)
Zdroj: Profimedia.cz

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se důrazně ohradila proti výroku místopředsedy ČSSD Ondřeje Veselého. Ten označil ministry ANO za poslušné králíky, kteří po zařvání premiéra Andreje Babiše (ANO) zalezou pod stůl. Řekl to v pořadu Partie Terezie Tománkové. Podle premiéra Andreje Babiše poslanec Veselý lže.

reklama

„Pan Veselý byl na jednání poslaneckého klubu, když nám ČSSD kladla podmínky na schválení rozpočtu, a není to pravda. Pan Veselý lže. Já bych chtěl, abyste se zeptali pana Hamáčka, jestli je pravda, že bych takhle jednal. Není to pravda. Jednal jsem poníženě,“ řekl premiér na nedělní tiskové konferenci.

K tématu

Důrazně se ohradila také Schillerová. „Nevím, jestli stojí za to komentovat komentář někoho, kdo nikdy nebyl na vládě ani u žádného jednání, kam moje paměť sahá. Určitě nejsem žádný ustrašený králíček, věřte mi.“ řekla ministryně financí.

Její slova podpořil i vicepremiér Karel Havlíček. „I když nejsem členem hnutí ANO, mám možnost být součástí vládního týmu a mohu potvrdit, že to v rámci ANO není o stranických knížkách, je to o výkonosti,“ doplnil.

Jednání s Babišem jsou šílená, říkal Veselý

Výrok poslance sociální demokracie proti ministrům hnutí ANO padl v pořadu Partie. „Devět ministrů se tam bojí jako králíci. Premiér zařve a lezou pod stůl. Jenom pět ministrů tam bojuje,“ prohlásil Veselý v pořadu Partie Terezie Tománkové. Králíky měl na mysli šéfy resortů za hnutí ANO, pěticí bojujících ministrů myslel ty, kteří jsou ve vládě za ČSSD.

Alena Schillerová
Alena Schillerová
Zdroj: Profimedia.cz

Přestože Veselý během vysílání CNN Prima NEWS použil vůči Babišovi a jeho ministrům silná slova, odchod sociálních demokratů z vlády nevidí jako reálný. „Jestli zmizíme, úplně se to rozpadne,“ řekl místopředseda ČSSD.

Veselý také zmínil, že jednání s premiérem bývají často velmi drsná až šílená. „Jednání s ním jsou šílená a potvrzuji, že pokud by od toho ustoupil a nechal to řídit Ústřední krizový štáb jako na jaře, dopadlo by to lépe. Někdo odborně rozhodne a on si PR vyhodnotí a změní to,“ uvedl místopředseda ČSSD. V čele Ústředního krizového štábu zprvu stál epidemiolog Roman Prymula, kterého později vystřídal ministr vnitra a šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

K tématu

Tagy: Andrej Babiš Alena Schillerová Karel Havlíček Partie Partie Terezie Tománkové vláda Ondřej Veselý
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Zítra bude pozdě, ihned zmobilizujte rezervy v lázních a hospicích, vyzývá poslanec

Zítra bude pozdě, ihned zmobilizujte rezervy v lázních a hospicích, vyzývá poslanec

Ihned mobilizujte všechny zbývající rezervy na všech odděleních, v lázních nebo hospicích, zítra bude pozdě, burcuje vládu poslanec T0P 09 Vlastimil Válek. Pokud se tak stane později, už to podle něj bude zbytečné. Reaguje tak na zprávy o vyčerpaných kapacitách některých nemocnic, jež hlásí, že už nemají možnost přidávat ani předělávat lůžka. Zdravotnictví narazilo na svůj strop. Ministr zdravotnictví Jan Blatný má takový plán vytvořit.

Moravskoslezský kraj

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Diskusi rozpoutalo video s úterním zákroku policistů v ostravské městské části Poruba. Skupina strážníků se snažila identifikovat dvojici občanů nedodržujících hygienická opatření, poté si přivolala na pomoc státní polici. Ke konci patnáctiminutového záznamu několik policistů tvrdě zpacifikuje ženu s malým dítětem, která neměla nasazenou roušku ani respirátor.

Česko dojednalo 19 míst pro pacienty s covidem v Německu. Nabídku má i ze Švýcarska
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?
Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman
Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády
Hamáček chce odložit očkování učitelů. Vakcínu by dal přednostně policistům a hasičům
reklama
reklama
Nová studie: Můžete se nakazit covidem třeba po dotyku nákupního vozíku?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Dvě středočeské nemocnice vyhlásily stav hromadného postižení. Další mají následovat
Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
Další články
reklama
reklama