reklama

Nejspolehlivější levná auta: Těchto ojetin se nemusíte bát, vzkazují znalci

V ceně nové Dacie Sandero si můžete dopřát nejen dostatek prostoru, ale dokonce i emocí. Samozřejmě, pokud toužíte po prémiové značce, musíte akceptovat vyšší věk. Těmto osmi autům ale vysoký věk vůbec nepřekáží. Vyplývá to z dlouhodobých statistik německé organizace TÜV, která provádí nezávislé testy.

reklama

Po deseti nebo i patnácti letech dokáží spolehlivě sloužit další desetitisíce, ba i statisíce kilometrů. Pozor je třeba dávat jen na některé chronické nedostatky, ale ty nemusí nutně znamenat velké investice, pro které byste koupě litovali. Lepší je však vybrat si o něco dražší exemplář, ať se servisu raději vyhnete. Ceny proto uvádíme za jednotlivé modely v dobré kondici.

Honda CR-V (2006–⁠2012)

Tomuto praktickému SUV vysoký vůbec věk nepřekáží. Je nadprůměrně spolehlivé. Setkat se můžete nanejvýš s vadnou řídící jednotkou. Solidní exempláře koupíte od 125 tisíc korun.

Mercedes-Benz třídy A (2004–⁠2012)

Také tento revoluční „baby Benz“ patří na špičku žebříčků spolehlivosti. Problémy může způsobit jen brzdová soustava. Jinak exceluje výdrží v benzinových a dokonce i v naftových verzích. Hezké kousky seženete od 110 tisíc Kč.

Ford Fusion (2002–⁠2012)

Tenhle Ford sice vaše emoce nerozproudí, ale budete ho milovat kvůli praktické karoserii a výjimečné spolehlivosti. Jen raději dejte ruce pryč od verzí s automatickou převodovkou Durashift. Solidní model koupíte od 40 tisíc Kč.

Audi TT (2006–⁠2014)

S tímhle autem si stále užijete. Vypadá úžasně, jezdí skvěle a navíc neskrývá žádné velké nástrahy. Volit přitom můžete benzinové i dieselové verze. Použitelné vozy získáte od 160 tisíc Kč.

Volkswagen Golf Plus (2004–⁠2014)

Ošklivá, ale kvalitní. Praktičtější verze Golfu se už léta umisťuje na špičce tabulky spolehlivosti. Opět platí, že bát se nemusíte ani naftových modifikací TDI. Zachovalé vozy koupíte od 75 tisíc korun

Mercedes-Benz SLK (2004–⁠2010)

Ani tento roadster se skládací střechou nemusí být drahý. Přitom vám přinese i po letech úsměv na tváři. Němečtí experti k němu nemají výhrady. Navíc ani starší kusy nebývají moc jeté, takže další bezproblémové kilometry čekají na vás. Hezké kusy koupíte od 90 tisíc Kč.

Audi A3 (2009–⁠2012)

Prémiový sourozenec Golfu ukazuje naplno své přednosti. Je stále svěžím a praktickým autem, které si můžete dopřát ve tří- i pětidveřové verzi Sportback. Potěší kvalitou zpracování i spolehlivostí. Problémy se mohou objevit s trvanlivostí komponentů podvozku. Solidní exempláře koupíte od 60 tisíc Kč.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Kyanid do Bečvy unikl jinde, říká rybář po provedeném experimentu. K řece chodí se smutkem

Případ otravy, která v září roku 2020 zabila na skoro 40 kilometrech řeky Bečvy více než 40 tun ryb, vzbuzuje od začátku kontroverze. Experiment s chloridem sodným, který provedl na vlastní pěst přírodovědec Jakub Hruška spolu s rybářem Stanislavem Pernickým, už dříve vyloučil, že by jedy unikly do řeky z kanálu u bývalé Tesly Rožnov. Sněmovní komise v pátek schválila závěrečnou zprávu z vyšetřování. Na její obsah netrpělivě čeká i Pernický, předseda Českého rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou.

reklama