reklama

Na střeše Národního divadla se nachází tajná sauna. Nově bude přístupná veřejnosti

Na střeše jedné z budov Nové scény Národního divadla je snad nejutajenější sauna v Praze. Tato sauna je v provozu už 36 let, ale veřejnost do ní zatím neměla přístup, protože byla celé roky přístupná jen hercům a baletkám divadla. Po loňské rekonstrukci změnila nejen tvář interiéru, ale nově se otevře i pro veřejnost.

reklama

Do renovace sauny se pustil její provozovatel Lukáš Otevřel společně s hercem Stanislavem Majerem. „Zaujala mě na tom ta unikátnost prostoru. Je to taková oslava brutalismu a designu ze 70. let,“ popsal saunu Majer.

Z posledního patra Nové scény, kde se sauna nachází, je výhled na Žofín a pokud je na programu divadla operní představení, dá se při relaxaci poslouchat živě. Nádherný výhled a opojnou atmosféru si tam můžete užít zvlášť při západu slunce.

Kvůli opatřením kvůli koronavirové pandemii je nyní provoz všech wellness center včetně saun značně omezen. Sauna na střeše Nové scény se proto až do září neotevře. Poté se tam ale budete moci jít podívat a užít si jedinečný zážitek. Aby byla návštěva skutečně příjemná, počet lidí v prostorách sauny bude zajišťovat rezervační systém. Jak to v sauně Národního divadla vypadá, najdete v reportáži reportérky CNN Prima NEWS Markéty Skřivánkové.

Další hlavní zprávy

Politika

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

V Česku zbývá rok do voleb, které určí nové složení Poslanecké sněmovny a zřejmě i novou vládu. Opozice se zformovaly do dvou bloků, přičemž oba chtějí zvítězit nad tím druhým a zároveň touží porazit hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jak Ivan Bartoš vedoucí Piráty s hnutím STAN, tak Petr Fiala šéfující bloku ODS, KDU-ČSL a TOP 09 říkají, že chtějí být příštími premiéry. Vzhledem k názorovému zakotvení stran se navíc dají očekávat konflikty, pokud se oba bloky rozhodnou vytvořit společnou koaliční vládu. S takovými kabinety má dlouholeté zkušenosti Slovensko a nutno podotknout, že spíše negativní.

Očkování proti covidu budou Čechům hradit pojišťovny, rozhodla Sněmovna
Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté
Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici
Volný: Nucená vakcinace je znásilnění. Nasaďte si roušku, reagoval Blatný
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Průměrná mzda dosáhla 35 402 korun. V Česku nejvíce vydělávají Pražané, přes 43 tisíc
Další články
reklama
reklama