reklama

Na střeše Národního divadla se nachází tajná sauna. Nově bude přístupná veřejnosti

Na střeše jedné z budov Nové scény Národního divadla je snad nejutajenější sauna v Praze. Tato sauna je v provozu už 36 let, ale veřejnost do ní zatím neměla přístup, protože byla celé roky přístupná jen hercům a baletkám divadla. Po loňské rekonstrukci změnila nejen tvář interiéru, ale nově se otevře i pro veřejnost.

reklama

Do renovace sauny se pustil její provozovatel Lukáš Otevřel společně s hercem Stanislavem Majerem. „Zaujala mě na tom ta unikátnost prostoru. Je to taková oslava brutalismu a designu ze 70. let,“ popsal saunu Majer.

Z posledního patra Nové scény, kde se sauna nachází, je výhled na Žofín a pokud je na programu divadla operní představení, dá se při relaxaci poslouchat živě. Nádherný výhled a opojnou atmosféru si tam můžete užít zvlášť při západu slunce.

Kvůli opatřením kvůli koronavirové pandemii je nyní provoz všech wellness center včetně saun značně omezen. Sauna na střeše Nové scény se proto až do září neotevře. Poté se tam ale budete moci jít podívat a užít si jedinečný zážitek. Aby byla návštěva skutečně příjemná, počet lidí v prostorách sauny bude zajišťovat rezervační systém. Jak to v sauně Národního divadla vypadá, najdete v reportáži reportérky CNN Prima NEWS Markéty Skřivánkové.

Další hlavní zprávy

Školství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

V prvním květnovém týdnu se deváťáci zapotili při konání přijímacích zkoušek na své vysněné školy. Po jejich dopsání však na mnohé z nich padla skepse. Studenti se často bouří kvůli obtížnosti zkoušek, především té z matematiky. Podle nich bylo nemožné i s nastaveným časem test stihnout. Rodiče dětí pak podtrhují fakt, že se žáci od začátku školního roku prezenčně téměř neučili. Kromě kritiky vůči Cermat však přichází i ta vůči samotným dětem.

Porovnali jsme novou Škodu Fabia s úhlavními konkurenty. Výsledek nás překvapil
Tentokrát covid fotbalovou Opavu nezachránil. Po remíze se Zlínem padá do druhé ligy
Tři kluby věří ve zmrtvýchvstání Superligy. Nenechávají si líbit výhrůžky ostatních
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama