Tragická střelba na slavnosti v Baltimoru. Dva lidé zemřeli, mezi zraněnými je asi 14 dětí

  • Téma: USA
  • ČTK
  • CNN Prima NEWS
  • Aktualizováno 2. července 2023 22:35

Nejméně dva lidé přišli o život a 28 utrpělo zranění při střelbě ve městě Baltimore v americkém státu Maryland. Mezi zraněnými je zřejmě i 14 dětí. Tři ze zraněných jsou v kritickém stavu, pachatelů bylo několik a jsou na útěku, uvedla policie. Starosta Brandon Scott vyzval obyvatele k podání informací, které by vyšetřovatelům pomohly dopadnout útočníky, uvedla agentura AP.

Střílelo se v oblasti zvané Brooklyn Homes v jižní části Baltimoru, kde se sešly stovky lidí na místní slavnosti. Svědci řekli stanici Fox 45 Baltimore, že slyšeli 20 až 30 výstřelů. Nebylo jasné, zda šlo o jednostrannou střelbu či přestřelku, podotkla agentura DPA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Detaily děsivé události u Macochy: Nedělejte to, křičel číšník. Děti před skokem plakaly

Později Worley podle Reuters uvedl, že odhadem 14 zraněným nebylo ještě 18 let. Předchozí informace naopak hovořily o tom, že všechny oběti byly dospělé. Uvedl také, že policie stále pátrá po podezřelých, a vyzval veřejnost, aby jí poskytla jakékoliv informace, které mohou vést k dopadení pachatelů. „Víme jistě, že jich je více než jeden. Kolik, nevíme,“ dodal Worley.

Úřadující komisař baltimorské policie Richard Worley informoval o počtu mrtvých a zraněných během tiskové konference na místě činu, napsala agentura AP. Zasaženy byly tři desítky lidí, všichni dospělí. Na místě zahynula osmnáctiletá dívka, dvacetiletý mladík byl prohlášen za mrtvého po převozu do nemocnice, uvedla agentura Reuters.

„Chci, aby mě slyšeli ti, kdo jsou za to zodpovědní, aby mě slyšeli velmi jasně. Nepřestaneme, dokud vás nenajdeme – a najdeme vás. Do té doby doufám, že při každém nadechnutí budete myslet na životy, které jste tu dnes zmařili a ovlivnili,“ prohlásil starosta Scott, který pachatele označil za „zbabělce“.

Média zpočátku informovala o čtyřech mrtvých a 29 zraněných, policie údaje o obětech neuvedla, jen potvrdila samotný fakt střelby.

Baltimore, který je dějištěm slavného detektivního seriálu Špína Baltimoru (The Wire), se snaží zbavit image města zamořeného násilím. S 575 tisíci obyvateli má však stále jeden z nejvyšších počtů vražd na obyvatele v USA. Za letošní rok zde policie eviduje téměř 130 vražd a asi 300 případů střelby, což je ovšem méně než ve stejném období loňského roku. Místní úřady slíbily, že budou důsledně potírat násilné trestné činy.

Tagy: