reklama

Německá policie našla na hranici s Českem 31 běženců v chladícím voze

Německá policie na dálničním hraničním přechodu mezi Českou republikou a Saskem v úterý večer objevila v nákladním prostoru chladírenského vozu 31 migrantů. Auto mělo tureckou státní poznávací značku a mířilo do Drážďan, informuje dnes agentura DPA s odkazem na policejního mluvčího.

reklama

Podle internetového portálu rozhlasové a televizní stanice MDR byli migranti ukrytí mezi paletami naloženými ovocem a zeleninou. Další podrobnosti chce policie zveřejnit během této středy.

K tématu

Nejde o první případ, kdy se pašeráci lidí pokoušeli dostat migranty do Evropy v chladírenském voze. V srpnu 2015 rakouská policie našla 71 udušených lidí v opuštěném chladírenském autě na dálnici nedaleko hranic s Maďarskem. Šlo hlavně o Syřany, Afghánce a Iráčany. Maďarský soud čtyři hlavní viníky v tomto případě pak potrestal 25 lety vězení.

Loni v říjnu zase podobný případ vyšel najevo v Británii: v chladírenském kontejneru, který dovezlo nákladní auto z Belgie, zemřelo 39 vietnamských migrantů. Britská justice v tomto případě stíhá řadu lidí, které podezřívá z toho, že byli součástí pašeráckého gangu. V uplynulých měsících vinu přiznal řidič kamionu a jeden další muž.

Další hlavní zprávy

Komentátoři: Hamáčkovi nemůže věřit nikdo, jeho příběh o kamufláži je úplný nesmysl
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě
Další odhalené informace o Hamáčkově cestě do Moskvy: S přípravami pomáhal i Hrad
Další články
reklama
reklama