reklama
CNN Prima News Angela Merkelová

Angela Merkelová

Výpis příspěvků ke štítku „Angela Merkelová“

Merkelová zase na koni. V malé bavorské vesnici odhalili její jezdeckou sochu z 3D tiskárny

9. října 2021 05:46

V malé bavorské obci odhalili jezdeckou sochu dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která vznikla z odlehčeného betonu na 3D tiskárně. Socha v životní velikosti znázorňuje političku v kalhotovém kostýmu, s typicky složenýma rukama a neproniknutelným výrazem. Ani její autor Wilhelm Koch nechce odpovědět na otázku, zda dílo zamýšlel jako poctu, nebo spíše jako ironii, napsala agentura DPA.

Německo míří po 16 letech k rudo-zelené vládě. Naznačila to poslední debata před volbami

20. září 2021 11:17

Čtyřicet osm procent dotázaných označilo v bleskovém průzkumu kandidáta sociální demokracie Olafa Scholze na německého kancléře za vítěze poslední televizní debaty před nedělními volbami do Spolkového sněmu. Stále více se tak ukazuje, že by se Německo mělo připravit na výraznou změnu politického kurzu po šestnáctileté vládě Angely Merkelové, zastupující křesťansko-demokratickou unii CDU/CSU.

Němci se chystají na éru po Angele. Kdo nahradí kancléřku Merkelovou v čele země?

13. září 2021 08:44

Do českých sněmovních voleb zbývá jen zhruba měsíc a kampaň je v plném proudu. Ještě o něco dříve proběhnou nejdůležitější volby v Německu. Volební klání se tam uskuteční koncem září a hlavní otázkou je, kdo nahradí nestorku tamní politiky Angelu Merkelovou ve funkci kancléřky. Dominantní postavení její CDU/CSU je podle všeho pryč. Šanci zvítězit má hned několik politických subjektů.

Komentátoři: Prezidenty Česka a Německa nespojuje skoro nic, shodnou se jen na Rusku

25. srpna 2021 17:01

Německý spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier má namířeno na státní návštěvu do České republiky. A hned ve středu a ve čtvrtek se setká se svým českým protějškem Milošem Zemanem. Obě hlavy státu si přitom podle komentátorů nejsou téměř v žádném tématu blízcí. Přesto se komentátor Adam Černý a politolog Vladimír Handl shodli, že společnou řeč mohou oba státníci najít v tématu ekonomické spolupráce s Ruskem.

reklama