CNN Prima News Angela Merkelová

Angela Merkelová

Výpis příspěvků ke štítku „Angela Merkelová“

Nezavírejte jaderné elektrárny, budeme mít problémy, vyzývají němečtí profesoři

28. července 2022 19:05

Změna klimatu a energetická krize přiměly mnoho zemí k úvahám o větším využívání jaderné energie. Německo je ale zvláštním případem. Přestože nedisponuje významným množstvím stálých a stabilních zdrojů energie, s výjimkou uhlí a plynu, které však poškozují klima, chce na konci roku odstavit poslední jaderné elektrárny a vsadit na kolísavou větrnou a solární energii. Skupina dvaceti profesorů německých univerzit nyní prosazuje návrat k jádru.

Seberte Schröderovi výsluhy. Jeho přátelství s Putinem škodí Německu, tvrdí poslanci

18. května 2022 09:16

Poslanci německé pravicové unie CDU/CSU, která je od loňských zářijových voleb v opozici, chtějí bývalému sociálně-demokratickému kancléři Gerhardu Schröderovi zrušit či výrazně omezit všechny jeho výsluhy a příspěvky. Jde o reakci na to, že si Schröder nadále stojí za svými úzkými vazbami na Rusko a prezidenta Vladimira Putina.

Putin při jednání používá Stalinovy metody. Diplomati se uráží čekáním i řečmi o podlidech

28. dubna 2022 05:19

Svět doufá, že válku na východě zastaví mírová jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. Mohou si ale zástupci znesvářených stran sednout po všech těch hrůzách za jeden stůl? Jakým způsobem by spolu asi mluvili? Šéf zahraničního odboru Hradu Rudolf Jindrák je zkušený diplomat, zblízka poznal Trumpa, Merkelovou i Putina. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak taková jednání na nejvyšší úrovni vypadají. A že při nich někdy víc než ze slov vyčtete z toho, kde kdo sedí, co má na sobě nebo jak podává ruku.

Poradce exkancléřky Merkelové: Dodávky zbraní Ukrajině jsou cestou ke třetí světové válce

12. dubna 2022 11:49

Dodávky těžkých zbraní Ukrajině jsou potenciální cestou ke třetí světové válce, uvedl v rozhovoru pro Německou tiskovou agenturu poradce bývalé kancléřky Angely Merkelové pro vojenskou politiku a brigádní generál ve výslužbě Erich Vad. Jakkoli je podle něj válka na Ukrajině nezákonná a strašná, je podle něj součástí řetězce srovnatelných válek z poslední doby v Afghánistánu, Iráku, Libyi či Sýrii.

Rusové mu před očima zastřelili otce. Mně život zachránila kapuce, říká 14letý chlapec

5. dubna 2022 16:43

Poté, co se z Buči stáhly ruské síly, získali město pod kontrolu znovu Ukrajinci. Ti na místě nyní nacházejí stovky mrtvých civilistů včetně žen a dětí. Těla jsou v domech, sklepeních, v masových hrobech, některá ležela i po několik týdnů na ulici. Masakr v Buči postihl i 14letého Jurije. Rusové mu před očima zastřelili otce.

Zelenskyj k Rusům: Za zvěrstva na Ukrajině zasloužíte smrt. Vaše lidskost zahynula v Buči

4. dubna 2022 05:07

Poprvé bez pozdravu. Právě tak zahájil svůj projev ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Celý jej věnoval jediné události – masakru v Buči. „Koncentrované zlo přišlo do naší země. Vrazi, mučitelé, násilníci, lupiči, kteří si říkají armáda. A kteří si po tom, co udělali, zaslouží jedině smrt,“ prohlásil prezident v emotivním projevu.