CNN Prima News Angela Merkelová

Angela Merkelová

Výpis příspěvků ke štítku „Angela Merkelová“

Nelegální migrace se vymkla z pantů, tvrdí Zdechovský. Bojím se další vlny, řekla Konečná

Nekontrolovaná migrace se vymkla z pantů, řekl v pořadu 360° v pondělním vysílání CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podle něj se nyní projevují důsledky neintegrace nových obyvatel a je také třeba zlepšit proces vyhošťování osob z Evropské unie. Nové vlny migrace se obává také předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Ta označila situaci v Gaze za humanitární katastrofu, v jejím důsledku očekává zvýšený příchod lidí z daného prostoru do Evropy.

KOMENTÁŘ: Greta fandí Palestině. Její podporovatelé mohou skočit do zdi, jsou teď za šašky

Americký prezident Barack Obama, německá kancléřka Angela Merkelová, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, papež František nebo generální tajemník OSN António Guterres. To je jen malý výčet osobností, které si svého času dělaly osobní promo na setkáních s autistickým děvčetem bojujícím za klima. Tak dlouho veřejnost slýchala, že boj s CO2 je výsostně vědeckou záležitostí, až se ikonou tohoto boje stala tehdy teprve patnáctiletá školačka, jíž naslouchala a ve stoje aplaudovala světová politická špička. Ano, klanění se zlatému teleti v podobě globálně oteplovacího alarmismu vyneslo do světel reflektorů jedno mladé tele, jež se těch světel očividně nehodlá jen tak vzdát. To ukázalo i její aktuální vyjádření k Palestině.

KOMENTÁŘ: Násilnosti a další vlna migrace aneb Přejme Angele Merkelové dlouhý život

Napřed malá rekapitulace posledních několika dní: Ve francouzském Arrasu zabil mladý migrant učitele francouzštiny a další lidi zranil. Za provolávání islamistických hesel vyhasly v Bruselu dva životy švédských fotbalových fanoušků. Židé se v Evropě cítí stále méně bezpečně a do toho všeho muslimové v řadě evropských metropolí velkolepě oslavují řezníky z Hamásu. Přiznáme si konečně, že za současnou situaci si Evropa může sama? Že vlastně jen sklízíme plody svojí mnohaleté benevolentnosti, naivity a nečinnosti? A kde je teď paní Angela Merkelová se svým „Wir schaffen das“?

GLOSA: Pokrytečtí Němci. Jaderná energie z Česka jim nesmrdí, doma ale sáhnou po uhlí

Německo je jedním ze států Evropy, který mohutně usiluje o zelenou revoluci v energetice a přechod na obnovitelné zdroje. Jenomže plán se mu podle představ nedaří a na zimu obnoví další uhelné elektrárny. Tedy nejšpinavější zdroje, které vůbec mohou být spuštěny. Přitom tomu není tak dávno, co si sebemrskačsky utlumili celou jadernou energetiku. Němci před zimou, a zejména v době vysokých cen energií, hazardují s energetickými dodávkami. Situace by mohla být úsměvná, pokud by na západ od nás neproudila elektřina vyrobená v České republice. A to i z pro ně nenáviděných jaderných elektráren. Němci se tak přinejmenším jeví hodně pokrytecky.

Od Fialy slyšíme častěji slovo SPOLU než ODS. Stal se českou Merkelovou, míní Korecký

Premiér Petr Fiala (ODS) se stal takovou českou Angelou Merkelovou. Uhlazuje spory v koalici SPOLU a vytváří široké politické spektrum, které tu má setrvat několik volebních období, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS komentátor MF DNES Miroslav Korecký. Nynější nízkou podporu vlády nepovažuje v tomto kontextu za až tak velký problém. A oznámenou kandidaturu bývalé kandidátky na prezidentku Danuše Nerudové do Evropského parlamentu vnímá jako dobrý krok od hnutí Starostů a nezávislých (STAN).

15 bodů pro mír. Ruský opozičník Navalnyj zveřejnil z vězení plán konce války na Ukrajině

Ruský opoziční lídr Alexej Navalnyj, který je toho času odsouzen a trest si odpykává v ruské trestanecké kolonii, zveřejnil svůj plán, podle kterého by mohla skočit válka na Ukrajině. Obsahuje 15 bodů a zmiňuje například vrácení poloostrova Krym Ukrajině. Navalnyj tak, zdá se, otočil, protože v minulosti měl na tuto otázku podobný názor jako Vladimir Putin.

Nezavírejte jaderné elektrárny, budeme mít problémy, vyzývají němečtí profesoři

Změna klimatu a energetická krize přiměly mnoho zemí k úvahám o větším využívání jaderné energie. Německo je ale zvláštním případem. Přestože nedisponuje významným množstvím stálých a stabilních zdrojů energie, s výjimkou uhlí a plynu, které však poškozují klima, chce na konci roku odstavit poslední jaderné elektrárny a vsadit na kolísavou větrnou a solární energii. Skupina dvaceti profesorů německých univerzit nyní prosazuje návrat k jádru.