reklama
CNN Prima News Angela Merkelová

Angela Merkelová

Výpis příspěvků ke štítku „Angela Merkelová“

Kancléřka Merkelová se za smrt mé ženy ani neomluvila, říká pozůstalý po zemřelé Češce

19. prosince 2021 05:43

Před pěti roky, 19. prosince 2016, najel islámský terorista a tuniský kriminálník Anis Amri do davu na berlínském náměstí Breitscheidplatz. Na místě zahynulo 11 lidí, mezi nimi také Češka Naďa Čižmárová. Následně zemřely ještě další dvě osoby. Omluvy od německé kancléřky Angely Merkelové jsme se nedočkali, říká v otevřeném rozhovoru pro CNN Prima NEWS manžel zesnulé Češky Petr Čižmár.

Němečtí poslanci zvolili sociálního demokrata Olafa Scholze novým kancléřem

8. prosince 2021 10:33

Spolkový sněm ve středu zvolil sociálního demokrata Olafa Scholze novým německým kancléřem. Hlas mu dalo 395 poslanců, což bylo více než potřebných 369 hlasů. Scholze od převzetí moci od své konzervativní předchůdkyně Angely Merkelové dělí jen několik formálních kroků. Ještě dopoledne jej prezident Frank-Walter Steinmeier jmenuje kancléřem, poté složí kancléřský slib a odpoledne v 15 hodin SEČ oficiálně převezme od Merkelové kancléřství.

Neočkovaní v Německu už nesmí skoro nikam. Merkelová souhlasí s povinnou vakcinací

2. prosince 2021 14:53

Německá kancléřka Angela Merkelová souhlasí s povinným očkováním od února, jak požaduje její nástupce Olaf Scholz. Rozhodne ale Spolkový sněm. Německá vláda kromě toho zároveň přistoupila k dalším restriktivním opatřením pro neočkované. Ti si nově v obchodech nakoupí pouze potraviny a nemohou už ani do volnočasových zařízení.

Přijdou stovky milionů migrantů, pokud nebudeme bránit hranice EU, varuje polský premiér

18. listopadu 2021 10:49

Polsko na pomezí s Běloruskem brání hranice celé Evropské unie, pokud by důrazně nezakročilo a pokud by EU selhala, mohly by se pokusit do Evropy přijít až stovky milionů migrantů. V rozhovoru s německým bulvárním deníkem Bild to prohlásil polský premiér Mateusz Morawiecki. Řekl také, že uprchlická politika dosluhující kancléřky Angely Merkelové byla chybou a že žádné rozhodnutí o situaci na hranicích s Běloruskem nemůže padnout bez vědomí Varšavy.

Merkelová žádá Putina, aby zakročil v otázce krize na hranici Polska a Běloruska

10. listopadu 2021 12:14

Německá kancléřka Angela Merkelová ve středu po telefonu hovořila s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o situaci na polsko-běloruské hranici, kde se v posledních dnech utábořily tisíce migrantů snažících se dostat na polské území. Merkelová podle mluvčího německé vlády vyzvala Putina, aby „konal“ proti zneužívání běženců ze strany běloruského režimu, napsala agentura AFP.

Omezení kontaktů pro neočkované. Sasko chystá tvrdá pravidla, zpřísnit chce i Merkelová

3. listopadu 2021 16:43

Neočkovaní Češi se zřejmě již brzy nedostanou do obchodů, restaurací a dalších veřejných míst v sousedním Sasku. V této spolkové zemi je nejméně očkovaných a společně s Duryňskem má v současnosti nejvyšší denní přírůstky nově nakažených koronavirem. Tamní předseda vlády tak navrhuje zavést nejpřísnější pravidla z celého Německa.

Merkelová zase na koni. V malé bavorské vesnici odhalili její jezdeckou sochu z 3D tiskárny

9. října 2021 05:46

V malé bavorské obci odhalili jezdeckou sochu dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která vznikla z odlehčeného betonu na 3D tiskárně. Socha v životní velikosti znázorňuje političku v kalhotovém kostýmu, s typicky složenýma rukama a neproniknutelným výrazem. Ani její autor Wilhelm Koch nechce odpovědět na otázku, zda dílo zamýšlel jako poctu, nebo spíše jako ironii, napsala agentura DPA.

reklama