reklama
CNN Prima News Angela Merkelová

Angela Merkelová

Výpis příspěvků ke štítku „Angela Merkelová“

Bush: Láme mi to srdce. Za stažení amerických vojáků zaplatí hlavně afghánské ženy

Bývalý americký prezident George W. Bush vyjádřil pro německou stanici Deutsche Welle své znepokojení nad stahováním amerických vojáků z Afghánistánu. Podle něj se tím Biden dopouští „chyby,“ jejíž důsledky budou „neuvěřitelně špatné.“ Bush se obává, že nejvíce za stažení aliančních sil zaplatí afghánské ženy, které pod tálibánským režimem utrpí „nevýslovnou újmu“.

USA přes Dány špehovaly Merkelovou, tvrdí média. Ve skandálu má figurovat i Biden

Aktualizováno

Americká Národní agentura pro bezpečnost (NSA) v letech 2012 až 2014 využila spolupráci s dánskou zahraniční rozvědkou ke špehování vysoce postavených evropských politiků, včetně německé kancléřky Angely Merkelové. Napsala to dánská rozhlasová stanice Danmarks Radio (DR), podle níž to vyplynulo z vnitřního šetření Dánské obranné zpravodajské služby. DR se odvolává na devět nejmenovaných zdrojů, které mají informace o vyšetřování.

Stáhněte svá vojska od ukrajinských hranic, vyzvali Rusko Macron, Merkelová a Zelenskyj

Prezidenti Francie Emmanuel Macron a Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj a německá kancléřka Angela Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo svá vojska od ukrajinských hranic a z obsazeného ukrajinského poloostrova Krym. Ke zmírnění napětí v ukrajinsko-ruských vztazích by podle Zelenského mohlo přispět i jednání mezi prezidenty USA a Ruska Joem Bidenem a Vladimirem Putinem. Na těchto jednáních by ale podle ukrajinské hlavy státu měl být přítomen i zástupce jeho země, napsala agentura Reuters.

Bém: Pokud někdo hovoří o SPOLU jako o sjednocené pravici, je šiřitelem hoaxů

Jak bývalý primátor Prahy a někdejší vlivný člen ODS vzpomíná na dobu, kdy aktivně působil ve vrcholné politice? Proč se domnívá, že COVID-19 je uměle, lidskou rukou vytvořený virus, který způsobil změny v lidském myšlení i chování a stal se nástrojem změny společenského systému na této planetě? A jak s odstupem let komentuje skandály, které se za jeho vládnutí odehrály na pražském magistrátu, a napojení na kontroverzního lobbistu Romana Janouška?

Merkelová by chtěla více kompetencí v boji proti covidu. Ale hned tak je nedostane

Německá kancléřka Angela Merkelová není spokojená s opatřeními v boji proti šíření koronaviru, a proto by ráda upravila zákon o ochraně před infekcemi. Většinu opatření totiž dosud přijímají jednotlivé spolkové země vlastními výnosy na základě rozhodnutí svých vlád. Reakce na její iniciativu přišla okamžitě. „Angela Merkelová není zákonodárce,“ postavil se proti Wolfgang Kubicki, místopředseda parlamentní strany FDP.

reklama