reklama

Nemocná rybka si našla cestu do útulku. Záchranná vesta ji drží „nad vodou“

V anglickém azylu pro zvířata se ujali nezvyklého pacienta.
Zdroj: Pixabay

Akvarijní rybička trpící poškozením plynového měchýře se stala novou hvězdou sociálních sítí. Díky podnikavosti majitelky azylu, do kterého se rybička dostala, může znovu plavat.

reklama

Stacey O'Sheaová provozuje malý azyl pro zachráněná zvířata The Garden Sanctuary v anglickém Wolverhamptonu. Mezi dvěma stovkami rezidentů tu našla útočiště i akvarijní rybička. Kvůli neléčitelnému poškození plynového měchýře měla potíže s plaváním a udržením rovnováhy. „Nějakou dobu žila vzhůru nohama na dně nádrže,“ uvádí Stacey O'Sheaová, kterou oslovili s žádostí o pomoc původní majitelé.

Rybička s poškozeným plynovým měchýřem může znovu plavat. Zdroj: The Garden Sanctuary
Rybička s poškozeným plynovým měchýřem může znovu plavat. Zdroj: The Garden Sanctuary

Poškození plynového měchýře se dá většinou vyřešit snadno, pokud je způsobeno například trávicími problémy. U této rybičky však řešení nebylo tak snadné, a O'Sheaová proto nakonec přišla s pozoruhodným řešením – vyrobila pro rybičku speciální záchrannou vestu z drobných plastových trubek a spojek, které se používají u čisticích filtrů, a přidala pár kousků polystyrenu, jenž v konstrukci funguje jako závaží. Díky různému množství polystyrenu se rybička také může dostat do všech koutů svého akvária.

Není to poprvé, co veřejnost obletěla informace o záchraně rybičky. Dnes již nejsou tak nezvyklé případy, kdy jsou rybičky operovány. Majitel rybičky z Massachusetts dokonce vyrobil podobné zařízení pro svou pětiletou společnici a v San Antoniu zachránili zaměstnanci akvária hendikepovanou rybku za pomoci vodního kolečkového křesla.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama