Neobvyklá osvěta: Na pláži se svlékly tisíce lidí, aby upozornily na nebezpečí rakoviny kůže

Na jedné ze známých pláží v Sydney se svléklo 2 500 lidí, aby upozornili na nebezpečí rakoviny kůže. Lidé pózovali pro amerického fotografa Spencera Tunicka, který je známý svými hromadnými fotografiemi nahých lidí. Počet účastníků se více méně shoduje s počtem lidí, kteří v Austrálii ročně zemřou v souvislosti s rakovinou kůže, napsala agentura AFP.

Známá pláž Bondi Beach se brzy ráno proměnila v místo pro nudisty. Přes 2 000 účastníků řídil americký fotograf Tunick megafonem. „Kůže nás chrání a také spojuje,“ řekl Tunick. Jelikož se zaměřuje na snímky nahých lidí, tak považoval za přirozené se zúčastnit projektu, jehož hlavním cílem je přesvědčit Australany, aby chodili na pravidelné prohlídky.

„Všichni se nazí cítili dobře. To bylo pěkné,“ řekla deníku The Guardian Sarah Bowenová, která se hromadné akce zúčastnila. Měla pro to i osobní důvody, protože rakovinu kůže diagnostikovali jejímu otci i její sestře. „Myslím, že to bylo pro dobrou věc, a líbí se mi si svléct oblečení na Bondi Beach,“ řekl další účastník.

Tunick v Sydney už jeden podobný projekt realizoval, když v roce 2010 vytvořil hromadnou fotografii zhruba 5 000 lidí u světoznámého sídla opery. Zřejmě nejvíce lidí mu pózovalo bez oblečení v Mexiku, kde se jich sešlo 17 000.

Tagy: