CNN Prima News nebezpečí

nebezpečí

Výpis příspěvků ke štítku „nebezpečí“

Počasí přeje klíšťatům. Experti radí, na jaké příznaky se po jejich kousnutí zaměřit

Klíšťová encefalitida a lymská borelióza: dvě nejčastější onemocnění, která přenášejí klíšťata. Aktivita těchto živočichů nabírá na síle, odhaluje to i mapa indexu aktivity klíšťat, kterou pravidelně vydává Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Z toho důvodu by si lidé měli všímat příznaků, které se po kousnutí mohou projevit. Jak se u jednotlivých nemocí liší? A jak klíště správně odstranit? To přibližují experti.

Výbuch elektrokola na londýnském nádraží. Cestující utekli na poslední chvíli, ukazuje video

Nebezpečné chvíle zažili cestující čekající na příjezd vlaku v Londýně. Hasiči zveřejnili záznam, jak přímo na nástupišti železniční stanice v anglickém městě Sutton explodovalo elektrické kolo. Ke vzplanutí a výbuchu došlo během odpolední dopravní špičky. „Štěstí, že jsem unikl a nikomu se nic nestalo. Bylo to děsivé,” popsal majitel kola Sahab Singh incident.

Slovensko bije na poplach kvůli medvědům. Hrozí vyhlášení mimořádné situace, Fico má plán

Slovenská vláda Roberta Fica se přidá k Rumunsku a navrhne snížení ochrany medvěda na evropské úrovni. Ve vybraných lokalitách může být také vyhlášena mimořádná situace. Je to reakce na napadení lidí medvědy, ke kterým došlo v poslední době. Jedna turistka zemřela na útěku před šelmou. Před pár dny medvěd pobíhal po Liptovském Mikuláši a několik lidí zranil.

Zranění šrotem z vesmíru? Větší šance v loterii, popsal expert. Kam dopadly baterie z ISS?

V případě vesmírného odpadu z družic existuje jen extrémně malá možnost, že by nestihl při vstupu do atmosféry shořet, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS odborný pracovník v oblasti astronomie Jan Spratek. V souvislosti s dopadem zbytku baterií z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) na povrch Země přirovnal pravděpodobnost možného nebezpečí k výhře v loterii.