reklama

Nepříčetný řidič v Brně zablokoval druhé auto, bušil do něj a nadával jeho šoférovi

Agresivita českých řidičů i dál roste. Před několika dny na frekventované silnici u Brna zatím neznámý řidič několikrát svým nepochopitelným chováním ohrozil ostatní projíždějící auta, a jednoho z šoférů se snažil dokonce napadnout. Vše natočila palubní kamera.

reklama

Incident pravděpodobně odstartoval manévr u brněnských Modřic. Řidič v bílém autě se blížil k pomalu jedoucí koloně, nechával za sebou několikametrovou mezeru. Šofér, který jel za ním v šedém voze, ale měl zřejmě pocit, že je mezera příliš velká, a situaci řešil podjetím zprava.

„Nemá vůbec smysl takto riskovat a řidič, který se toho dopustil, si bohužel vůbec neuvědomil, jaká rizika při tomto manévru hrozí,“ říká Pavel Čížek, krajský koordinátor BESIP Brno.

K tématu

Řidič v bílém autě si ale manévr nechtěl nechat líbit a dupnul na plyn. Vzájemná honička pokračovala až do místa, kde se krajnice začíná zužovat natolik, že by jeden z šoférů skončil mimo silnici. Oba proto prudce zabrzdili.

Řidič v šedém voze se nakonec dostal na první místo a zničehonic zastavil uprostřed cesty. V afektu vyskočil z auta, několikrát zalomcoval s klikou a bouchal do druhého vozidla jako smyslů zbavený. Na šokovaného řidiče přitom křičel a rozhodně to nebylo desatero z bible. Šofér bílého vozu na nic nečekal a zřejmě ve strachu odjel.

Nejjednodušší a nejlepší je odjet

„Je dobré, že se řidič bílého auta nijak nenechal vyprovokovat nebo nezačal být agresivní. Snažil se odjet, což je asi to nejjednodušší a nejlepší, co mohl v tu chvíli udělat,“ podotýká Čížek.

Jenže ani tohle nebyl konec, incident pokračoval na křižovatce. Následoval další pokus o zablokování bílého auta. Vystresovaný řidič uhnul a odjížděl pryč a ani si nevšiml, že mu na semaforu skočila červená.

„Na lidi působí větší množství informací, které dřív neměli, a často se s nimi nedovedou vypořádat. A potom sednou do svého auta, které je jich územím, a najednou si mohou tu frustraci vybít. Dělají schválnosti a jsou agresivní. Takto se ale chovat nesmíme nikdy,“ zdůrazňuje psycholog Jiří Brančík. Podle něj je důležité při nástupu frustrace nebo hněvu okamžitě zastavit auto, zhluboka dýchat a relaxovat tak dlouho, dokud se nezklidníte.

Autentické video bylo předáno policii a je pravděpodobné, že se celým incidentem začne zabývat.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Představitelé ODS, KDU-ČSL a TOP 09 oznámili, že společně budou kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny v příštím roce. Od vytvoření bloku očekávají, že výrazně zakonkurují ve volbách hnutí ANO. Lídři trojkoalice se na začátku svého tažení nechali zobrazit jako superhrdinové z komiksů o Avengers. Jejich netypické kostýmy pro politiky se však u lidí na sociálních sítích spíše minuly účinkem.

360°

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Krajská nemocnice v Liberci se potýká s nedostatkem plicních ventilátorů. Liberecký kraj proto požádal ministerstvo zdravotnictví o várku přístrojů, ale resort jim poslal pouze seznam firem, od kterých si je lze zakoupit. Podhodnocuje vláda krajské nemocnice? Jak zvládnou pandemii? A čeho má liberecká nemocnice největší nedostatek? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové byl ředitel Krajské nemocnice Liberec Richard Lukáš.

reklama
Vláda představila scénář návratu školáků. O termínu se rozhodne v příštím týdnu
Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus
reklama
reklama
Blatného první projev před poslanci: Situace se začíná zlepšovat, ale vyhráno nemáme

Vláda

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama