Poplach u Berlína: Po městě má pobíhat lvice. Zůstaňte doma, vyzvala obyvatele policie

Policie na jihu Berlína a v jeho okolí pátrá po kočkovité šelmě na útěku, pravděpodobně se jedná o lvici. Informovala o tom agentura DPA, podle které četné obyvatele Berlína a Braniborska v noci na dnešek probudilo varování před uprchlým zvířetem.

Policie s vrtulníky pátrá po lvici v oblasti mezi obcemi Kleinmachnow, Teltow a Stahnsdorf. Obyvatelé byli mimo jiné varováni pomocí výstražných aplikací či reproduktorů, aby nevycházeli ze svých domovů a zdrželi se procházek v lese. Oficiální zákaz vycházení však neplatí. Kleinmachnow se nachází na jižním okraji Berlína. Město má asi 20 tisíc obyvatel. Varování se vztahuje také na jižní Berlín, například Steglitz, Marienfelde a Neukölln. Úřady zde lidem doporučily, aby se informovali o průběhu pátrací akce a nepouštěli svá domácí zvířata ven.

ČTĚTE TAKÉ: Jedl jsem hodně sushi. Trosečník s úsměvem popsal tříměsíční boj o přežití uprostřed oceánu

Policie se o lvici dozvěděla od svědků. Ti natočili videa, na nichž kočkovitá šelma pronásleduje a zabíjí divočáka. O svědcích informuje i web Sky News. „Dva pánové natočili video ze smartphonu, a dokonce i zkušení policisté museli potvrdit, že jde pravděpodobně o lvici,“ řekl v místním vysílání Rundfunk Berlin-Brandenburg policejní mluvčí Daniel Kiep.

Podle aktuálních informací nemá policie žádné informace o tom, odkud šelma pochází. Prověřila zoologické zahrady, zvířecí parky, cirkusy i zařízení na ochranu zvířat, žádná lvice se však nikomu z nich neztratila.

Ve čtvrtek dopoledne se zdálo, že život v Kleinmachnowě pokračuje jako obvykle, lidé venčí psy, jezdí na kole a chodí na nákupy, i na stavbách se pracuje, uvedla DPA. Školky v obci zůstávají otevřené, ale děti nesmějí chodit na zahradu, uvedla mluvčí města. Otevřená zůstane také radnice. Obchodníkům na tržišti bylo doporučeno, aby si nestavěli stánky. „Lidé tam téměř nejsou,“ dodala mluvčí.

Mluvčí okresu Postupim-Mittelmark sdělila, že na místě je veterinář a dva myslivci se zbraněmi. Pokud bude zvíře nalezeno, rozhodne se, zda bude použita narkóza, nebo zda bude zastřeleno. Pátrání po šelmě je podle něj velkou výzvou.

Tagy: