reklama

Newyorské policistky kouřily během služby vodní dýmku. Kolega je označil za hlupačky

Ulice New Yorku zažívají v posledních dnech nárůst vlny zločinu. Někteří policisté ale i přesto zůstávají v klidu. Jednomu z brooklynských obyvatel se podařilo natočit dvě strážnice, které si namísto hlídkování zapálily vodní dýmku a klábosily s kolemjdoucími. Svědek video umístil na Instagram. O několik hodin později mu strážnice klepaly na dveře a prosily, aby video z internetu odstranil.

reklama

„Můžete to video, prosím, smazat? Mohla bych přijít o práci a bylo by z toho vyšetřování,“ prosila důstojnice autora videa. Ten oběma ženám nakonec vyhověl a video ze sociální sítě stáhl. Zároveň je ale upozornil na skutečnost, že video již viděly miliony lidí. „Vypadaly vyděšeně a byly nervózní. Věděly, že se dopustily chyby,“ uvedl muž pro The New York Post.

Devadesátiminutová scéna se odehrála minulou neděli v Bronxu nedaleko tamější zoologické zahrady. Strážnice byly na místo vyslány v rámci prevence proti násilí. Právě Bronx patří k nejvíce kriminalitou postiženým částem New Yorku. Policistky se však okolní situací příliš nezabývaly a raději si zapálily vodní dýmku. Neobtěžovaly se přitom ani zůstat v autě mimo oči veřejnosti. Navíc si sundaly ochranné roušky a kouř nasávaly skrze přední okno vozidla, kde měly hadici.

„Spatřil jsem, jak se natahují pro dýmku dovnitř auta,“ uvedl svědek, který bydlí v protilehlém domě. Poté viděl obě strážkyně zákona zahaleny kouřem. Ten byl prý natolik intenzivní, že ho muž cítil ve svém bytě. Strážnice si navíc stihly povídat i se dvěma místními obyvateli.

Podle sdělení newyorské policie se incident momentálně prošetřuje. Trestu ženy ale neuniknou. Newyorští policisté podle předpisů nesmí kouřit v průběhu služby. Celá událost je o to závažnější, jelikož se odehrála v době pandemie koronaviru. Jedna z žen se mohla od druhé lehce nakazit. Nejmenovaný policejní zdroj označil pro The New York Post obě policistky za „hlupačky“. Podle něj to vrhá špatný stín na celé oddělení. „Další policisté budou potrestáni mnohem přísněji,“ tvrdí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Podle primáře Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Dušana Mormana je Krajská nemocnice Liberec blízko stropu svých možností v péči o pacienty s covidem ve vážném stavu. Kvůli tomu nemocnice eliminuje i běžnou péči, poskytuje jen tu akutní k záchraně života. Především zdravotní sestry jsou podle Mormana psychicky vyčerpané a časem z toho mohou mít trvalé duševní poruchy.

reklama
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19
Další články
reklama
reklama