reklama
CNN Prima News Dalibor Zítko

Dalibor Zítko

redaktor FTV Prima

Dalibor žije ve Spojených státech, kdy na webu CNNPrima.cz přináší čerstvé informace o dění právě z USA. (dalibor.zitko@iprima.cz)

Nejnovější příspěvky autora

Putin na Ukrajině plánuje loutkovou vládu, tvrdí Velká Británie. Bílý dům je znepokojen
Velká Británie

Putin na Ukrajině plánuje loutkovou vládu, tvrdí Velká Británie. Bílý dům je znepokojen

Spojené království obvinilo ruského prezidenta Vladimira Putina z přípravy kolaborantského režimu na Ukrajině. V čele nové ukrajinské loutkové vlády by mohl stanout bývalý ukrajinský zákonodárce Jevgenij Murajev. Informaci zpravodajské agentury MI6 odtajnila v sobotu britská ministryně zahraničí Elizabeth Trussová. Moskva podle Británie udržuje styky i s dalším prokremelskými podnikateli a politiky, kteří mají být zapojeni do útoku proti své zemi. Bílý dům označil zprávu za „hluboce znepokojující“.

Řidička se propadla v zamrzlé řece. Pak si dělala selfie na potápějícím se automobilu
Zahraničí

Řidička se propadla v zamrzlé řece. Pak si dělala selfie na potápějícím se automobilu

Netradiční způsob zábavy si našla mladá Kanaďanka z Ontaria. Namísto nedělního sezení u televize se rozhodla se svým automobilem driftovat po zamrzlé řece Rideau. Dobrodružná jízda ale netrvala dlouho, jelikož žena vjela na tenký led a propadla se do vody. Hrozba smrti ani ztráta vozidla ji však nerozhodily. Vylezla na potápějící auto a začala si dělat selfie. Událost zachytila bezpečností kamera.

Další příspěvky autora

Musí to svinstvo okamžitě odsoudit. Trumpův syn chtěl, aby otec zavrhl útok na Kapitol

Syn poraženého amerického prezidenta Donalda Trumpa chtěl okamžitě po útoku rozběsněného davu na Kapitol, aby otec násilí odsoudil. Vyplývá to z textových zpráv, které byly zveřejněny během slyšení před výborem Kongresu, jenž útok na své sídlo vyšetřuje. Donald Trump Jr. ale nekontaktoval svého otce přímo, apeloval na Marka Meadowse, který řídil Trumpovu kancelář v Bílém domě. Meadows souhlasil, k projevu z oválné pracovny ale nikdy nedošlo.

Tisíce Američanů jsou po sérii tornád stále bez elektřiny. Záchranáři hledají přeživší

Ve Spojených státech pokračuje pátrání po přeživších pátečních bouří. Do pomoci v šesti státech se vedle záchranářů zapojili i členové národní gardy a dobrovolníci z Červeného kříže. V nejvíce zasaženém Kentucky se počet obětí živlu odhaduje na více než sto. Přes 70 tisíc obyvatel zůstalo navíc v průběhu neděle v Kentucky i v Tennessee bez proudu.

Hollywoodská hvězda lhala. Žádný rasistický útok se nekonal, rozhodla porota

Jussie Smollett, hollywoodský herec a hvězda seriálu Empire, se před kameru nějaký čas nepostaví. Porota neuvěřila jeho historce o napadení dvěma „Trumpovými podporovateli“ a shledala ho vinným v pěti ze šesti obvinění. Smollett si měl útok motivovaný nenávistí vymyslet, aby podpořil svoji kariéru. Herec podle americké CNN přijal verdikt se strnulým výrazem ve tváři.

Lidé létali vzduchem. SUV ve Wisconsinu najelo do davu, pět mrtvých, čtyřicet zraněných

Aktualizováno

Nejméně pět lidí zemřelo poté, co do vánočního průvodu ve městě Waukesha v americkém státě Wisconsin najelo červené SUV. Podle dostupných videí z místa události i svědectví přítomných najel řidič do davu záměrně. Svědkové vypověděli, že doslova „sešlápl plyn k podlaze“. Šéf zasahujících záchranářů Steven Howard médiím potvrdil, že mezi 40 zraněnými bylo i 12 dětí. Policie uvedla, že v souvislosti s událostí zadržela jednu osobu. Důvod, proč řidič do průvodu vjel, úřady vyšetřují.

Voliči ve Virginii se odklonili od Bidena. Důležité volby jasně ovládli republikáni

Republikán a podnikatel Glenn Youngkin se stane novým guvernérem Virginie. Podařilo se mu porazit demokrata Terryho McAuliffa o více než o 70 tisíc hlasů. Youngkin se v kampani ostře vymezil proti výuce kritické rasové teorie ve školách i politice prezidenta Joea Bidena. Republikánům se navíc podařilo získat i křeslo viceguvernéra. Stane se jím Winsome Searsová, která bude vůbec první Afroameričankou v druhém nejvyšším voleném úřadu Virginie.

Skandální věznice v USA: Pokus o útěk autobusem, divoké party a bití spoluvězňů

Newyorská věznice Rikers Island zažila ve čtvrtek scénu jako z amerického filmu. Jeden z trestanců využil nepozornosti strážců a pokusil se uprchnout vězeňským autobusem. Jízda devětadvacetiletého nešťastníka Abubakara Sanuwa ale netrvala dlouho. Sanuwo totiž vzápětí narazil do zdi věznice. Nejedná se přitom o ojedinělý incident. Věznicí Rikers Island hýbe v poslední době jeden skandál za druhým. Trestanci pořádají v celách divoké party, mlátí spoluvězně a videa z „akcí“ sdílejí na sociálních sítích.

Trump naznačil, že bude kandidovat. Odchod vojáků by lépe zvládlo i pětileté dítě, řekl

Ani výročí teroristických útoků ve Spojených státech nezastavilo bývalého prezidenta Donalda Trumpa před kritikou současné administrativy. Při sobotní návštěvě newyorského 17. policejního okrsku sice ocenil práci policie a hasičů před 20 lety, vzápětí se ale pustil do tvrdé kritiky amerického prezidenta Joea Bidena. Podle Trumpa by odchod z Afghánistánu zvládlo lépe i pětileté dítě. Bývalý prezident také nepřímo potvrdil svoji prezidentskou kandidaturu za tři roky.

reklama