reklama

Nezařazený poslanec Volný: Když Babiš sníží finance pro strany, rozpočet podpoříme

Vláda Andreje Babiše (ANO) stále nezískala podporu pro schválení státního rozpočtu. Menšinový kabinet ANO a ČSSD sice běžně podporují poslanci KSČM, ale ti nyní trvají na požadavku odebrání 10 miliard korun z rozpočtové kapitoly pro obranu a přesunutí těchto peněz do rezerv. Možnou podporu však Babiš může získat u nezařazených poslanců. Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové byli poslanci Marian Bojko a Lubomír Volný, kteří nyní stojí v čele hnutí Jednotní –⁠ Alternativa pro patrioty.

reklama

Volný, který je v čele hnutí Jednotných, řekl, že vládě vyslali jasný signál. Společně s Bojkem po Babišově kabinetu požaduje snížení financí pro politické strany minimálně o polovinu. „Pokud nám v tomto vyhoví, tak jsme připraveni tento rozpočet, ke kterému máme plno výhrad, podpoříme,“ řekl Volný v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Nezařazený poslanec zvolený původně za SPD, kde však později společně s Bojkem a Ivanou Nevludovou skončil, připustil, že by na rozpočtu změnil více věcí. Vzhledem k tomu, že reálně nemůže vládě nabídnout silnou podporu, však chce splnit pouze zmiňovaný požadavek. „Snažíme se dosáhnout alespoň něčeho, na co nyní máme politickou sílu,“ dodal Volný.

Bojko přitom hovořil o tom, že sociální demokraté a komunisté kolem otázky schválení návrhu státního rozpočtu pouze dělají „tanečky“. Podle něj si navíc nakonec komunisté ohledně škrtů v kapitole obrany změnu prosadí. „Rozpočet asi projde, komunisté asi ten svůj pozměnovací návrh uplatní,“ řekl Bojko.

Stejný názor má i Volný. „Obě levicové strany hrají divadélko pro své voliče, aby to nevypadalo, že si je premiér vodí na provázku,“ řekl svůj názor nezařazený poslanec.

Komunisté schválení rozpočtu podmiňují především přesunutím 10 miliard korun z kapitoly obrany do rezerv. Babiš společně s ministryní financí Alenou Schillerovou už několikrát v posledních dnech vystoupil na jednání poslaneckého klubu komunistů, ti však zatím trvají na svém. „Nemáme v úmyslu couvnout,“ prohlásila v pořadu 360° Pavlíny Wolfové poslankyně KSČM Miloslava Vostrá.

Tagy:
V pražské Uhříněvsi hořela hala, slyšet byly silné exploze. Škoda je přes sto milionů
Požáry

V pražské Uhříněvsi hořela hala, slyšet byly silné exploze. Škoda je přes sto milionů

 • Aktualizováno
 • V pražské Uhříněvsi hořela skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Podle informací CNN Prima NEWS byly na místě slyšet silné exploze, k vidění byl také veliký dým. Došlo k destrukci střešní konstrukce a částečnému zřícení boční stěny haly. Odhad škody je více než sto milionů korun. Příčinu vyšetřuje hasičský a policejní vyšetřovatel.

  Farář světil auta, aby řidiče nepotkalo neštěstí. Sám zázrakem přežil havárku

  Boha ale i patrona šoférů svatého Kryštofa poprosil v neděli o přímluvu ostravský farář Krzysztof Szewczyk, když požehnal cestovním vozům, nadupaným motorkám, dodávkám i bicyklům. „Ať nikoho nepotká neštěstí, nezastaví žádná překážka a ve zdraví se dostanou tam, kam směřují,“ modlil se za řidiče. Sám zažil na dálnici zázrak. „Chytil mě mikrospánek, auto úplně zničené, nic se mi přitom nestalo.“

  V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

  Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

  Třetí den olympiády: Stoprocentní český tenis a vítězství basketbalistů

  Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. O fenomenální úspěchy se postaraly české tenistky, které své čtyři nedělní zápasy ve výhry a všechny v singlu i deblu postupují do dalšího kola. Jejich úspěch ve večerním duelu postupem do druhého kola podtrhl Tomáš Macháč. Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále.

  Celebrity ve službách politiků. Komu dělají reklamu Jágr, Čtvrtníček nebo Klus?

  S kuřetem nebo u slivovice. Tak se nechal v minulých letech vidět po boku premiéra Andreje Babiše hvězdný hokejista Jaromír Jágr. A ani letos nebude o celebrity ve službách politiků nouze. Jako první se svou nákloností pochlubil herec a satirik Petr Čtvrtníček. Koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) připravuje volební spoty, ve kterých sám účinkuje. Jágr se Čtvrtníčkem v tom ale nejsou sami. Kdo další propůjčil svůj obličej a jméno politikům?

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Prymula: Kdo nakazil olympioniky zjistit lze. Zas tak moc kontaktů v letadle nebylo

  Česká republika se ještě před začátkem letní olympiády v Tokiu „proslavila“ několika nakaženými sportovci, z nichž někteří už jistě do průběhu her nezasáhnou. Za zdroj nákazy bývá označován lékař výpravy Vlastimil Voráček, který to ale odmítá. Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly však „pacienta nula“ vystopovat lze. Uvedl to v nedělních Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.

  Bitka kvůli dítěti? V Sokolově se střetli místní a vodáci, situaci uklidnila až policie

  Aktualizováno

  V pátek odpoledne v Sokolově létaly urážky i pěsti. Potyčka se strhla mezi místními Romy a vodáky, kteří do města přijeli. Web Romea.cz tvrdí, že konflikt vyvolali agresivní mladíci, kteří zaútočili na romské dítě, následně měli napadnout i další Romy. Situaci uklidnili až policisté, kteří nyní celou věc vyšetřují. V neděli policie informovala, že se během potyčky lehce zranilo třináct lidí.

  Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

  Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

  Poslanec Špičák (ANO): Epidemie nás může přinutit k povinnému očkování

  Kauza s neočkovaným lékařem Vladimírem Voráčkem, kterému v Tokiu vyšel pozitivní test na koronavirus, otevřela debatu o povinném očkování zdravotníků. Ve Zprávách PLUS se poslanci Karla Maříková (SPD) a Julius Špičák (ANO) shodli, že jej v současnosti nelze vynucovat. „Na povinnost nemáme zákony a asi ani dlouho mít nebudeme. Vývoj epidemie však neurčujeme my, ale pandemie. Pokud v následujících měsících exploduje, tak zde nastane diskuze o povinném očkování,“ varoval Špičák.

  reklama