reklama

Nezařazený poslanec Volný: Když Babiš sníží finance pro strany, rozpočet podpoříme

Vláda Andreje Babiše (ANO) stále nezískala podporu pro schválení státního rozpočtu. Menšinový kabinet ANO a ČSSD sice běžně podporují poslanci KSČM, ale ti nyní trvají na požadavku odebrání 10 miliard korun z rozpočtové kapitoly pro obranu a přesunutí těchto peněz do rezerv. Možnou podporu však Babiš může získat u nezařazených poslanců. Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové byli poslanci Marian Bojko a Lubomír Volný, kteří nyní stojí v čele hnutí Jednotní –⁠ Alternativa pro patrioty.

reklama

Volný, který je v čele hnutí Jednotných, řekl, že vládě vyslali jasný signál. Společně s Bojkem po Babišově kabinetu požaduje snížení financí pro politické strany minimálně o polovinu. „Pokud nám v tomto vyhoví, tak jsme připraveni tento rozpočet, ke kterému máme plno výhrad, podpoříme,“ řekl Volný v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

K tématu

Nezařazený poslanec zvolený původně za SPD, kde však později společně s Bojkem a Ivanou Nevludovou skončil, připustil, že by na rozpočtu změnil více věcí. Vzhledem k tomu, že reálně nemůže vládě nabídnout silnou podporu, však chce splnit pouze zmiňovaný požadavek. „Snažíme se dosáhnout alespoň něčeho, na co nyní máme politickou sílu,“ dodal Volný.

Bojko přitom hovořil o tom, že sociální demokraté a komunisté kolem otázky schválení návrhu státního rozpočtu pouze dělají „tanečky“. Podle něj si navíc nakonec komunisté ohledně škrtů v kapitole obrany změnu prosadí. „Rozpočet asi projde, komunisté asi ten svůj pozměnovací návrh uplatní,“ řekl Bojko.

Stejný názor má i Volný. „Obě levicové strany hrají divadélko pro své voliče, aby to nevypadalo, že si je premiér vodí na provázku,“ řekl svůj názor nezařazený poslanec.

Komunisté schválení rozpočtu podmiňují především přesunutím 10 miliard korun z kapitoly obrany do rezerv. Babiš společně s ministryní financí Alenou Schillerovou už několikrát v posledních dnech vystoupil na jednání poslaneckého klubu komunistů, ti však zatím trvají na svém. „Nemáme v úmyslu couvnout,“ prohlásila v pořadu 360° Pavlíny Wolfové poslankyně KSČM Miloslava Vostrá.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí
Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama