reklama

Nezařazený poslanec Volný: Když Babiš sníží finance pro strany, rozpočet podpoříme

Vláda Andreje Babiše (ANO) stále nezískala podporu pro schválení státního rozpočtu. Menšinový kabinet ANO a ČSSD sice běžně podporují poslanci KSČM, ale ti nyní trvají na požadavku odebrání 10 miliard korun z rozpočtové kapitoly pro obranu a přesunutí těchto peněz do rezerv. Možnou podporu však Babiš může získat u nezařazených poslanců. Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové byli poslanci Marian Bojko a Lubomír Volný, kteří nyní stojí v čele hnutí Jednotní –⁠ Alternativa pro patrioty.

reklama

Volný, který je v čele hnutí Jednotných, řekl, že vládě vyslali jasný signál. Společně s Bojkem po Babišově kabinetu požaduje snížení financí pro politické strany minimálně o polovinu. „Pokud nám v tomto vyhoví, tak jsme připraveni tento rozpočet, ke kterému máme plno výhrad, podpoříme,“ řekl Volný v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

K tématu

Nezařazený poslanec zvolený původně za SPD, kde však později společně s Bojkem a Ivanou Nevludovou skončil, připustil, že by na rozpočtu změnil více věcí. Vzhledem k tomu, že reálně nemůže vládě nabídnout silnou podporu, však chce splnit pouze zmiňovaný požadavek. „Snažíme se dosáhnout alespoň něčeho, na co nyní máme politickou sílu,“ dodal Volný.

Bojko přitom hovořil o tom, že sociální demokraté a komunisté kolem otázky schválení návrhu státního rozpočtu pouze dělají „tanečky“. Podle něj si navíc nakonec komunisté ohledně škrtů v kapitole obrany změnu prosadí. „Rozpočet asi projde, komunisté asi ten svůj pozměnovací návrh uplatní,“ řekl Bojko.

Stejný názor má i Volný. „Obě levicové strany hrají divadélko pro své voliče, aby to nevypadalo, že si je premiér vodí na provázku,“ řekl svůj názor nezařazený poslanec.

Komunisté schválení rozpočtu podmiňují především přesunutím 10 miliard korun z kapitoly obrany do rezerv. Babiš společně s ministryní financí Alenou Schillerovou už několikrát v posledních dnech vystoupil na jednání poslaneckého klubu komunistů, ti však zatím trvají na svém. „Nemáme v úmyslu couvnout,“ prohlásila v pořadu 360° Pavlíny Wolfové poslankyně KSČM Miloslava Vostrá.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

Od pondělí v celém Česku přestává platit nouzový stav a země se bude řídit pandemickým zákonem. Podle něj zůstane zatím téměř vše uzavřené, výjimky vláda schválila pouze pro školy, obchody s dětským zbožím, papírnictví, autoškoly atd. Naopak v platnosti zřejmě zůstane omezení shromažďování, lidé se tak nadále budou smět scházet pouze ve dvou. Připravili jsme pro vás přehled opatření, která od pondělí ještě platí.

Donald Trump

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Americký exprezident Donald Trump se po čase opět zjevil na veřejnosti a tradičně při tom létaly vzduchem „verbální šrapnely“. Při jeho projevu ke sponzorům Republikánské strany na Floridě Trump například vulgárně zkritizoval senátora Mitche McConnella a připsal si rovněž zásluhy za vývoj koronavirového očkování. Vakcína by se proto podle něj měla jmenovat spíše „trumpcína“.

Elektromobily budou stát za pár let jako běžná auta. Zlevní díky lacinějším bateriím
Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera
Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení
Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí
Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov
Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama