noc

Výpis příspěvků ke štítku „noc“

Komplikace pro ukrajinské vojáky. Ruští okupanti se chlubí „neviditelnými plášti“

Okupanti na frontě začali používat speciální obleky s prvky tepelně izolačního materiálu. Tvrdí to alespoň ruská média. Vojenská uniforma ze zmíněné látky výrazně ztěžuje vidění člověka v noci přes termokameru, kterou využívají ukrajinští snipeři i operátoři bezpilotních letounů. Zbraně vybavené termokamerou Ukrajině dosud poskytují určitou převahu na bojišti.

Záběry z bojů: Ukrajinští mariňáci zaskočili okupanty. Provedli překvapivý noční úder

Ukrajinští obránci zabraňují ruskému postupu na Donbase i díky dronům, pomocí nichž shazují bomby přímo do ruských zákopů či dalších úkrytů. Tuto taktiku nyní často používá i ukrajinská 36. brigáda námořní pěchoty, která pomocí bezpilotních letounů provedla překvapivý úder za tmy na nic netušící okupanty v Doněcké oblasti. Okolnosti záběrů, které ukrajinští mariňáci zveřejnili, je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Záběry katastrofální exploze. Ukrajinští výsadkáři i mariňáci drtivě udeřili na ruské zákopy

Ukrajinci zabraňují ruskému postupu na Donbase i díky dronům, pomocí nichž shazují bomby přímo do ruských zákopů či dalších úkrytů. Tuto taktiku používá například 81. vzdušná výsadková brigáda u doněcko-luhanské hranice. 36. brigáda námořní pěchoty zase pomocí bezpilotních letounů provedla překvapivý noční úder na nic netušící okupanty v Doněcké oblasti. Obě zmíněné skupiny sdílely nová brutální videa z bojů. Okolnosti záběrů je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.