Noční můra, tvrdý direkt a kolaps. Tak ve Švédsku vidí překvapivý výprask od Slovácka

Mnoha kritickými výrazy označila švédská média čtvrteční vysokou porážku fotbalistů AIK Stockholm. Tým z hlavního města skandinávské země dostal od Slovácka v Uherském Hradišti v úvodním utkání 4. předkola Evropské konferenční ligy tři góly. Seveřané na mužstvo vedené Martinem Svědíkem herně nestačili.

„První zápas proti českému Slovácku se změnil v noční můru,“ uvedla televize SVT na svých webových stránkách.

„V úvodním utkání na Slovácku dostal AIK tvrdý direkt,“ napsal ve svém internetovém vydání deník Expressen, podle něhož stockholmské mužstvo v Uherském Hradišti zkolabovalo.

Slovácko poslal do vedení ve 28. minutě devětatřicetiletý Milan Petržela a mezi 77. a 81. minutou zvýšili Vlasij Sinjavskij a Petr Reinberk. List Dagens Nyheter napsal, že švédský celek propadl.

„Byla to studená sprcha. V rozmezí pouhých čtyř minut domácí tým zvýšil nejprve na 2:0 a potom na 3:0. Poslední gól jde za brankářem Kristofferem Nordfeldtem. AIK měl daleko ke snížení a v těchto momentech ho soupeř zcela přehrával,“ upozornil web DN.se.

AIK má před sebou menší horu

Podle Aftonbladetu hosté udělali hodně chyb v obraně, ale v útoku měli i dobré momenty. „AIK nebyl na útočné polovině úplně neškodný, ale Slovácko se i ve druhém poločase tlačilo za góly. S trochou štěstí a uměním Kristoffera Nordfeldta se AIK nějakou dobu držel a dokonce dostal míč do sítě, jenže Elbouzediho branka neplatila kvůli ofsajdu. Pak zase udeřili domácí,“ napsal švédský deník na svém webu.

Švédská média se shodla, že svěřence trenéra Bartosze Grzelaka příští čtvrtek čeká mimořádně náročná odveta. „AIK nedokázal ani zkorigovat výsledek a nyní bude potřebovat velký obrat, aby jeho evropské dobrodružství mohlo pokračovat,“ konstatovala televize SVT. „AIK má před sebou menší horu, kterou musí zdolat příští týden v Solně,“ dodal list Expressen.

Tagy:
Švédsko média televize 1. FC Slovácko fotbal předkolo sport list Milan Petržela AIK Stockholm noční můra Evropská konferenční liga Petr Reinberk Švédsko