reklama
CNN Prima News nominace

nominace

Výpis příspěvků ke štítku „nominace“

Pešán vybral tři „taxikáře“. Kteří hráči rozšířili hokejovou nominaci pro olympiádu?

26. ledna 2022 13:23

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) umožnila trenérům reprezentací kvůli ošemetné covidové době rozšířit nominaci pro olympiádu v Pekingu o šest hráčů, takzvané „taxikáře“. Jde o inspiraci z NHL, kde odnedávna funguje systém náhradníků pojmenovaný taxi squad. Kouč českého národního týmu Filip Pešán s manažerem Petrem Nedvědem využili jen polovinu nabízené možnosti a zvolili tříčlennou „zálohu“ – útočníky Matěje Blümela s Davidem Tomáškem a obránce Jana Ščotku.

Pešán předeslal zásadní změny, nakonec nic neudělal. Nominaci pro OH může ještě rozšířit

24. ledna 2022 16:40

Předběžná nominace hokejové reprezentace na olympijský turnaj v Pekingu se k pondělní uzávěrce, do kdy bylo možné učinit jakékoliv změny bez udání důvodu, nezmění. Potvrdil to tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. Tým, jak si jej vybrali generální manažer Petr Nedvěd s hlavním koučem Filipem Pešánem, čítá celkem 25 jmen. Mezinárodní federace (IIHF) během odpoledne přišla s aktualizací, že je možné kvůli covidu soupisku rozšířit až o šest hráčů.

Hadamczikovy poznámky k nominaci na OH: Degradace české extraligy, ale medaile je nutnost

14. ledna 2022 07:08

Hlavní trenér hokejové reprezentace Filip Pešán s generálním manažerem Petrem Nedvědem předložili na stůl list s vyvolenými jmény pro olympijské hry. Sami upozorňovali, že nominace není finální, každopádně sestava pro sportovní svátek v Pekingu má jasné obrysy. Co si o vytvořené soupisce myslí někdejší kouč národního týmu Alois Hadamczik? Redakce CNN Prima NEWS nabízí jeho 10 poznámek.

GALERIE: Čeští biatlonisté na ZOH v Pekingu 2022. Kteří závodníci zabojují o medaile?

11. ledna 2022 17:00
Aktualizováno

Pozornost českých fanoušků se na Zimních olympijských hrách 2022 v Pekingu bude kromě hokejových klání upírat i na biatlonové závody. Čeští reprezentanti budou bojovat o nejcennější kovy v termínu od 5. do 19. února. Mezi největší biatlonové naděje se řadí stříbrný olympionik ze ZOH 2018 v Pchjongčchangu Michal Krčmář a mistryně světa z vytrvalostního závodu z roku 2021 Markéta Davidová. Kteří závodníci se ke dvojici připojí a ve kterých disciplínách má český biatlonový tým největší naději?

Vše o hokejovém národním týmu na ZOH 2022: Kdy Češi hrají a koho trenér nominoval?

31. prosince 2021 15:01
Aktualizováno

Zimní olympijské hry v Pekingu odstartují slavnostním zahájením 4. února, mnozí čeští fanoušci však budou vyhlížet termín 9. února, kdy se o pozornost přihlásí český mužský hokejový tým. V základní skupině B reprezentanti v rozmezí čtyř dní vyzvou hokejisty Dánska, Švýcarska a Ruska. V napínavých soubojích nakonec týmům nebudou pomáhat hráči z NHL, kteří se po osmi letech měli vrátit pod pět kruhů. Která jména zařadil trenér Filip Pešán na soupisku a kdy čeští hokejisté odehrají své zápasy?

České hokejistky na olympiádě: Na rychlobruslařskou medailistku nezbylo místo

23. prosince 2021 21:34
Aktualizováno

Vůbec poprvé bude mít český hokej na zimních olympijských hrách dvojnásobné zastoupení. Vedle mužské party trenéra Filipa Pešána se v únoru v Pekingu představí i ženský výběr. V článku naleznete vše, co o týmu koučovaném Tomášem Pacinou a jeho účasti pod pěti kruhy potřebujete vědět. A to včetně nominace, která již spatřila světlo světa.

Program hokeje na ZOH 2022 v Pekingu: Češi začínají s Dánskem, Kanada s Německem

8. prosince 2021 00:03
Aktualizováno

Hlavním tahákem zimní olympiády v Pekingu 2022 je hokejový turnaj mužů, kterého by se měli zúčastnit hráči ze zámořské NHL. Startuje 9. února a českou reprezentaci čeká hned úvodní den Dánsko. Největší favorité z Kanady a USA vstoupí do olympijských her o necelých 24 hodin později. Redakce CNN Prima NEWS připravila kompletní program, rozpis zápasů a herní systém soutěže mužů. Po zahájení turnaje vám nabídneme výsledky všech utkání.

Ronaldo, Mbappé, Lewandowski. Euro 2021 je plné hvězd. Kdo má nejnabitější soupisku?

9. června 2021 07:06

Euro 2021 vypukne už v pátek. Na fotbalový svátek se těší miliony fanoušků po celém světě a kladou si otázku: Kdo to bude letos? Na triumf si brousí zuby hned několik týmů. Podle bookmakerů je největším favoritem Francie, z jejíž soupisky jde hrůza. Následují Belgie a Anglie s rovněž kvalitním týmem. A bez šance určitě nejsou ani Španělé či obhájci prvenství z Portugalska. I v nominaci ostatních týmů se ale najdou velice zajímaví hráči, kteří můžou překvapit. Ostatně nestalo by se poprvé, kdyby evropský šampionát ovládl outsider. Posuďte sami. Připravili jsme pro vás kompletní přehled nominací jednotlivých účastníků UEFA Euro 2021.

reklama