reklama

Nová éra cestování: Kolik peněz si lidé musí připravit pro vesmírnou turistiku?

Úspěšné přistání americké kosmické lodi Crew Dragon se dvěma astronauty na palubě přineslo novou éru cestování do vesmíru. Poprvé totiž let zajistila soukromá společnost SpaceX namísto vládní vesmírná agentury. Nyní se k vesmírné turistice chtějí připojit i Rusové. Na kolik ale jejich novodobé vesmírné kovboje cesta vyjde?

reklama

Rusko se rozhodlo po vzoru společnosti SpaceX, kterou vlastní miliardář a podnikatel Elon Musk, vyslat dva turisty na mezinárodní vesmírnou stanici. Ti by měli odletět koncem příštího roku.

Rusové nyní nechtějí zveřejnit, kdo jsou dva soukromí cestovatelé, ale slíbili, že počátkem příštího roku oznámí jejich jména. Půjde o krátkodobý let s vesmírnou lodí Sojuz a součástí výletu bude i společný výstup do volného vesmíru pod vedením zkušeného ruského kosmonauta.

K tématu

Při vesmírných zájezdech budou hrát roli především finance. V přepočtu si tito dva neznámí turisté musí připravit zhruba 725 milionů korun. První podnikatel Dennis Tito, který v roce 2001 navštívil Mezinárodní vesmírnou stanici, zaplatil za osm dní přibližně 478 milionů korun.

První výlety do vesmíru organizovala už v letech 2001 až 2009 společnost Space Adventure. Ta ve spolupráci s ruskou korporací Energia uspořádala osm turistických misí.

Tagy: budoucnost SpaceX astronauti Vesmír peníze cestování turisti vesmírná mise Rusko

Další hlavní zprávy

Domácí

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Představitelé ODS, KDU-ČSL a TOP 09 oznámili, že společně budou kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny v příštím roce. Od vytvoření bloku očekávají, že výrazně zakonkurují ve volbách hnutí ANO. Lídři trojkoalice se na začátku svého tažení nechali zobrazit jako superhrdinové z komiksů o Avengers. Jejich netypické kostýmy pro politiky se však u lidí na sociálních sítích spíše minuly účinkem.

360°

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Krajská nemocnice v Liberci se potýká s nedostatkem plicních ventilátorů. Liberecký kraj proto požádal ministerstvo zdravotnictví o várku přístrojů, ale resort jim poslal pouze seznam firem, od kterých si je lze zakoupit. Podhodnocuje vláda krajské nemocnice? Jak zvládnou pandemii? A čeho má liberecká nemocnice největší nedostatek? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové byl ředitel Krajské nemocnice Liberec Richard Lukáš.

reklama
Vláda představila scénář návratu školáků. O termínu se rozhodne v příštím týdnu
Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus
reklama
reklama
Blatného první projev před poslanci: Situace se začíná zlepšovat, ale vyhráno nemáme

Vláda

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama