reklama

Nová Škoda Superb: Z designerského oddělení unikly první skici

Čtvrtá generace Škody Superb má sice dorazit až za dva roky, automobilce se ale zcela nepodařilo utajit její design. Designerské črty naznačují, že revoluci čekat nemáme. Ostatně, půjde o poslední generaci Superbu se spalovacím motorem. Evoluce tedy musí stačit.

reklama

Na webu Motor1.com se zcela překvapivě objevila nenápadná informace o čtvrté generaci vlajkové lodi české automobilky. Designové skici ukazují, které zásadní designové prvky novinka dostane do vínku. Základním rysem vzhledu vozidla bude prý tzv. „Škoda Powerdome“, tedy v podstatě tradiční souhra klenuté kapoty s několika výraznými prolisy s plasticky vystupující čelní maskou.

Inovace bez legrace

Mladá Boleslav se i nadále bude držet designového jazyka „Crystalline“, což znamená, že nový Superb budou zdobit ostré hrany zjemněné méně výraznými plynulými liniemi. Už tradičním elementem bude C-grafika koncových LED světlometů, zdá se však, že bude opět o něco více natažena v horizontálním směru, což opticky rozšíří zadní část české limuzíny.

Škoda Superb čtvrté generace dostane i typickou linii oken, která se však u zadních dveří výrazněji zvedá a zasahuje až za ně. Škodovka zároveň utvrdila fanoušky modelu, že i nástupce aktuální verze bude stále za svou top prioritu považovat bohatý vnitřní prostor a rozměrný kufr. Zkrátka evoluce stávajícího modelu se vším všudy, která bude nejspíš ponejvíce připomínat přeměnu Passatu B7 na B8 vydávanou za zcela novou generaci.

Přinejmenším mild-hybrid

Superb by se měl s příchodem nové generace stát jasnou technologickou vlajkovou lodí značky –⁠ tedy aspoň pokud jde o auta s nějakou formou přítomnosti klasického spalovacího motoru. Na prostý benzinový či naftový pohon už ale můžeme rovnu zapomenout, základní level budou napříště podobně jako u jiných modelů značky tvořit mild-hybridy. Elektrifikace má hrát prim i z pohledu top motorizací. Jednou z nich bude určitě plug-in hybrid, který by měl nabídnout elektrický dojezd až na úrovni 100 kilometrů. Zda se tato domněnka přetaví do reality, to uvidíme až časem. Jisté však je, že v nabídce budou i nadále jednotky spalující naftu, konkrétně motor 2.0 TDI s 48V elektrickou palubní sítí.

O interiéru zatím skoro nic nevíme, lze ale velmi pravděpodobně očekávat, že se vydá cestou, kterou naznačily modely Octavia či elektrický Enyaq. Počítat tedy určitě můžeme třeba s head-up displejem s rozšířenou realitou, nejnovějším infotainmentem či centrálním displejem s větší úhlopříčkou.

Novinka by na trh každopádně měla dorazit v roce 2023, vyrábět se bude spolu s novou generací VW Passat v Bratislavě.

Tagy:
Škoda Auto VW Passat design Nová Škoda Superb skicy

Hlavní zprávy

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

reklama

Domácí zpravodajství

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama