reklama

Babiš napsal synovi na čelo Čapák a odvlekl ho na Krym. Juniora neřídím, říká Novotný

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) popírá, že by Andreje Babiše mladšího využíval v politickém boji proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). „Událost, která se udála na zahájení kampaně ANO, nebyla úplně šťastná. O předem připravenou akci ale nešlo,“ řekl Novotný v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

reklama

Na odstartování kampaně hnutí ANO v Ústí nad Labem došlo k velmi nečekanému incidentu. Když Andrej Babiš odpovídal na otázky novinářům, přišel k němu jeho syn v doprovodu dokumentaristy Víta Klusáka.

Svému otci sdělil, že má od soudního znalce posudek, že je psychicky zdravý. Také se ho emotivně ptal, proč mu ublížil. Babiš mladší uvádí, že ho otec nechal unést na Krym a pomocí neodpovídajícího posudku o jeho duševním zdraví z něj pomocí lékařky Dity Protopopové neprávem udělal blázna.

To vše prý z důvodu, aby Babiš mladší nemohl vypovídat v kauze Čapí hnízdo. V té figuruje jeho otec jako obviněný z dotačního podvodu.

Část veřejnosti je přesvědčena, že je Babiš junior skutečně psychicky nemocný a je zneužíván Vítem Klusákem či Pavlem Novotným pro politický boj. Starosta Řeporyjí považuje Babiše mladšího za přítele, prý jsou v blízkém kontaktu.

Provokování premiéra prostřednictvím koblih

Babiš mladší Novotného v Řeporyjích nedávno navštívil. Aby premiéra vyprovokovali, posvačili spolu koblihy. Na sociálních sítích se také objevily fotky z oslavy narozenin, které se zúčastnil Babiš mladší, Novotný, Klusák nebo novinář Pavel Šafr.

„Byla to fajn soukromá oslava ve velice příjemné společnosti. Moje žena se obvykle společnosti straní, tady se jí líbilo,“ řekl Novotný ve vysílání CNN Prima NEWS.

Na otázku, zda on nebo Klusák Babiše mladšího ovlivňují za účelem vlastních zájmů, odpověděl: „Andrej junior je vyrovnaný slušný kluk. Nikdo ho neřídí, nejsme žádný spiklenecký oddíl. Neříkám mu, co má dělat. Působí na mě důvěryhodným dojmem.“

Zároveň Novotný přiznal, že je ochotný Babišovi mladšímu pomoci vždy, když to potřebuje. „Třeba když potřebuje narychlo vyrobit tričko, tak mu ho vyrobím,“ uvedl příklad.

Šlo o pouhou náhodu?

Novotný také kategoricky popřel, že by setkání Babiše mladšího s otcem během zahájení kampaně ANO bylo předem naplánované. „Nejsem úplně blbej, sám vím, jak to zní. Ale byla to skutečně náhoda, i když to zní nedůvěryhodně,“ uvedl řeporyjský starosta.

Sám ale události z Ústí nad Labem považuje za nešťastné. „Některá média celou věc zneužila. Babiš mladší jednal prostě spontánně. Kdybych to plánoval já, dopadlo by to jinak. Že to premiérovi přidalo dvě procenta? To je možné,“ připustil.

Přesto si Novotný činů Babiše mladšího váží a jeho kroky považuje za odvážné. „Junior cítí velkou křivdu. Otec mu dal ceduli Čapák na čelo, pak ho pomocí dalších lidí odvlekl na Krym. Na základě posudku už prý roky předtím junior nebyl psychicky zdravý, přitom tou dobou dostal papíry na létání s letadlem, celá věc je absurdní,“ dodal Novotný.

V závěru Babišovi mladšímu nabídl, že ho, stejně jako každého bojovníka proti současnému předsedovi vlády, v případě nouze rád v Řeporyjích ukryje.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu
Sněmovna

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

 • Aktualizováno
 • Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

  K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

  V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

  Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

  Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

  Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

  Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

  Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat vládní novelu, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou, příští týden se bude zřejmě konat mimořádná schůze.

  reklama