reklama

Babiš napsal synovi na čelo Čapák a odvlekl ho na Krym. Juniora neřídím, říká Novotný

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) popírá, že by Andreje Babiše mladšího využíval v politickém boji proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). „Událost, která se udála na zahájení kampaně ANO, nebyla úplně šťastná. O předem připravenou akci ale nešlo,“ řekl Novotný v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

reklama

Na odstartování kampaně hnutí ANO v Ústí nad Labem došlo k velmi nečekanému incidentu. Když Andrej Babiš odpovídal na otázky novinářům, přišel k němu jeho syn v doprovodu dokumentaristy Víta Klusáka.

Svému otci sdělil, že má od soudního znalce posudek, že je psychicky zdravý. Také se ho emotivně ptal, proč mu ublížil. Babiš mladší uvádí, že ho otec nechal unést na Krym a pomocí neodpovídajícího posudku o jeho duševním zdraví z něj pomocí lékařky Dity Protopopové neprávem udělal blázna.

To vše prý z důvodu, aby Babiš mladší nemohl vypovídat v kauze Čapí hnízdo. V té figuruje jeho otec jako obviněný z dotačního podvodu.

Část veřejnosti je přesvědčena, že je Babiš junior skutečně psychicky nemocný a je zneužíván Vítem Klusákem či Pavlem Novotným pro politický boj. Starosta Řeporyjí považuje Babiše mladšího za přítele, prý jsou v blízkém kontaktu.

Provokování premiéra prostřednictvím koblih

Babiš mladší Novotného v Řeporyjích nedávno navštívil. Aby premiéra vyprovokovali, posvačili spolu koblihy. Na sociálních sítích se také objevily fotky z oslavy narozenin, které se zúčastnil Babiš mladší, Novotný, Klusák nebo novinář Pavel Šafr.

„Byla to fajn soukromá oslava ve velice příjemné společnosti. Moje žena se obvykle společnosti straní, tady se jí líbilo,“ řekl Novotný ve vysílání CNN Prima NEWS.

Na otázku, zda on nebo Klusák Babiše mladšího ovlivňují za účelem vlastních zájmů, odpověděl: „Andrej junior je vyrovnaný slušný kluk. Nikdo ho neřídí, nejsme žádný spiklenecký oddíl. Neříkám mu, co má dělat. Působí na mě důvěryhodným dojmem.“

Zároveň Novotný přiznal, že je ochotný Babišovi mladšímu pomoci vždy, když to potřebuje. „Třeba když potřebuje narychlo vyrobit tričko, tak mu ho vyrobím,“ uvedl příklad.

Šlo o pouhou náhodu?

Novotný také kategoricky popřel, že by setkání Babiše mladšího s otcem během zahájení kampaně ANO bylo předem naplánované. „Nejsem úplně blbej, sám vím, jak to zní. Ale byla to skutečně náhoda, i když to zní nedůvěryhodně,“ uvedl řeporyjský starosta.

Sám ale události z Ústí nad Labem považuje za nešťastné. „Některá média celou věc zneužila. Babiš mladší jednal prostě spontánně. Kdybych to plánoval já, dopadlo by to jinak. Že to premiérovi přidalo dvě procenta? To je možné,“ připustil.

Přesto si Novotný činů Babiše mladšího váží a jeho kroky považuje za odvážné. „Junior cítí velkou křivdu. Otec mu dal ceduli Čapák na čelo, pak ho pomocí dalších lidí odvlekl na Krym. Na základě posudku už prý roky předtím junior nebyl psychicky zdravý, přitom tou dobou dostal papíry na létání s letadlem, celá věc je absurdní,“ dodal Novotný.

V závěru Babišovi mladšímu nabídl, že ho, stejně jako každého bojovníka proti současnému předsedovi vlády, v případě nouze rád v Řeporyjích ukryje.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama