reklama

Nejvyšší soud bude mít těžkou práci, řekl advokát Sokol ke kauze Kuciak

Tak velké vzedmutí občanské společnosti, jaké vyvolala vražda Jána Kuciaka, Slovensko od revoluce nezažilo. Kauza odhalila silné napojení podsvětí na nejvyšší patra politiky a lidem došla trpělivost. Na otázku, jaké reakce čtvrteční rozsudek vyvolal, odpovídali v pořadu 360° Pavlíny Wolfové advokát Tomáš Sokol a blízký spolupracovník Jána Kuciaka novinář Marek Vagovič.

reklama

Verdikt soudu šokoval politiky, kolegy novináře, ale především rodiče Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Překvapení neskrýval ani vedoucí investigativního týmu webu Aktuality.sk Marek Vagovič. „Skandál. Nenapadají mě jiná další slova,“ reagoval Vagovič na otázku Pavlíny Wolfové, zda tento rozsudek čekal. On sám nerozumí, proč takto soud rozhodl.

„Kdyby takto soudci rozhodovali i v minulosti, nikdy by se jim nepodařilo dát za mříže nikoho z podsvětí,“ myslí si Vagovič. Tyto silné emoce ale podle advokáta Tomáše Sokola opadnou. „I politici asi časem uberou. Já osobně verdikt nijak nehodnotím. Nemohu být ani zklamán, ani šokován,“ řekl.

Rozporuplný průběh

Na čem se ale oba shodli, je fakt, že líčení bylo dost netypické. „Mám z toho divný pocit. Vyplouvá na povrch, že dva členové senátu nemají dobré vztahy s předsedkyní a na základě toho rozhodli,“ tvrdí Vagovič, podle kterého byl soud z hlediska důkazů příliš perfekcionistický.

K tématu

Zároveň slovenská prokuratura předložila soudu v pondělí nový důkaz. „Je to dost nečekané a atypické nejen u nás, ale i na Slovensku,“ zhodnotil proces advokát Sokol. Podle něj bude mít nyní Nejvyšší soud těžkou práci. „Předpokládám, že by to obžaloba měla nějak vysvětlit,“ dodal.

Ať už Nejvyšší soud rozhodne jakkoliv, novináři se kauzou a dalšími tématy z podsvětí budou dále zabývat. „I na členy senátu se chceme podívat,“ sdělil Vagovič, který kvůli své práci strach nemá. „Namístě je jen mírná opatrnost,“ řekl.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama