reklama

Nejvyšší soud bude mít těžkou práci, řekl advokát Sokol ke kauze Kuciak

Tak velké vzedmutí občanské společnosti, jaké vyvolala vražda Jána Kuciaka, Slovensko od revoluce nezažilo. Kauza odhalila silné napojení podsvětí na nejvyšší patra politiky a lidem došla trpělivost. Na otázku, jaké reakce čtvrteční rozsudek vyvolal, odpovídali v pořadu 360° Pavlíny Wolfové advokát Tomáš Sokol a blízký spolupracovník Jána Kuciaka novinář Marek Vagovič.

reklama

Verdikt soudu šokoval politiky, kolegy novináře, ale především rodiče Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Překvapení neskrýval ani vedoucí investigativního týmu webu Aktuality.sk Marek Vagovič. „Skandál. Nenapadají mě jiná další slova,“ reagoval Vagovič na otázku Pavlíny Wolfové, zda tento rozsudek čekal. On sám nerozumí, proč takto soud rozhodl.

„Kdyby takto soudci rozhodovali i v minulosti, nikdy by se jim nepodařilo dát za mříže nikoho z podsvětí,“ myslí si Vagovič. Tyto silné emoce ale podle advokáta Tomáše Sokola opadnou. „I politici asi časem uberou. Já osobně verdikt nijak nehodnotím. Nemohu být ani zklamán, ani šokován,“ řekl.

Rozporuplný průběh

Na čem se ale oba shodli, je fakt, že líčení bylo dost netypické. „Mám z toho divný pocit. Vyplouvá na povrch, že dva členové senátu nemají dobré vztahy s předsedkyní a na základě toho rozhodli,“ tvrdí Vagovič, podle kterého byl soud z hlediska důkazů příliš perfekcionistický.

K tématu

Zároveň slovenská prokuratura předložila soudu v pondělí nový důkaz. „Je to dost nečekané a atypické nejen u nás, ale i na Slovensku,“ zhodnotil proces advokát Sokol. Podle něj bude mít nyní Nejvyšší soud těžkou práci. „Předpokládám, že by to obžaloba měla nějak vysvětlit,“ dodal.

Ať už Nejvyšší soud rozhodne jakkoliv, novináři se kauzou a dalšími tématy z podsvětí budou dále zabývat. „I na členy senátu se chceme podívat,“ sdělil Vagovič, který kvůli své práci strach nemá. „Namístě je jen mírná opatrnost,“ řekl.

Další hlavní zprávy

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

Zdraví

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Miminka krmená z plastových lahví mohou denně spolykat miliony částeček mikroplastů, uvádí nová studie, kterou citoval zpravodajský server The Guardian. Mnoho z těchto částeček se z těla vyloučí na závěr trávicího procesu, soudí vědci. Ve výzkumu hodlají pokračovat, aby zjistili, kolik z takto přijatých mikroplastů se může dostat do krevního oběhu a dalších částí těla.

reklama
Byl to Putinův povel, aby mě otrávili. Roky mě šikanuje, říká Alexej Navalnyj
Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Advokátka: Výtržníkům z demonstrace hrozí přísnější tresty, Hamáček ať se ale mírní
Další články
reklama
reklama