reklama

Žilková o těhotenství s Menzelem: Já paličatá mu to neřekla, o potratu jsem rozhodla sama

Veronika Žilková se ve vzpomínkové knize Dělte dvěma svěřila s několika šokujícími odhaleními. Největší poprask způsobilo její tvrzení, že s režisérem Jiřím Menzelem byla v 80. letech těhotná. Doposud prý o jejím tajemství nikdo nevěděl, zpočátku prý ani samotný Menzel.

reklama

Žilková v knize spisovatele Petra Macka přiznává, že s oscarovým režisérem prožila půlroční románek. Během něj otěhotněla, dítě si však nechtěla nechat a šla na potrat. V té době o tom prý neřekla ani Menzelovi.

„Vzala jsem to jako svoji vinu a neřekla mu to. Vnímala jsem to tak, že slavnému režisérovi zkomplikuje život holka, která nebere antikoncepci,“ popsala své tehdejší rozhodnutí Žilková.

Pravdu se Menzel dozvěděl až po letech. „Asi po deseti nebo patnácti letech jsme se potkali při natáčení seriálu Hospoda. Byla jsem zrovna v osmém měsíci těhotenství s Vincentem. Vzal si mě do šatny a začal mi vyprávět o jednom rodinném problému a došel až k tomu, že vlastně nebude mít pokračovatele rodu,“ uvedla podle deníku Blesk v knize Žilková.

Tehdy se rozhodla jít s pravdou ven. Režisérovi přiznala, že spolu čekali dítě. „Ale já paličatá mu nedala nikdy na výběr, jestli by ho chtěl, nebo ne,“ vylíčila herečka. Menzel se totiž domníval, že je neplodný. „Nějaký doktor mu kdysi dal papír o neplodnosti, když na něj nějaká holka chtěla hodit rodičovství,“ vysvětlila.

Jsem extrémně plodná

„Nevím, jak to bylo na jeho straně, jestli měl líné spermie, ale na té mé je jisté, že já jsem extrémně plodná. Každé dítě mám vlastně napoprvé, a že tohle bylo jeho, tím jsem si naprosto jistá,“ doplnila.

Žádné pochybnosti neměl ani slavný režisér. Kdyby se o tom prý dozvěděl včas, všechno mohlo být úplně jinak. „Stál v té šatně a říkal: ‚Ku*va, proč jsi mi to neřekla?‘ Vždyť to všechno mohlo být jinak, samozřejmě bych si tě vzal,“ řekl. Žilková mu však odvětila, že chtěla být hrdá a nechtěla na něj tlačit, aby si nemyslel, že „ho přes dítě uhání“.

„Tím to skončilo. Když jsme se pak potkávali, vždycky mě objal a držel aspoň o deset vteřin déle, než je společensky běžné,“ svěřila se herečka. Ve své biografii také vysvětlila, proč se s tajemstvím rozhodla vyjít ven až po letech. „Dokud byl naživu, nikdy bych to neprozradila. Teď už tím nikomu neublížím. V době, kdy jsme spolu byli, jeho současná manželka snad ještě nebyla ani na světě,“ uzavřela Žilková. Jiří Menzel zemřel 5. září 2020 na covid.

Veronika Žilková má celkem pět dětí – Agátu, Vincenta, Cyrila, Kordulu a Melichara.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal
Tenis

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat vládní novelu, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou, příští týden se bude zřejmě konat mimořádná schůze.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama