Žilková o těhotenství s Menzelem: Já paličatá mu to neřekla, o potratu jsem rozhodla sama

Veronika Žilková se ve vzpomínkové knize Dělte dvěma svěřila s několika šokujícími odhaleními. Největší poprask způsobilo její tvrzení, že s režisérem Jiřím Menzelem byla v 80. letech těhotná. Doposud prý o jejím tajemství nikdo nevěděl, zpočátku prý ani samotný Menzel.

Žilková v knize spisovatele Petra Macka přiznává, že s oscarovým režisérem prožila půlroční románek. Během něj otěhotněla, dítě si však nechtěla nechat a šla na potrat. V té době o tom prý neřekla ani Menzelovi.

„Vzala jsem to jako svoji vinu a neřekla mu to. Vnímala jsem to tak, že slavnému režisérovi zkomplikuje život holka, která nebere antikoncepci,“ popsala své tehdejší rozhodnutí Žilková.

Pravdu se Menzel dozvěděl až po letech. „Asi po deseti nebo patnácti letech jsme se potkali při natáčení seriálu Hospoda. Byla jsem zrovna v osmém měsíci těhotenství s Vincentem. Vzal si mě do šatny a začal mi vyprávět o jednom rodinném problému a došel až k tomu, že vlastně nebude mít pokračovatele rodu,“ uvedla podle deníku Blesk v knize Žilková.

Tehdy se rozhodla jít s pravdou ven. Režisérovi přiznala, že spolu čekali dítě. „Ale já paličatá mu nedala nikdy na výběr, jestli by ho chtěl, nebo ne,“ vylíčila herečka. Menzel se totiž domníval, že je neplodný. „Nějaký doktor mu kdysi dal papír o neplodnosti, když na něj nějaká holka chtěla hodit rodičovství,“ vysvětlila.

Jsem extrémně plodná

„Nevím, jak to bylo na jeho straně, jestli měl líné spermie, ale na té mé je jisté, že já jsem extrémně plodná. Každé dítě mám vlastně napoprvé, a že tohle bylo jeho, tím jsem si naprosto jistá,“ doplnila.

Žádné pochybnosti neměl ani slavný režisér. Kdyby se o tom prý dozvěděl včas, všechno mohlo být úplně jinak. „Stál v té šatně a říkal: ‚Ku*va, proč jsi mi to neřekla?‘ Vždyť to všechno mohlo být jinak, samozřejmě bych si tě vzal,“ řekl. Žilková mu však odvětila, že chtěla být hrdá a nechtěla na něj tlačit, aby si nemyslel, že „ho přes dítě uhání“.

„Tím to skončilo. Když jsme se pak potkávali, vždycky mě objal a držel aspoň o deset vteřin déle, než je společensky běžné,“ svěřila se herečka. Ve své biografii také vysvětlila, proč se s tajemstvím rozhodla vyjít ven až po letech. „Dokud byl naživu, nikdy bych to neprozradila. Teď už tím nikomu neublížím. V době, kdy jsme spolu byli, jeho současná manželka snad ještě nebyla ani na světě,“ uzavřela Žilková. Jiří Menzel zemřel 5. září 2020 na covid.

Veronika Žilková má celkem pět dětí – Agátu, Vincenta, Cyrila, Kordulu a Melichara.

Tagy: