CNN Prima News těhotenství

těhotenství

Výpis příspěvků ke štítku „těhotenství“

Po narození nevážila ani 400 gramů. Lékař nastínil, jaké má Vaneska šance na zdravý život

27. dubna 2023 17:11

Celkovou prognózu je velmi obtížné říci, je ale obrovská šance, že bude mít kvalitní a zdravý život. Takovou vidí pro Vanesku budoucnost lékař novorozeneckého oddělení v olomoucké nemocnici Martin Wita. Holčička po narození vážila pouhých 395 gramů, vešla se do dlaně. Historicky se jedná o nejmenší miminko, o nějž doktoři v Olomouci pečovali.

Zázrak v olomoucké nemocnici: Lékaři zachránili Vanesku, po porodu vážila jen 395 gramů

25. dubna 2023 17:22

Lékaři Fakultní nemocnice Olomouc zachránili život novorozené holčičce, která po předčasném porodu vážila pouhých 395 gramů, což je desetkrát méně, než činí průměrná porodní váha novorozence v Česku. Holčička Vaneska se tak stala nejmenším miminem, o které personál novorozeneckého oddělení FN Olomouc pečoval. Podle lékařů má velkou naději na kvalitní a zdravý život. Zprávu v úterý sdělil olomoucký lékař Martin Wita.

Těhotnou ženu připoutal expartner k radiátoru. Vyhrožoval, že jí sám provede císařský řez

9. dubna 2023 15:37

Musela předstírat porod, aby unikla násilnému bývalému partnerovi. Pětadvacetiletou Amy MacFarlaneovou z britského města Oldham držel třicetiletý Jake Corry jako rukojmí a vyhrožoval, že jí sám provede císařský řez. Údajně si připravil „mučící nástroje“, ženu připoutal k radiátoru a bil ji kladivem. Informovala o tom britská média.

Popravy dětí, těhotných žen i experimenty na vězních. Šokující zpráva popisuje zvěrstva v KLDR

1. dubna 2023 19:28

Severní Korea mimo poprav nepohodlných kritiků vraždí i děti či ženy v pokročilém stádiu těhotenství, na vězních provádí experimenty a postižené nutí ke krokům zamezujícím reprodukci. S těmito obviněními přišla Jižní Korea, která je s KLDR již od 50. let ve válečném stavu. Jihokorejci zveřejnili zprávu, v níž mimo jiné informují o mučících praktikách v izolované sousední zemi.

Radostná zpráva u hvězdy Harryho Pottera. Daniel Radcliffe čeká s přítelkyní Erin první dítě

26. března 2023 14:18

Daniel Radcliffe, hvězda filmové série o Harrym Potterovi, čeká první miminko s partnerkou Erin Darkeovou. Informuje o tom britský web The Mirror. Třiatřicetiletý Daniel a osmatřicetiletá Erin jsou spolu přes deset let, rodiči by se měli stát ještě letos. Herec však doufá, že si jeho dítě nezvolí stejnou profesi jako on.

Herečka Boková se stala maminkou. Naše princeznička, říká diplomat Kolář o své vnučce

24. března 2023 18:31

Jenovéfa Boková se stala maminkou. Na svět přivedla svého prvního potomka. Společně s partnerem Adamem Kolářem, synem známého diplomata Petra Koláře, to oznámili na sociálních sítích. Jméno miminka či jeho pohlaví si zatím populární herečka nechává pro sebe. Podle informací webu Prima ŽENY se Bokové narodila holčička.