CNN Prima News těhotenství

těhotenství

Výpis příspěvků ke štítku „těhotenství“

Když si žena daruje možnost stát se matkou: Zmražení vajíček láká, pro koho je pojistkou?

Za čtvrt století se průměrný věk prvorodiček posunul o pět let na současných třicet. Mladé ženy s mateřstvím nespěchají, mnohé z nich chtějí mít život pod kontrolou a rodinu zakládat až ve chvíli, kdy miminko přivedou do zajištěného a bezpečného zázemí. Ovšem věk je z hlediska reprodukčního zdraví neúprosně limitující. Právě z toho důvodu roste zájem o zamrazení pohlavních buněk, tedy spermií a vajíček. Tento proces se nazývá social freezing. Například klinika GENNET zaznamenala meziroční nárůst o 138 procent. V čem celý proces spočívá?

V Podolí otevřeli moderní oddělení porodnice. Rodiče budou neustále s miminkem, popsal Krofta

Dvě nově zrekonstruovaná oddělení otevírají v porodnici v pražském Podolí. Slavnostní akce se účastnila i první dáma Eva Pavlová. Díky modernizaci mohou lékaři poskytnout lepší péči novorozencům, jejichž příchod na svět doprovázejí zdravotní komplikace. Podle porodníka a zástupce ředitele Ústavu pro péči o matku a dítě Ladislava Krofty tak mohou být rodiče u dítěte po celou dobu, dokud se jeho stav nezlepší.

Nepodceňujte genetické vyšetření v těhotenství – odhalí i závažné vady

Prvotrimestrální screening je jedním z nejdůležitějších vyšetření v těhotenství, které zcela zásadně ovlivňuje jeho další průběh, protože napomáhá odhalit vrozené vývojové vady. V některých případech je vhodné jej doplnit moderními metodami, jako je neinvazivní prenatální test (NIPT). Jedním z těchto testů je PRENASCAN, který je kompletně prováděn a vyhodnocován v České republice, konkrétně v laboratořích GNTlabs by GENNET. Co vše o tomto testu potřebujete vědět?

Krofta: Odklad těhotenství? Ženy platí za vyrovnání se mužům, otcové jsou submisivnější

Sociální tlak, který je na ženu v dnešní době a v ekonomicky vyspělé společnosti vyvíjen, má svou cenu. Aby se vyrovnala mužům, byla minimálně stejně dobrá a měla adekvátní výkony v práci – za to platí odsouváním reprodukce. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl zástupce ředitele Ústavu pro matku a dítě v Praze Podolí profesor Ladislav Krofta. Vysvětlil, jaká zdravotní úskalí s sebou odklad těhotenství přináší a jaké problémy při založení rodiny provázejí muže. Otcové podle jeho názoru začínají být do jisté míry submisivnější.

Případ miminka v popelnici: Matka těhotenství tajila, nové detaily prozradili její blízcí

Hrůzný čin, který se o víkendu odehrál na sídlišti v Ústí nad Labem, stále vyvolává mnoho otázek. Devatenáctiletá žena zabalila novorozeného syna do bundy a odhodila ho do kontejneru. K jejímu dopadení přispěla kamarádka, která bundu poznala. Jak se ženě podařilo utajit, že je těhotná? A proč dítě neodložila do babyboxu? Deník Blesk vyzpovídal svědky z okolí.

Na problémy s početím si zakládají už malé dívky, varuje gynekolog

Popularita užívání hormonální antikoncepce mezi českými ženami klesá. „Je to z určité obavy žen z hormonů, že je to chemie, která je vpravována do těla, a že je to něco špatného,” uvádí jako jeden z důvodů primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Hořovice Leoš Teslík. O hormonální antikoncepci, o vlivu obezity na otěhotnění, ale také o domácích porodech s ním mluvila moderátorka Martina Kuzdasová v dalším díle videopodcastu LÉKAŘI V ÉTERU.

Číňanka se dvěma dělohami porodila dvojčata. Jde o jeden případ z milionu, uvedla nemocnice

Žena, která trpí vzácným onemocněním a má dvě dělohy, porodila v září dvojčata. Každé dítě přitom bylo v jiné děloze. Podle webu CNN o tom informovali zdravotníci a státní média. Matka, známá pouze pod příjmením Li, přivedla na svět chlapce a dívku císařským řezem v nemocnici v Xi'anu v čínské provincii Šen-si. Nemocnice označila tento vzácný případ za „jeden z milionu“.