reklama
CNN Prima News těhotenství

těhotenství

Výpis příspěvků ke štítku „těhotenství“

Dívka s rozštěpem páteře žaluje lékaře své matky. Vůbec jsem se neměla narodit, říká

25. listopadu 2021 10:44

Dvacetiletá jezdkyně na koni Evie Toombesová žaluje praktického lékaře své matky za to, že jí v době těhotenství neřekl, že má užívat kyselinu listovou. Toombesová se totiž narodila s rozštěpem páteře, nejčastější vadou, která se u plodu vyvíjí v důsledku nedostatku tohoto vitaminu. Od lékaře teď žádá milionové odškodné.

Trombózy: Proč nás krevní sraženiny ohrožují na životě a jaká je prevence?

15. listopadu 2021 00:01

Takzvané tromby vytvářejí bariéry v žilním systému člověka. Cévy se tak mohou ucpat a zabránit průtoku krve. Pokud se na tento problém nepřijde včas, dotyčnému může hrozit i životu nebezpečná komplikace. Nejčastěji se setkáváme s plicní embolií. Někteří lidé mají větší sklony k trombózám, zejména pak ti, kteří trpí takzvanou trombofilní mutací. CNN Prima NEWS oslovila lékařku Kateřinu Pinterovou z laboratoře SYNLAB, která zodpověděla otázky týkající se nebezpečných krevních sraženin.

Těhotné tvoří v Británii pětinu pacientů s těžkým covidem. Očkujte se, apelují experti

18. října 2021 21:53

Pětinu těžce nemocných pacientů s covidem tvoří neočkované těhotné ženy. Uvádí to nová studie z Velké Británie. Mnoho nastávajících maminek se kvůli obavám o zdraví své i svého potomka vyhnulo očkování. Britská Národní zdravotnická služba (NHS) je teď vyzývá, aby to napravily. Lůžek na intenzivní péči totiž rapidně ubývá.

reklama