O termínu pohřbu Abrháma je jasno. Jsem překvapený, že bude tak pozdě, říká hercův přítel

Poslední rozloučení s hercem Josefem Abrhámem se má konat v pondělí 6. června v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově. Tedy na místě, kde se téměř před rokem rodina i veřejnost rozloučily s hercovou manželkou Libuší Šafránkovou. V kolik hodin se bude pohřeb konat a jestli bude i pro veřejnost, zatím není jasné. Josef Abrhám zemřel ve věku 82 let.

„Termín 6. června potvrzuji, ale nevíme ještě, v jakou hodinu. Za pár dnů budeme vědět další podrobnosti, čekáme na bližší informace od rodiny,“ uvedl pro CNN Prima NEWS zdroj z kostela na Spořilově. Zatím není jasné, zda bude poslední rozloučení veřejné.

Loňské loučení s Abrhámovou manželkou Libuší Šafránkovou bylo i pro fanoušky. Mohli jí dát sbohem u rakve, na samotný smuteční obřad už ale byli zváni pouze nejbližší. Veřejnost ho mohla sledovat na velkoplošných obrazovkách před kostelem. Druhý pohřeb měla v rodných Šlapanicích u Brna.

„Pepa Abrhám byl můj spolužák, a jestli chce mít rodina soukromí, což chápu, tak to respektuji. Ale když bude pohřeb pro veřejnost, nepůjdu. Byl jsem na pohřbu Heleny Růžičkové, kde jsem se nedostal ani do krematoria. Pokud to bude důstojný pohřeb a pozvou mě, samozřejmě půjdu. Ale pokud ne, nevím, kam bych chodil. Určitě se nebudu ptát a něčeho domáhat,“ prozradil herec Jiří Krampol.

Další herec a Abrhámův blízký přítel Jan Kačer už termín 6. června zaslechl, ale doneslo se mu to náhodou od pracovnic kostela. „Přesné informace nemám. Jsem překvapený, že pohřeb je tak pozdě. Mám dojem, že malý Pepa má hodně starostí a chce všechno udržet dlouho v tajnosti,“ sdělil CNN Prima NEWS.

Josef Abrhám zemřel ve věku 82 let v pondělí 16. května. Během bohaté herecké kariéry ho proslavily role všelijakých fešáků, svůdníků, lékařů, role humorné i vážné. Nejvíc ze všeho se zapsal divákům do paměti jako záletný doktor Blažej ze seriálu Nemocnice na kraji města nebo jako podvodník ve filmu Vrchní, prchni!

Tagy: