Abrhámova sestra odhalila příčinu jeho smrti. Volali jsme si v den, kdy zemřel, řekla

Sestra Josefa Abrháma si byla se svým bratrem velmi blízká, a proto je ráda, že se s ním stihla rozloučit. Božena Abrhámová alias Boca si s Josefem volala těsně předtím, než v pondělí vpodvečer podlehl zápalu plic v mělnické nemocnici. Na poslední rozhovor s bratrem zavzpomínala v rozhovoru pro deník Blesk.

„Aspoň po telefonu jsme se rozloučili,“ řekla Blesku Abrhámová. S bratrem se prý viděla naposledy před třemi týdny, když ho k ní domů dovezl jeho syn Josef Abrhám mladší. „To byl Pepa ještě úplně v pohodě. Vyšlapal sem ke mně dokonce čiperně i schody,“ vylíčila sestra zesnulého herce. Vzápětí také vysvětlila, že zcela nemohoucí, jak si mnozí myslí, nebyl. Loňský pohřeb milované manželky Libuše Šafránkové absolvoval na vozíčku prý jenom proto, že byl zdrcený a zesláblý. A nechtěl se před zraky všech kácet.

Abrhámovi se přitížilo až tuto neděli, kdy ho jeho syn odvezl do mělnické nemocnice se zápalem plic. Jeho sestra se o tom dozvěděla od synovce, který jí zprávu zavolal. „V pondělí jsem Pepovi volala. Dali mu to nahlas, a tak jsme spolu mohli krásně mluvit,“ popsala 87letá Abhrámová, která se dříve věnovala publicistice a zahrála si i v několika filmech. Například v Nejisté sezóně ztvárnila tu nejpřísnější členku kulturní komise, která nechtěla povolit Divadlu Járy Cimrmana novou hru.

Pepa by tu s námi ještě byl

Když se svým bratrem hovořila naposled, ani ve snu by ji nenapadlo, že už ho znovu neuslyší. „Pepa měl zdravotní problémy, ale byl by tu s námi v pohodě i dál, kdyby nepřišlo tohle… A už dost, prosím, nemám sílu o tom mluvit,“ řekla s těžkým srdcem Abrhámová.

Josef Abrhám zemřel v pondělí ve věku 82 let. Jeho syn Josef mladší později redakci CNN Prima NEWS prozradil, kde se uskuteční poslední rozloučení se slavným hercem. Proběhne v kostele sv. Anežky na pražském Spořilově. Tedy na stejném místě, kde se před necelým rokem uskutečnil i veřejný pohřeb jeho manželky Libuše Šafránkové.

Přestože Abrhámová svého bratra velice milovala, pohřbu se nezúčastní. Po operaci kolene je ráda, že se posadí na postel. „Všechno všecinko to ale sleduji v televizi,“ zdůraznila. Podle deníku Blesk si Abrhám přál být pohřben v navlas stejné rakvi jako jeho milovaná manželka.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi by dovolenou měli strávit doma, radí ekonom. Na podzim očekává dramatické zdražení
Cestování

Češi by dovolenou měli strávit doma, radí ekonom. Na podzim očekává dramatické zdražení

Češi jsou sice po dvou letech pandemie koronaviru natěšení na dovolenou v zahraničí, ale ideálně by ji měli strávit doma. Ve vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS to řekl ekonom Lukáš Kovanda. Zdůvodňuje to dlouhodobým růstem cen a varováním, že na podzim bude ještě výraznější. Podle něj by tak někteří Češi udělali nejlépe, kdyby letní dovolenou strávili v tuzemsku, a ušetřili tak peníze.

Mrtví v Itálii a Egyptě? Takové události lidé neovlivní, budou cestovat dál, míní Papež
360°

Mrtví v Itálii a Egyptě? Takové události lidé neovlivní, budou cestovat dál, míní Papež

Letní lavina v italských Dolomitech a útoky žraloka v Egyptě. Jen co se naplno rozběhla hlavní sezona letních dovolených, přicházejí ze zahraničí tragické zprávy. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže ale nemají tyto události na zájem Čechů cestovat žádný vliv. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS poznamenal, že počet mrtvých lidí v horách se v posledních letech zvyšuje.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
23:32

Ukrajinci na východě země zabavili ruský obrněnec

22:54

Další ukrajinský útok na ruské obrněnce v Charkovské oblasti

22:27

Takhle se na Ukrajině kradou Rusákům tanky, chlubí se čeští dobrovolníci na videu

22:08

Fiala: S opravou některých měst můžeme začít už teď, aby se Ukrajinci mohli vrátit domů

V moři jsou žraloci, varovali turisté. Plavčíci se jim měli vysmát, pak přišel horor

Hosté v egyptské dovolenkové destinaci upozornili plavčíky, že jsou v moři žraloci, a to jen pár minut před smrtelným útokem predátora. S tímto tvrzením přišli ruští turisté, kteří byli svědky komunikace dalších hostů s místními strážci pláží. Ti se jim prý ale vysmáli s tím, že zde žádní žraloci nejsou a nikdy nebyli, píše britský web Daily Mail.

Nahlédněte do zákulisí toho, jak se vyvíjejí nejmodernější kartáčky

Zatímco sonická technologie spatřila světlo světa už v roce 1963, nejmodernější magnetická iO technologie byla do rukou uživatelů doslova předána v roce 2020. Že jsou jí teprve dva roky ale neznamená, že je to nějaká „rychlokvaška“ – experti na ústní zdraví ji vyvíjeli celkem 6 let a testovalo ji více než 1800 lidí. Vydejte se s námi do světa elektrických zubních kartáčků Oral-B iO do výzkumného a vývojového centra v německém Kronbergu.

Z Terezy H. je hvězda Instagramu. Jak si krátila čas ve vězení a co vzkazuje rýpalům?

V pákistánském vězení strávila Tereza H. necelé čtyři roky. Letos na jaře se však mohla 26letá dívka vrátit zpět do Česka. Nějaký čas o sobě nedávala vědět, před pár dny se to ale definitivně změnilo. Tereza si založila účet na Instagramu, kam přidává jeden příspěvek za druhým. A zatímco před pár dny měla stovky sledujících, dnes už se jejich číslo vyšplhalo téměř ke 20 tisícům. Fanouškům na sociální síti mimo jiné prozradila také to, že už si našla práci.

Živě
ON-LINE: Putin vyhlásil vítězství v Luhanské oblasti. Vojáci si teď musí odpočinout, dodal

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přiznal, že ukrajinské síly se stáhly z Lysyčansku. Zavázal se však město dobýt zpět. Na jihu země Ukrajinci zneškodnili 47 ruských vojáků a zničili vojenskou techniku včetně děl, houfnic nebo dronu. Ruský prezident Vladimir Putin pak oficiálně vyhlásil vítězství ruských sil ve východoukrajinské Luhanské oblasti.

Domácí zpravodajství

Fiala: S opravou některých měst můžeme začít už teď, aby se Ukrajinci mohli vrátit domů

Kdy bude moci poválečná obnova Ukrajiny začít naplno, není jasné, ale mezinárodní společenství musí být připravené. Začít s rekonstrukcí poničených měst může už nyní, řekl premiér Petr Fiala (ODS) na úvod mezinárodní konference, jejímž cílem je připravit obrysy složitého a nákladného procesu. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová navrhuje platformu pro zprostředkování financí od různých zemí a mezinárodních institucí.