CNN Prima News Občanské fórum

Občanské fórum

Výpis příspěvků ke štítku „Občanské fórum“

Summit platformy Platon Life se zaměřil na budoucnost digitalizace. V aukci nabízel unikáty

24. května 2022 10:29

Pražský Slovanský dům byl svědkem prestižní mezinárodní konference o digitalizaci a kryptoměnách. Platon Life Global Digital Ecosystem Summit 2022 přivítal přední odborníky a osobnosti z oblasti informačních technologií, bankovnictví i umění. Akce, za kterou stojí společnost Platon Life manželů Daniela a Julie Tannerových, získala i záštitu českého Senátu.

KOMENTÁŘ: Hlavně nezmínit Klause. Petr Fiala nadělil ODS ke 30. výročí cancel culture

21. dubna 2021 12:47

Občanská demokratická strana si ve středu připomíná třicet let od svého založení. Její současný předseda Petr Fiala však naštval spoustu spolustraníků. Rozesílá jim maily, ve kterých významné výročí připomíná. Ani jednou však nezmiňuje osobu, která ODS nejen založila, ale většinu jejího „života“ ji utvářela a měla zcela zásadní podíl na tom, že je strana i po třiceti letech důležitou součástí tuzemské politické scény.

Revoluci hlídal Havlův samuraj Franta z Vysočan, který učil i izraelský Mosad

18. listopadu 2020 16:57

Kdo se v listopadu 1989 pohyboval v samém centru sametové revoluce, musel si Františka Kollmana všimnout. Vazoun se samurajským mečem dělal ochranku Občanskému fóru, později byl bodyguardem Václava Havla. Příběh malíře s chraplavým hlasem zní vůbec neobyčejně. V jiu-jitsu je jako jeden z mála Evropanů nositelem devátého danu, v judu má šestý, velmistrovský. Techniku tichého zabíjení učil i izraelskou tajnou službu.

Zemřel bývalý ministr průmyslu Jan Vrba. Ekonomovi bylo 83 let

6. listopadu 2020 16:35

Ve středu zemřel bývalý ministr průmyslu Jan Vrba. Ekonomovi a představiteli Občanského fóra a Občanského hnutí bylo 83 let. V pátek informoval mediální zástupce Vrbovy rodiny Ondřej Micka. Poslední rozloučení s ním se uskuteční v pátek 13. listopadu v obřadní síni krematoria v pražském Motole.

První svobodné volby 1990: Bomba na Staromáku i estébáci na kandidátkách

9. června 2020 06:27

„Když půjdeš volit, zabiji ti psa.“ To byl obsah anonymního telefonátu, který 8. června 1990 přijala obyvatelka jihočeských Borovan. Ten den začaly první svobodné parlamentní volby po pádu komunismu, kterým předcházel šokující teroristický útok. Výbuch nastražené trhaviny na Staroměstském náměstí v Praze zranil týden před volbami osmnáct lidí. A pachatel zůstává neznámý i po třiceti letech.

Silný hlas: Mnozí čekali, že se komunisté nedostanou ani do Parlamentu, řekl Kubáček

5. června 2020 21:06

Volby v roce 1990 byly spojené s velkou euforií. Mnoho lidí od nich očekávalo zásadní změny. Byly to ostatně první svobodné volby od roku 1946. Dnes se o událostech před 30 lety mluví jako o svátku demokracie. Co nám zbylo z tehdejších ideálů? Na toto téma diskutovali v pořadu Silný hlas Markéty Fialové filozof a politolog Daniel Kroupa a ředitel Sociologického ústavu Akademie věd Tomáš Kostelecký.