reklama

Obětem muže, který střílel v ostravské nemocnici, bude postaven pomník

Sedm obětí Ctirada V., který loni v prosinci vešel do čekárny traumatologie ostravské fakultní nemocnice a začal střílet, bude připomínat památník. S jeho dokončením se počítá za půl roku, přesně na výročí tragédie, která otřásla celým Českem. Případem se stále zabývají policisté.

reklama

Střelba v ostravské fakultní nemocnici je dosud velmi bolestnou událostí, a to jak pro rodiny sedmi obětí, tak pro tamní lékaře a sestry. Všichni zažili okamžiky hrůzy. Tragédii bude připomínat památník.

K tématu

„Vybíralo se ve finále ze šesti návrhů. Odborná porota vybírala na základě toho, jak se jednotliví umělci popasovali s citlivostí návrhu památníku tragické události, kterou jsme tady v loňském roce zažili, zároveň hodnotili kontext a zasazení díla do lokality,“ řekla CNN Prima NEWS náměstkyně primátora Ostravy Zuzana Bajgarová.

Památník zobrazující jakýsi průnik, nebo pro někoho i průstřel, bude z matného, patinovaného bronzu. „Průnik, tlak cizího tělesa na nějakou hmotu a zároveň zobrazuje taky černou díru, tam je vlastně důležité popsat událost, ale i brát ohled na ten prostor,“ popsal památník umělec Lukáš Dvorský, který ho bude tvořit.

Příčina útoku stále neznámá

Kriminalisté ještě stále vyšetřování tragické střelby neukončili. Oznámili už, že pachatel střílel řezem pistole ráže 75, která zřejmě sloužila k výuce nových policistů, kdy někdo z původně nefunkční zbraně udělal opět střelbyschopnou. Kde ji pachatel Ctirad V. získal, ale nevědí.

Mají už ale posudek ohledně jeho zdravotního stavu – zjistili, že byl fyzicky úplně zdravý. „Doktor mu říkal, že je v pořádku, a on ne, prostě podle internetu on v pořádku není, že tu rakovinu má a že oni ho nechcou léčit,“ vyprávěla příbuzná Ctirada V.

Policie teď čeká na posudek z oblasti psychiatrie, je pravděpodobné, že střelec trpěl duševní poruchou. Možná právě ta byla příčinou jeho útoku.

Další hlavní zprávy

reklama
Vědí o tom kulový, je to jak u debilů. Filip se rozčílil kvůli Dukovanům a varování BIS
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Razie v nelegálním pražském baru plném cizinců: Ke vstupu potřebovali tajné heslo
Rozvolnění má být předvídatelné, radí Zeman. Vláda stejně mlží do poslední chvíle
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama