reklama

Obětem muže, který střílel v ostravské nemocnici, bude postaven pomník

Sedm obětí Ctirada V., který loni v prosinci vešel do čekárny traumatologie ostravské fakultní nemocnice a začal střílet, bude připomínat památník. S jeho dokončením se počítá za půl roku, přesně na výročí tragédie, která otřásla celým Českem. Případem se stále zabývají policisté.

reklama

Střelba v ostravské fakultní nemocnici je dosud velmi bolestnou událostí, a to jak pro rodiny sedmi obětí, tak pro tamní lékaře a sestry. Všichni zažili okamžiky hrůzy. Tragédii bude připomínat památník.

K tématu

„Vybíralo se ve finále ze šesti návrhů. Odborná porota vybírala na základě toho, jak se jednotliví umělci popasovali s citlivostí návrhu památníku tragické události, kterou jsme tady v loňském roce zažili, zároveň hodnotili kontext a zasazení díla do lokality,“ řekla CNN Prima NEWS náměstkyně primátora Ostravy Zuzana Bajgarová.

Památník zobrazující jakýsi průnik, nebo pro někoho i průstřel, bude z matného, patinovaného bronzu. „Průnik, tlak cizího tělesa na nějakou hmotu a zároveň zobrazuje taky černou díru, tam je vlastně důležité popsat událost, ale i brát ohled na ten prostor,“ popsal památník umělec Lukáš Dvorský, který ho bude tvořit.

Příčina útoku stále neznámá

Kriminalisté ještě stále vyšetřování tragické střelby neukončili. Oznámili už, že pachatel střílel řezem pistole ráže 75, která zřejmě sloužila k výuce nových policistů, kdy někdo z původně nefunkční zbraně udělal opět střelbyschopnou. Kde ji pachatel Ctirad V. získal, ale nevědí.

Mají už ale posudek ohledně jeho zdravotního stavu – zjistili, že byl fyzicky úplně zdravý. „Doktor mu říkal, že je v pořádku, a on ne, prostě podle internetu on v pořádku není, že tu rakovinu má a že oni ho nechcou léčit,“ vyprávěla příbuzná Ctirada V.

Policie teď čeká na posudek z oblasti psychiatrie, je pravděpodobné, že střelec trpěl duševní poruchou. Možná právě ta byla příčinou jeho útoku.

Další hlavní zprávy

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Děti se mohou testovat jen jednou za 14 dnů. Vláda schválila dotace na PCR testy pro školy
Další články
reklama
reklama