CNN Prima News OBRAZ – Obránci zvířat

OBRAZ – Obránci zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „OBRAZ – Obránci zvířat“

Ryby cítí bolest i myslí, upozorňují biologové. Ministerstvo zemědělství tvrdí opak

Biologové z předních českých výzkumných pracovišť dnes zaslali otevřený dopis ministru zemědělství Markovi Výbornému. Po ministrovi požadují, aby podpořil zákaz rybolovu na živou nástražní rybu, který ministerstvo shodilo ze stolu. Podle odborníků jsou však argumenty ministerstva vědecky nepřesné a zastaralé a napichování rybek na háčky považují za barbarskou praktiku, která nemá své opodstatnění.

Slavné osobnosti a umělá inteligence bojují za lepší svět pro kuřata

Moderátor a účastník Survivoru Tomáš Zástěra, zpěvačka Tamara Klusová nebo herci Šimon Bilina, Veronika Čermák Macková a další – ti všichni darovali své obrazy do dobročinné výstavy s dražbou nazvané AI obraz pro OBRAZ: Umělou inteligencí proti krutosti. Známé tváře vytvořily pomocí umělé inteligence obrazy, které bude možné vidět od příštího čtvrtka v Museu Kampa.

Chodící řízky nechceme. Obchody končí s nákupy „rychlokuřat“, kampaň podporují celebrity

Kampaň ochránců zvířat proti chovu „rychlokuřat“ již nese své ovoce. V návaznosti na ni se již některé obchody odhodlaly upustit od koupě této drůbeže, která je dle představitelů spolku OBRAZ chována v hrozivých podmínkách. Kampaň počítá i s podporou některých celebrit, jako je například zpěvačka Marta Jandová či herci Hynek Čermák s Václavem Neužilem. Naopak farmy zaměřující se na velkochov drůběže kritiku odmítají.

Když nohy neunesou vlastní tělo: Utrpení rychlokuřat mohou pomoct ukončit řetězce

Kuřata, která stěží unesou vlastní nohy a pod náporem mohutných těl se jim lámou kosti. Často umírají hladem či žízní. Takhle to podle záběrů ze tří českých farem, zveřejněných na sociálních sítích spolku OBRAZ – Obránci zvířat, vypadá v standardních českých chovech kuřat na maso. Obránci zvířat v nové kampani Rychlokuřata upozorňují na utrpení kuřat, která se vlivem šlechtění zvětšila za posledních 50 let čtyřnásobně. OBRAZ vyzývá supermarkety a další firmy, aby přestaly prodávat maso z přešlechtěných kuřat.

Když móda podá pomocnou ruku: Přehlídka mladé návrhářky upozornila na norování lišek

Móda a životní prostředí jde ruku v ruce. Ne vždy si to uvědomujeme, ale dnešní cenová dostupnost a kvantita módních kousků staví módní průmysl na jedno z předních míst znečišťovatelů životního prostředí. Jsou ale i značky a návrháři, kteří se snaží svým přístupem na problematiku upozorňovat. Ať už mluvíme o takzvaných „Green fashion weeks“, tedy týdnech módy, kde mohou předvádět pouze návrháři dodržující výrobu z udržitelných materiálů nebo šíření určité osvěty či spolupráce s neziskovými organizacemi. Móda má obrovskou sílu, byla vždy hlasem, kterým může nejen návrhář, ale i konzument samotný vyjádřit svůj postoj.