OBRAZEM: Boj s ohnivým živlem navzdory vyčerpání. Nové snímky ukazují únavu hasičů

Požár v Českém Švýcarsku se rozšířil až na tisíc hektarů lesní plochy.

Požár v Českém Švýcarsku

Požár v Národním parku České Švýcarsko pokračuje čtvrtým dnem a mezitím se už rozšířil na plochu činící až tisíc hektarů. Boj s plameny aktuálně svádí několik set hasičů, na kterých se již projevuje únava a vyčerpání. Podívejte se na nové snímky hasičů, kteří svádějí mimořádně drsný a těžký souboj s ohněm.

Hasiči za sebou mají už tři dny boje s požárem, který v neděli vypukl v Českém Švýcarsku. S ničivým živlem musí bojovat dnem i nocí a práci jim někdy značně ztěžuje i vítr, kvůli kterému se ohni daří šířit.

Několikadenní boj s plameny se na hasičích již podepisuje. „Noc byla poměrně klidná, nefoukal totiž vítr, zaplať pán Bůh. Část hasičů si tak mohla odpočinout, je znát, že už toho mají plné zuby,“ popsal ve středečním vysílání CNN Prima NEWS místostarosta Hřenska Robert Mareš.

Že jsou hasiči vyčerpaní, je patrné i na snímcích, které zveřejnili. S ohněm bojují ve dne i v noci po celé hodiny, takže když mají chvíli klidu, využívají ji k občerstvení a tolik potřebnému odpočinku.

Pomáhají vrtulníky i letadla

Profesionálním hasičům v boji s ohněm mimo jiné pomáhají i dobrovolní požárníci, zapojili se také policisté či vojáci. Velkou pomocí pro ně jsou hlavně vrtulníky, které pomáhají hasit oheň ze vzduchu. Do Českého Švýcarska zamířily i další stroje ze zahraničí. Kromě vrtulníků a pozemní techniky přispějí k hašení požáru i letadla, která dokážou pojmout až šest tisíc litrů vody.

Letadla mají dodat Italové, přičemž ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) uvedl, že mohou znamenat „průlom“ v souboji s ohněm.

Hasiči uvedli, že dobrovolníky z řad veřejnosti na místě nepotřebují, protože nejde o běžný zásah. Na druhou stranu však vítají pomoc v podobě potravin či tekutin. Tu požárníci dostávají jak od lidí, tak zejména od správy Národního parku České Švýcarsko.

Nejaktuálnější informace o požáru v NP České Švýcarsko a snahách hasičů uhasit oheň můžete sledovat na CNN Prima NEWS či prostřednictvím našeho on-line textového přenosu.

Tagy: