reklama
CNN Prima News únava

únava

Výpis příspěvků ke štítku „únava“

V nemocnicích přibývá pacientů. Mnozí ale mají postcovidový syndrom jen v hlavě

Nemocnice v Česku v poslední době už neplní lidé s nemocí covid, ale s takzvaným poscovidovým syndromem. Jedná se o sérii příznaků, které lékaři nejčastěji připisují pacientům po covidu. Ačkoliv podle některých zdravotníků bylo v největší koronavirové krizi takových lidí víc, teď přibývají desítky dalších denně. Ne u všech se však skutečně jedná o skutečný postcovidový syndrom. Informoval o tom deník MF DNES.

Češi po očkování proti covidu zažívají tisíce potíží. PŘEHLED nežádoucích účinků

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) na svých stránkách uvádí nahlášená podezření na nežádoucí účinky po vakcínách proti nemoci COVID-19. Od prosince, kdy očkování proti covidu v Česku začalo, jich ústav obdržel přes pět tisíc. Nejčastěji jde o horečku, zimnici či únavu. Celkový počet úmrtí, která byla nahlášena jako důsledek podezření na nežádoucí účinek vakcín, je 77. SÚKL však připomíná, že jde o pouhá podezření.

Chronický únavový syndrom vzal Šimonovi veškerou energii. Léčba neexistuje

Chronický únavový syndrom dokáže člověku převrátit život naruby. Okolí si mnohdy myslí, že se jedná o pouhou „lenost“. Problém je ale mnohem hlubší. „Jako by se svět najednou zastavil,“ popisuje onemocnění Šimon Procházka. Pro mladého a aktivního člověka je to obrovská rána. Stanovení diagnózy je běh na dlouhou trať, stejně tak léčba. Místo sportu a zábavy jen nesnesitelná únava, která ho pronásledovala doslova na každém kroku.

reklama