CNN Prima News únava

únava

Výpis příspěvků ke štítku „únava“

OBRAZEM: Boj s ohnivým živlem navzdory vyčerpání. Nové snímky ukazují únavu hasičů

27. července 2022 12:29

Požár v Národním parku České Švýcarsko pokračuje čtvrtým dnem a mezitím se už rozšířil na plochu činící až tisíc hektarů. Boj s plameny aktuálně svádí několik set hasičů, na kterých se již projevuje únava a vyčerpání. Podívejte se na nové snímky hasičů, kteří svádějí mimořádně drsný a těžký souboj s ohněm.

Tisíce Čechů trápí postcovidový syndrom. Do práce nemohou, na podporu často nemají nárok

6. července 2022 21:17

Neprodloužená neschopenka, bez nároku na invalidní důchod. To jsou verdikty, se kterými si setkávají lidé s postcovidovým syndromem. Tuto diagnózu si od začátku pandemie vyslechly desetitisíce Čechů. Tisíce z nich i dlouho po prodělání covidu trápí dušnost, nepřekonatelná únava, nespavost nebo porucha paměti. Do práce se vrátit nemohou a dostat nějakou podporu od státu je náročné nebo zcela nemožné.

Brutální únava a deprese. Zdravotní sestry čelí syndromu vyhoření, pomoc nepřichází

19. února 2022 20:53

Nedostatek personálu, více práce, vyčerpání a čím dál častější syndrom vyhoření. S tím vším se musí potýkat české zdravotní sestry, které již druhým rokem stojí v první linii koronavirové krize. Zatímco na začátku pandemie byly opěvovány jako hrdinky, nyní mnohé z nich čelí psychickým problémům, aniž by se dočkaly jakékoliv pomoci. Stát ale zatím nenabízí žádné řešení.

Experti popsali příznaky omikronu u plně očkovaných. Jak poznat nákazu ještě před testem?

18. února 2022 15:20

Ačkoliv se zdá, že je koronavirová pandemie na ústupu, stále se tisíce lidí potýkají s nákazou, a to především s variantou omikron. Které dva příznaky vás mohou varovat, že jste se infekčnější variantou nakazili, ještě než půjdete na test? A které symptomy provází zejména plně očkované? Redakce CNN Prima NEWS připravila jejich seznam.

PŘEHLEDNĚ: Češi po očkování proti covidu hlásí tisíce problémů, mezi nimi i kocovinu

8. ledna 2022 22:58

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) na svých stránkách aktualizoval počty nahlášených podezření na nežádoucí účinky po vakcínách proti covidu. Od prosince 2020, kdy očkování proti covidu v Česku začalo, jich ústav obdržel přes 10 tisíc. Nejčastěji jde o horečku, zimnici či únavu. Celkový počet úmrtí, která byla nahlášena jako možný důsledek nežádoucího účinku vakcín, je 148. SÚKL však připomíná, že jde o pouhá podezření.

PŘEHLEDNĚ: Jak rozpoznat covid od chřipky nebo nachlazení? Zaměřte se na příznaky

31. prosince 2021 08:02

Zimní období s sebou přináší nepříjemné nachlazení nebo chřipku. Poslední dva roky však lidi trápí daleko záludnější onemocnění – covid. Postupem času se objevují jeho nové varianty, které mohou mít s běžnými nemocemi mnoho společného. Jak je od sebe rozeznat? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled důležitých příznaků.