CNN Prima News ochranná opatření

ochranná opatření

Výpis příspěvků ke štítku „ochranná opatření“

Na chytrou karanténu má dohlížet osmičlenný tým v čele s Babišem

Aktualizováno

Na chytrou karanténu má dohlížet zvláštní orgán, ve kterém bude vedle zástupců ministerstva zdravotnictví figurovat i armáda. Vznik nové rady v pondělí schválila vláda. V čele týmu bude premiér Andrej Babiš (ANO), sdělil webu iDNES.cz epidemiolog a vládní zmocněnec Roman Prymula. Tým bude mít podle něj celkem osm členů, místopředsedy mají být ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a ministr vnitra Hamáček.

Na chytrou karanténu má dohlížet zvláštní orgán, potvrdil Hamáček

Vznikne centrální orgán pro dozor nad chytrou karanténou. Řekl to vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula před pondělním zasedáním Bezpečnostní rady státu. Vicepremiér a šéf sociálních demokratů Jan Hamáček po zasedání BRS pro ČTK potvrdil, že na chytrou karanténu má dohlížet zvláštní orgán, ve kterém bude vedle zástupců ministerstva zdravotnictví figurovat armáda. V tom případě nebude trvat na znovuobnovení krizového štábu, kterému předsedal. O věci bude v pondělí odpoledne jednat vláda. Hamáček se v té tobě zúčastní také videokonference s hejtmany, kteří si stěžují na špatnou komunikaci.

Vojtěch zváží celostátní opatření. Možná se opět budou nosit roušky ve vnitřních prostorách

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) podle vývoje epidemiologické situace do pátku zváží zavedení preventivních celostátních opatření proti šíření koronaviru. Novinářům to řekl po středečním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Opatření nechtěl specifikovat, nejednalo by se však podle něj o dramatické záležitosti typu zavírání celých ekonomických sektorů a podniků. V odpovědi na doplňující dotaz nevyloučil, že by mohlo jít například o povinné roušky ve vnitřních prostorách.

Do obchodu jen s rouškou. Chorvatsko zpřísňuje opatření, v zemi je půl milionu turistů

Chorvatsko oznámilo svůj dosud nejvyšší denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Za uplynulých 24 hodin jich podle krizového štábu přibylo 140 a v současné chvíli je v zemi nemocných 1088 lidí. V Chorvatsku se epidemická situace v poslední době znatelně zhoršila, a úřady se proto rozhodly opětovně zpřísnit některá preventivní opatření.

Protikrizový balíček sníží DPH na ubytovací služby z 15 na 10 procent

Daň z přidané hodnoty na ubytovací služby nebo vstupné na kulturní akce klesne z 15 na 10 procent. Ve vládním protikrizovém balíčku to schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. Poslanci také zvedli ruku pro senátní návrh, aby obce dostaly 1 200 Kč na obyvatele. Těmto samosprávám dává Sněmovna nově i možnost osvobodit nemovitosti na svém území od daně v případě mimořádných událostí – jako například při pandemii.

Děti ve školkách si nasadí ochranný štít. Budou z nich astronauti, říká ředitelka

Mnozí rodiče na tuto chvíli možná čekali jako na smilování. Už v pondělí své brány znovu otevřou některé školky. Na rozdíl od škol v nich neplatí žádná zvláštní hygienická opatření. Dokonce nemusely být ani povinně zavřené, rozhodnutí bylo na jejich zřizovatelích. Někteří v posledních dnech zásobovali školky ochrannými štíty nebo dezinfekcí.