CNN Prima News ochranná opatření

ochranná opatření

Výpis příspěvků ke štítku „ochranná opatření“

Na chytrou karanténu má dohlížet osmičlenný tým v čele s Babišem

27. července 2020 13:08
Aktualizováno

Na chytrou karanténu má dohlížet zvláštní orgán, ve kterém bude vedle zástupců ministerstva zdravotnictví figurovat i armáda. Vznik nové rady v pondělí schválila vláda. V čele týmu bude premiér Andrej Babiš (ANO), sdělil webu iDNES.cz epidemiolog a vládní zmocněnec Roman Prymula. Tým bude mít podle něj celkem osm členů, místopředsedy mají být ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a ministr vnitra Hamáček.

Na chytrou karanténu má dohlížet zvláštní orgán, potvrdil Hamáček

27. července 2020 08:47

Vznikne centrální orgán pro dozor nad chytrou karanténou. Řekl to vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula před pondělním zasedáním Bezpečnostní rady státu. Vicepremiér a šéf sociálních demokratů Jan Hamáček po zasedání BRS pro ČTK potvrdil, že na chytrou karanténu má dohlížet zvláštní orgán, ve kterém bude vedle zástupců ministerstva zdravotnictví figurovat armáda. V tom případě nebude trvat na znovuobnovení krizového štábu, kterému předsedal. O věci bude v pondělí odpoledne jednat vláda. Hamáček se v té tobě zúčastní také videokonference s hejtmany, kteří si stěžují na špatnou komunikaci.

Vojtěch zváží celostátní opatření. Možná se opět budou nosit roušky ve vnitřních prostorách

22. července 2020 21:26

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) podle vývoje epidemiologické situace do pátku zváží zavedení preventivních celostátních opatření proti šíření koronaviru. Novinářům to řekl po středečním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Opatření nechtěl specifikovat, nejednalo by se však podle něj o dramatické záležitosti typu zavírání celých ekonomických sektorů a podniků. V odpovědi na doplňující dotaz nevyloučil, že by mohlo jít například o povinné roušky ve vnitřních prostorách.

Do obchodu jen s rouškou. Chorvatsko zpřísňuje opatření, v zemi je půl milionu turistů

11. července 2020 17:44

Chorvatsko oznámilo svůj dosud nejvyšší denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Za uplynulých 24 hodin jich podle krizového štábu přibylo 140 a v současné chvíli je v zemi nemocných 1088 lidí. V Chorvatsku se epidemická situace v poslední době znatelně zhoršila, a úřady se proto rozhodly opětovně zpřísnit některá preventivní opatření.

Koronavirus: Hygienici mají nové ohnisko nákazy na Frýdecko-Místecku

18. června 2020 19:52

Zatímco za poslední den se v souvislosti s ohniskem nákazy v Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné objevil pouze jeden nový případ nemocného COVID-19, celkem jich je 496, nové ohnisko řeší hygienici na Frýdecko-Místecku. Jde o soukromé zařízení sociálních služeb. Pozitivních už je několik desítek lidí, ohrožen je i tamní fotbalový tým.

Dovolená v Řecku: Bez roušek a pod slunečníkem ve dvou

17. června 2020 13:00

Přestože se Řecko zpřístupnilo návštěvníkům z ciziny, na tamních plážích se prozatím rekreují převážně místní obyvatelé. V jihoevropské zemi stále platí zpřísněná opatření proti šíření koronaviru. Co se na plážích smí a nesmí? To sdělila reportérka Kristina Tůmová.

Protikrizový balíček sníží DPH na ubytovací služby z 15 na 10 procent

16. června 2020 15:53

Daň z přidané hodnoty na ubytovací služby nebo vstupné na kulturní akce klesne z 15 na 10 procent. Ve vládním protikrizovém balíčku to schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. Poslanci také zvedli ruku pro senátní návrh, aby obce dostaly 1 200 Kč na obyvatele. Těmto samosprávám dává Sněmovna nově i možnost osvobodit nemovitosti na svém území od daně v případě mimořádných událostí – jako například při pandemii.

Děti ve školkách si nasadí ochranný štít. Budou z nich astronauti, říká ředitelka

24. května 2020 22:32

Mnozí rodiče na tuto chvíli možná čekali jako na smilování. Už v pondělí své brány znovu otevřou některé školky. Na rozdíl od škol v nich neplatí žádná zvláštní hygienická opatření. Dokonce nemusely být ani povinně zavřené, rozhodnutí bylo na jejich zřizovatelích. Někteří v posledních dnech zásobovali školky ochrannými štíty nebo dezinfekcí.