reklama

Těhotné Američanky se rozhodly kvůli obavám z nakažení koronavirem rodit doma

Mnohé těhotné Američanky se chtěly vyhnout rizikům nakažení koronavirem v nemocnicích, a tak se v březnu a dubnu letošního roku rozhodly pro domácí porody. I ty ale mají své stinné stránky, především komplikace. Ve většině případů pomáhá budoucím matkám porodní asistentka, někdy dokonce klientku odrodí po telefonu.

reklama

Pro nyní čtyřnásobnou matku Rachel O'Donnellovou nebyl domácí porod první volbou. „Ať už si naplánujete cokoliv, tak nikdy nic nebude podle plánu. I když jsem neplánovala domácí porod, stejně bych ho měla,“ vysvětluje O'Donnellová, která měla porodní bolesti necelou hodinu. Během této poměrně krátké doby se jí narodila dcera. „Můj manžel při porodu asistoval s porodní asistentkou Colleen na telefonu,“ popisuje O'Donnellová.

Také Michelle Wittenová rodila doma. „Pandemie mě k tomu přiměla. Nechtěla jsem projít pohotovostí. V běžné době by mi to nevadilo, ale teď jsem opravdu ‚paranoidní‘,“ líčí Wittenová.

K tématu

Obě matky využily služeb porodní asistentky Colleen Kennedy-Schroederové. „Lidé si uvědomují, že rodit doma je v této době bezpečnější. Jednak psychologicky, protože můžete mít u sebe podporu blízké osoby. A také fyzicky, protože se vyhýbáte rizikovým nemocnicím,“ říká v rozhovoru pro americkou televizi CNN Kennedy-Schroederová.

Nejvíce žádostí o domácí porody přibylo v březnu a dubnu. „Žádostí o pomoc dostávám spoustu, tak tři denně. V létě mám ale většinou volno,“ dodává porodní asistentka.

Další hlavní zprávy

Soudy

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Prezident Miloš Zeman ve středu při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké uhelné společnosti (MUS), který v roce 1999 schválila jeho vláda. MUS podle něj nebyla strategickou společností a vláda byla ráda, že se menšinového podílu zbaví. Obžaloba tvrdí, že manažeři MUS stát při prodeji podvedli, protože Zemanův kabinet nevěděl, že skutečným nabyvatelem akcií firmy budou právě oni.

Historie

Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní

Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní

Hvězda filmového plátna, která se stala jedním z idolů své doby. Zahrála si v dnes již kultovních filmech jako Kristián, Přítelkyně pana ministra nebo Hotel Modrá hvězda. Ač se to zdá neuvěřitelné, herečka Adina Mandlová zemřela už před 30 lety. O její filmové kariéře a milencích v době nacistického Německa a emigraci toho bylo napsáno mnoho. Jaké ale měla dětství? A co všechno předcházelo její herecké kariéře?

Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Další články
reklama
reklama