reklama

Matka popsala dramatické odebrání dítěte: Vyrvali ho z kočárku, na otce použili paralyzér

Obrovské emoce vyvolaly na sociálních sítích záběry zákroku policistů v Karviné. Přivolaly si je sociální pracovnice, které chtěly místním rodičům odebrat teprve týden staré dítě. Ženu po císařském řezu policisté povalili na zem a spoutali. Stejně zakročili i v případě jejího partnera, kterého ještě navíc znehybnili paralyzérem. Ženě už dříve odebrali i starší děti.

reklama

Netušíc se vraceli s kočárkem z procházky, když na ně před domem čekala sociální pracovnice a několik policistů. Ti chtěli páru dítě odebrat, což rodiče odmítli. V tu ránu spustili policisté akci. „Skočili na něj tři policisté. Jelikož má sílu, tak je nadzvedl. Proto na něj skočili další tři a pustili do něj paralyzér. Pak nás dali oba do pout,“ popisovala matka Alžběta Hlaváčková.

Následně viděla, jak sociální pracovnice „vyrvala z kočárku, který i poškodila, dítě“ a utíkala do sanitky. „Poté, co muž a žena nereagovali na opakované výzvy, došlo k jejich zajištění,“ sdělila k zákroku mluvčí policie Eva Michalíková.

Rodiče však tvrdí, že agresivní nebyli, jen odmítli vydat dítě. „Neříkal jsem žádná sprostá slova, nechoval se hulvátsky a ani jsem nikoho fyzicky nenapadal. Jen jsem říkal, že jim dítě nedám, ať raději seberou mě,“ vzpomínal otec Roman Šoltys.

Podle psychologa Zbyňka Domina by se každý v situaci rodičů zachoval stejně „Nastupuje okamžitý šok. Kdyby to prožil kdokoliv jiný, tak by reagoval stejně. Přestanete přemýšlet, nechápete a přirozeně bráníte své dítě,“ podotkl. Nikdo rodiče dopředu neinformoval o tom, že jim bude dítě odebráno.

„Den předtím u nás byli, ale řekli nám, že neshledávají žádné pochybení. Soudkyně naopak tvrdila, že nám má malý zůstat,“ zdůraznila Hlaváčková.

Nejedná se o první odebrání

Úřady mají ženu v hledáčku už dlouhá léta. Před časem jí odebrali tři větší děti, které měla s předchozím partnerem. „Byla jsem výbušná, a to hodně. Byla jsem mladá a blbá, ale že bych své děti týrala, mi nikdy nebylo prokázáno,“ podotkla. Sociální pracovnice ženě před dvěma lety odebraly hned po porodu holčičku, a nakonec teď i týden staré miminko.

Podle psychologa v tomto případě naprosto selhala systematická práce sociálních pracovnic, které měly oběma rodičům pomoct a pak je kontrolovat, zda rodina funguje. Zájmem společnosti je, aby děti mohly vyrůstat se svými biologickými rodiči. Redakce CNN Prima NEWS oslovila i sociální pracovnice. Ty se ale k případu vzhledem k věku dítěte odmítly vyjádřit.

Rodiče se nyní chtějí obrátit na soud, aby odebrání zrušil. Dítě je aktuálně v kojeneckém ústavu. „Potěšilo nás to, že nás poznal. Moc dobře věděl, kdo ho chytnul do náruče, samozřejmě jsem si všechno nafotila, nahrála,“ doplnila Hlaváčková. Posléze chce matka zabojovat i o svou starší dceru.

Tagy:
dítě Policie ČR matka syn otec zadržení soud Karviná krimi zprávy paralyzér sociální pracovníci odebrání dítěte

Hlavní zprávy

Fico: Vládní koalice zneužívá trestní právo k politickým cílům, jede v tom i Čaputová
360°

Fico: Vládní koalice zneužívá trestní právo k politickým cílům, jede v tom i Čaputová

Slovenská vládní koalice zneužívá trestní právo k dosažení politických cílů. Je toho součástí i prezidentka Zuzana Čaputová. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl slovenský expremiér a šéf SMER-SD Robert Fico. Ten minulý týden oznámil, že se chystá obrátit na Evropskou komisi se stížností na situaci na Slovensku. Podle něj hrozí, že se země promění v diktaturu.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert

V některých případech nebude možné dodržet 1,5metrovou vzdálenost při předjíždění cyklistů, jak požaduje kontroverzní novela zákona. Na silnicích chybí ohleduplnost, jinak by nebylo třeba psaných pravidel, řekl dopravní expert Martin Kořán. Zatímco se cyklisté mnohdy nevěnují řízení a ani nemusí absolvovat zkoušky, aby mohli na komunikace, řidiči motorových vozidel naopak vnímají lidi na kolech jako „lovnou zvěř“, dodal ve Zprávách+ na CNN Prima NEWS.

Historik: Svatováclavským řádem nacisté vyznamenali 2500 Čechů. Za vzorný postoj k Říši

Na svátku svatého Václava pořád leží temný stín z éry nacistické okupace. Režim Třetí říše totiž národního světce šikovně zneužíval při snaze o kolaboraci českých elit, což se mu dařilo například zavedením svatováclavského vyznamenání. „Nevíme o nikom z nominovaných Čechů, kdo by vyznamenání odmítl. Pravděpodobnost umístění do koncentračního tábora by v takovém případě byla vysoká,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přední český historik pro období protektorátu Jan B. Uhlíř. Ten nově spočítal, že řád převzalo asi 2500 Čechů.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Babiš: Piráti mají tři sociopaty. Je jako uřvané dítě na pískovišti, vzkazuje mu Bartoš

Předvolební vzájemné útoky mezi Piráty a vládním hnutím ANO pokračují. Jako poslední si do strany vedené Ivanem Bartošem rýpl premiér Andrej Babiš (ANO). Terčem se stal kandidát koalice Pirátů a STAN na ministra zdravotnictví, právník Ondřej Dostál. Předseda vlády ho stejně jako další Piráty označil za sociopata. Bartoš své členy hájí a Babišovi vzkazuje, že se chová jako dítě na pískovišti.

I přes Zemanovu kritiku. Vystrčil v Senátu vyznamenal šéfa BIS Koudelku

Pověřený ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, architektka Eva Jiřičná a dramatik, skladatel, textař a režisér Jiří Suchý patří mezi 15 osobností, které v úterý v Senátu získaly stříbrnou medaili předsedy horní komory. Ocenění, které bylo udělováno už podesáté, jim předal předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

reklama