CNN Prima News odplata

odplata

Výpis příspěvků ke štítku „odplata“

Islámští radikálové zmasakrovali manželky bojovníků ISIS. Válka teroristů budí nové obavy

K neobvyklému a hodně brutálnímu počinu došlo v Nigérii. Islámští radikálové ze skupiny Boko Haram měli zmasakrovat 33 manželek teroristů z Islámského státu (ISIS). Podle médií šlo o odvetu za akci ISIS, při které byl zabit jeden z velitelů Boko Haram. Vrůstající soupeření dvou skupin islámských radikálů tak může ještě více zhoršit bezpečnostní situaci v nejlidnatější africké zemi, kde žije na 220 milionů lidí.

Útočníky dopadneme a donutíme zaplatit, hřímá Biden. Evakuace z Kábulu bude pokračovat

Za teroristickým útokem stojí Islámský stát. Padlí američtí vojáci jsou hrdinové. Tyto výroky pronesl prezident Spojených států Joe Biden v reakci na výbuchy u letiště v hlavním městě Afghánistánu Kábul. Při útoku zemřelo dvanáct amerických vojáků, dalších patnáct utrpělo zranění. „USA viníkům útok neodpustí. Dopadneme je a donutíme je zaplatit,“ prohlásil Biden.

USA vyhostí deset ruských diplomatů, oznámil Biden. Moskva slibuje tvrdou odplatu

Bílý dům oznámil, že Spojené státy vyhostí deset ruských diplomatů a uvalí sankce na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem. Podle Washingtonu je krok odpovědí na ruské vměšování do loňských amerických prezidentských voleb a na kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám. Moskva na agresivní chování USA odpoví, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.