CNN Prima News odpočinek

odpočinek

Výpis příspěvků ke štítku „odpočinek“

Potřebují lidé hibernovat jako zvířata? Experti odhalili výsledky studií zaměřených na spánek

Cítíte se v zimních měsících více unavení, máte větší touhu vrátit se do postele a prospat další hodiny? Nejste sami. Jak odhalil výzkum amerických odborníků, nejméně třetina Američanů v zimě spí více, než je u nich běžné. Vědci se zabývali také otázkou, jaký vliv má sezónnost na lidský spánek. Ačkoliv se předpokládalo, že žádný nebo malý, studie spánku v Berlíně odhalila opak. Všichni účastníci výzkumu v zimě spali více ve fázi REM než v létě, uvádí CNN.

Domov pro koně: Místo, kde našli odpočinek i šampioni Velké pardubické

Vydali jsme se do Domova pro koně. Do útočiště pro staré, nemocné, nepotřebné nebo týrané. Svou rodinu zde našli bývalí dostihoví, policejní, kaskadérští nebo drezurní koně. Zachránění z jatek i od tyranů. Jako například ti z kauzy Jankov. Patricie a Pavel, provozovatelé a i jediní pracovníci azylu, dopřávají koním odpočinek jako poděkování za jejich celoživotní službu člověku.

Jak na top výkony v práci? Zásadní roli hraje nejen dřina, ale i odpočinek

Najím se za chvíli, příbuzným zavolám později, potřebuji se protáhnout, ale ještě chvíli vydržím. Teď mám práci! Nejdřív je potřeba dodělat tabulky, pak napsat hromadu e-mailů. Pak je třeba zatelefonovat několika lidem a... než se člověk naděje, je večer. Domů z práce se vrací pozdě a bez radosti ze splněných úkolů, protože už na něj čekají další. Takto vypadá těžce vyšlapaná cesta k úspěchu mnoha lidí. Vede ale skutečně k pravému uspokojení a špičkovým výkonům? Podle odborníků právě naopak.

Novodobí trosečníci uvízli na měsíc na moři. Výrokem po záchraně překvapili

Když 3. září vyrazili Livae Nanjikana a Junior Qoloni ze Šalamounových ostrovů na cestu přes moře na ostrov New Georgie, nečekali, že naprosto ztratí kontakt se světem. Po cestě zkušené námořníky překvapil déšť a silný vítr, přestala jim jít i GPS. Celých 29 dní pak přežívali na pomerančích, kokosech a dešťové vodě, dokud se objevila záchrana. Muži však údajně zažili příjemný odpočinek.