CNN Prima News odpuštění

odpuštění

Výpis příspěvků ke štítku „odpuštění“

Havel by Pavlovi jeho smočení s komunismem odpustil. Byl pragmatikem, míní Vondra

30. ledna 2023 13:51

Mezi výhradami české společnosti vůči nově zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi se často objevují upozornění na jeho komunistickou minulost. Podle europoslance a disidenta Alexandra Vondry (ODS) však Pavel v uplynulých 33 letech prokázal dostatečnou službu demokracii. Místopředseda ODS ve vysílání CNN Prima NEWS rovněž zodpovídal otázku, jak by asi osobu Pavla na Pražském hradě vnímal již zesnulý prezident Václav Havel.

Prominutí DPH za elektřinu a plyn bylo nezákonné. Stanjura opatření zrušil

24. června 2022 12:59

Prominutí daně z přidané hodnoty (DPH) za elektřinu a plyn loni v listopadu a prosinci bylo podle výsledků přezkumného řízení u rozkladové komise nezákonné. Prominutí totiž bylo v rozporu s daňovým řádem i s právem EU. Lidé ani firmy ale nebudou muset nic vracet ani doplácet, informovalo ministerstvo financí. Veřejné rozpočty prominutí stálo zhruba 5,4 miliardy korun.

William bude mít problém. Meghan jen tak odpustit nedokáže, myslí si jeho blízcí

28. dubna 2021 06:06

Mnoho Britů si oddechlo poté, co vévodkyně z Cambridge Kate po pohřbu prince Philipa nejspíš odpustila princi Harrymu jeho jednání vůči královské rodině. Otázkou však zůstává, zda to samé dokáže William vůči své švagrové Meghan. Podle informací pracovníků z paláce byl totiž princ na vévodkyni ze Sussexu naštvaný už před kontroverzním rozhovorem u Oprah Winfreyové.

Farář Plachta z vyhořelého kostela v Gutech: Odpuštění je cesta ze tmy a samoty

4. října 2020 06:19

Jsou to tři roky, co mladí žháři kousek za Třincem zapálili krásný dřevěný kostel ze 16. století. Za podhorskou vesnicí Guty z něj zbyla hromádka popela, ohořelé trámy a zázračně zachovalý kříž. Na místě ohnivé tragédie už stojí věrná replika původní stavby, zvenku vypadá hotová, pořád je na ní ovšem spousta práce. Zdejší kněz Kazimierz Plachta tvrdí, že obnova kostela může lidem dodat spoustu naděje i do chmurných covidových časů.