reklama

Ohlasy na dokument Karel: Kocáb ocenil Ivanu Gottovou, Gregorové ukápla slza

Velká koncentrace návštěvníků a hvězdná společnost na pondělní premiéře dokumentu Karel dokazovala, jak moc byl Karel Gott oblíbený. A i když šlo o film se smutným koncem, hvězdným hostům se moc líbil. Premiéru pak zakončil dojemný proslov Ivany Gottové.

reklama

„Mně se vždycky líbilo takové to jeho krásný udivení, který bylo tak galantní a elegantní. Vždycky vybruslil z každé situace,“ vzpomínala prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová.

„Vzpomněla jsem si, že jako mladou dívku mě pozval na koncert Placida Dominga, což jsem nedokázala odmítnout. Po koncertě jsme vyšli ven a jemu se strašně chtělo na toaletu, už byl úplně zoufalý a říkal: ‚Tak já se snad tady... No, ale to oni potom napíšou, že po koncertě Dominga jsme zastihli Karla Gotta, jak čůrá u plotu.‘ Na jeho humor se prostě nedá zapomenout,“ vyprávěla moderátorka Klára Doležalová.

Zpěvák a hitmaker Michal David zase zjistil, že měl s mistrem něco společného. „Nevěděl jsem, že taky nedokončil konzervatoř. Mě rovněž vyhodili za absenci a i ty čtyřky jsme měli společný,“ prozradil.

Herečka Zlata Adamovská dokument Karel označila za nádherný. Jiným ukápla i slzička. „Držela jsem se, ale v některých momentech trochu ukápla,“ přiznala herečka Hana Gregorová. Některé ale většina z filmu nepřekvapila. „Spoustu věcí jsem zažil osobně, byl jsem s ním ke konci, který byl dojemný. Vím ale, že i ten bral s humorem,“ sdělil zpěvák Petr Kolář.

Největší pozornost budila na slavnostní premiéře vdova po Karlu Gottovi Ivana, která se společenskému životu po smrti svého muže vyhýbala. Do Slovanského domu v Praze dorazila ještě před plánovaným začátkem v doprovodu režisérky Olgy Malířové Špátové a na svoji chvíli čekala skrytá veřejnosti.

Její velké entrée přišlo až ve chvíli, kdy byla většina VIP hostů uvnitř. V elegantních dlouhých černých šatech, které splňovaly předepsaný dress code black tie creative, kráčela po červeném koberci v doprovodu půvabných dcer Charlotte a Nelly a cítit z ní byla pokora a láska. S novináři nemluvila, ale redakci CNN Prima NEWS se alespoň svěřila, že na premiéru přichází s radostí.

Gottová ve filmu původně účinkovat nechtěla, ale režisérka ji přemluvila. A bylo to dobře. Ivana totiž udělala na mnohé velký dojem. „Musím říct, že mě překvapila a hodně dojímala postava Gottovy ženy. Jak se s pokorou o něj starala, nečekal jsem, že z toho vyjde tak pozitivně,“ řekl hudebník Michael Kocáb.

Dcery Karla a Ivany Gottových po premiéře před zraky novinářů nevyšly, jejich maminka jim ovšem coby členka delegace, která film bez přítomnosti médií uváděla, veřejně poděkovala.

Přítomným mimo jiné slíbila, že si s nimi hromadně přiťukne na život na afterparty, na kterou žádná média neměla přístup. „Karel by si určitě nepřál, abyste smutnili, chtěl by, aby to byla oslava života a hlavně, aby to nebyla nuda, jak rád říkal,“ zakončila slavnostní premiéru dokumentu Ivana Gottová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů
Koronavirus

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci
Koronavirus

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

Nevánoční nebo farmářské. Někteří trhovci našli skulinu v opatření a dál prodávají

I když přísná vládní opatření zakazují vánoční trhy, obchodníci našli způsob, jak lidem nadále zprostředkovat vánoční atmosféru a stánky otevřít. Stačí změnit název akce z vánočního trhu třeba na zimní farmářské nebo nevánoční. I tam ale policisté kontrolují dodržování ostatních nařízení – popíjení alkoholu, rozestupy nebo třeba respirátory.

Djokovič? Hlupák, který jen umí tenis. Lékař se kvůli vakcíně obul do světové jedničky

Spor o povinném očkování proti covidu – právě to mnozí hází na hrb světové jedničce tenisu Novaku Djokovičovi, který kvůli odmítavému postoji vůči vakcíně zmešká úvodní grandslam sezony, tedy Australian Open. To se ale nelíbí mnohým z řad fanoušků i zdravotníků. Patří mezi ně i prominentní lékař a virolog Roberto Burioni, který se teď do Srba tvrdě opřel.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Reklama na sázení jako memento smrti. Nemůžu vzít syna na fotbal, vyčítá žena Leicesteru

Annie Ashtonová je Angličankou, která by ráda vzala svého syna na zápas fotbalového klubu Leicester City, nicméně má strach. Ne kvůli tomu, že by se bála násilného chování ostatních fanoušků, případně vulgarit. Není jí komfortní to, kolik sponzorů z řad sázkových kanceláří se objevuje na reklamních LED panelech na stadionu „lišek“. Právě kvůli gamblerství si její manžel vzal život.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama