reklama

Okamura se těší na bratra ve Sněmovně. Mám ho rád, musel jsem se usmívat, tvrdí

Předseda SPD Tomio Okamura se těší do Poslanecké sněmovny na svého staršího bratra Hayata, který svůj mandát získal skrze kandidátku koalice Spolu. Lídr SPD v povolební Partii Terezie Tománkové tvrdil, že má svého bratra rád. Každý mají přitom zcela jiný politický názor a v minulosti přiznávali neshody. Hayato Okamura v sobotu pro CNN Prima NEWS především ocenil, že se SPD nebude podílet na vládě.

reklama

Předsedovi SPD přijde situace úsměvná. „Je to pozoruhodná situace, já mám bratra rád. Budeme také sedět vedle sebe, určitě se pozdravíme. Já jsem vytvořil známé jméno Okamura, ale bratr si to evidentně odpracoval u voličů KDU-ČSL. Jsem zvědavý, jaká bude reálná politická práce. Musel jsem se upřímně usmívat, ještě před pár lety by nás nenapadlo, že budou dva Okamurové ve Sněmovně,“ řekl Tomio v Partii.

Podobně mluvil už v sobotu: „Já si myslím, že je to zajímavá situace. V každém případě gratuluju. A teď mě i mého bratra čeká práce ve Sněmovně.“ Následně dodal, že s bratrem neočekává názorové střety. „Žádné nebudou, protože bratr je v podstatě řadovým poslancem KDU-ČSL, takže on si bude prosazovat svůj program a já si budu prosazovat svůj,“ doplnil Tomio Okamura pro CNN Prima NEWS.

Hayato Okamura: Tomio je krajní pravice

Redakce CNN Prima NEWS v sobotu oslovila i novopečeného poslance Hayata Okamuru. „Já jsem zvolen poslancem ke službě lidem v Praze a celé naší zemi s evropským a mezinárodním přesahem. Že tam bude Tomio jako další poslanec a za krajní pravici, je pro mě úplně vedlejší,“ řekl redakci starší ze sourozenců.

Hayato Okamura následně doplnil, že je také rád, že bratrova SPD se téměř jistě nebude podílet na vládě. „Pro mě je podstatné to, že vzhledem k celostátnímu výsledku je SPD definitivně vyšachovaná z vlády. A to je dobře, že SPD nebude vládnout,“ pokračoval čerstvě zvolený zákonodárce pro CNN Prima NEWS. Tomu velmi pomohlo kroužkování, díky kterému získal bezmála 25 tisíc preferenčních hlasů. Pro porovnání, lídr SPD Tomio obdržel mírně přes 17 tisíc.

Zajímavostí je, že sourozenci Okamurové jsou celkem tři. Nejmladší Osamu je architektem a univerzitním pedagogem, politicky však není aktivní.

Tagy:
Poslanecká sněmovna Tomio Okamura volby Partie Terezie Tománkové volby 2021 Hayato Okamura

Hlavní zprávy

Zavřené hospody i kina. Co by platilo, kdyby se vláda řídila covidovými balíčky z jara?
Koronavirus

Zavřené hospody i kina. Co by platilo, kdyby se vláda řídila covidovými balíčky z jara?

Čísla nakažených covidem dramaticky letí vzhůru. Incidence vzrostla na hodnotu 154. Pokud by platily balíčky, kterými se vláda řídila na jaře, Česko by se při takových hodnotách blížilo k uzavření restaurací a hospod, ale také kultury či bazénů. Ministerstvo zdravotnictví se ale incidencí už neřídí, důležitější je prý počet hospitalizovaných v nemocnicích. I těch však přibývá.

Baldwin ignoroval zásadní pravidlo, má jasno bezpečnostní expert. Vypadá to pro něj špatně
USA

Baldwin ignoroval zásadní pravidlo, má jasno bezpečnostní expert. Vypadá to pro něj špatně

Herec Alec Baldwin, který při natáčení filmu Rust nešťastnou náhodou zabil hlavní kameramanku, by nikdy neměl mířit na jiného člověka, i kdyby se domníval, že je to bezpečné. Řekli to hollywoodští odborníci na bezpečnost deníku The New York Post. Podle právních expertů bude Baldwin nyní pravděpodobně čelit řadě právních problémů, včetně možného obvinění z trestného činu.

Výkonný mobil na hry a videa či „rtěnka“ se sluchátky. Vyzkoušeli jsme novinky od Huawei

Čínský technologický gigant Huawei po krátké pauze ukázal svou nejnovější řadu mobilních telefonů. Model Nova 9, který se naplno představil na vídeňské akci, cílí dle slov výrobce především na mladší zákazníky, kteří tráví čas focením a natáčením videí. Tomu odpovídají i nové funkce, svižný operační systém i výkon. Mimo to byla na tiskovém brífinku představena také bezdrátová sluchátka v designu rtěnky či nové prémiové chytré hodinky. Redakce CNN Prima NEWS měla možnost si tato zařízení vyzkoušet v praxi.

Postoj mladých Čechů vůči Romům se zlepšil. Raději ale žijí s Vietnamci či Židy

Postoj mladých Čechů vůči Romům se oproti minulosti zlepšil, přesto k nim ale nepřistupují stejně jako k Čechům. Vyplývá to z letošního výzkumu, který pro kampaň HateFree Culture zpracovala agentura Median. Respondenti také méně věří mýtům o menšinách, jsou odmítavější vůči rasistickému humoru a pozitivně hodnotí vietnamskou komunitu. K porovnání sloužil obdobný výzkum z roku 2014.

Foldyna: Senát si počíná jako Hitler. Jednání o zbavení Zemana pravomocí zablokujeme

Čeští senátoři se chovají jako Adolf Hitler, vrátili jsme se do doby před 50 lety, prohlásil v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Reagoval na rozhodnutí Senátu a šéfů sněmovních stran hlasovat o odebrání pravomocí prezidentovi Miloši Zemanovi kvůli jeho zdravotnímu stavu. Foldyna také varoval před ústavním pučem. Ostatní hosté pořadu s ním ale ostře nesouhlasili.

KOMENTÁŘ: Piráti by neměli vstupovat do vlády. Budou tam zbyteční a doplatí na to

Účast Pirátů v pětikoaliční vládě se na první pohled zdá jasná. Byli to oni, respektive jejich šéf Ivan Bartoš, kdo nesli hlavní tíhu předvolebního boje s Andrejem Babišem. A bylo by paradoxní, kdyby právě s ním a s Tomiem Okamurou zamířili do opozice. Jenže tak jednoduché to není. Už proto, že koalice jako celek sice nad Babišem zvítězila, avšak za cenu velkých ztrát – mezi Piráty.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Masarykův candát, Novotného tlačenka a Zemanův ovar aneb Z dějin prezidentské kuchyně

Na Pražském hradě se v posledních 103 letech servírovalo ledasco, strůjce pádu komunismu v Evropě Michail S. Gorbačov třeba dostal kuřecí plátek s ananasem. Nyní Hrad osiřel a odpadá i recepce ke státnímu svátku 28. října. Okuste proto speciality prezidentské kuchyně alespoň prostřednictvím Archivu Kanceláře prezidenta republiky. Co třeba na Hradě obědval syrský či zambijský prezident?

reklama